898 Shares 1290 views

Arktyczne zwierzęta. Biegun Północny: fauny, zwłaszcza przetrwanie w surowym klimacie

Strefa Arctic – To ogromny północne połacie rozciągające z Aleuty do Islandii. Ta bezgraniczna sfera wiecznego zimna i lodu, gdzie wyją przenikliwy wiatr, gęsta mgła szlak i częste są opady śniegu. Ponury obraz obiecuje nam niekończącej się nocy polarnej i tym samym niekończącą polarnego dnia. Jakie zwierzęta żyją na biegunie północnym?

Wydawałoby się, że w tak trudnych warunkach przetrwać niemożliwe. Niemniej jednak, na północy są tam arktyczne ptaki i zwierzęta. Oni nie boją się zimna i wiecznej zmarzliny i prowadzić pełną życia. Szczególnie interesujące są zwierzęta z Bieguna Północnego dla dzieci. Wynika to przede wszystkim z ich siedlisk i niezwykłych warunkach wiecznego lodu i zimna.

Fauna bieguna północnego

Najstarszymi mieszkańcami północnych szerokościach geograficznych są uszczelki. Zwierzęta te obejmują morze zając. Jest to bardzo duży znak, który osiąga wysokość około dwóch metrów, oraz na wadze – cztery kg. Przez dotyczy tej kolejności i uszczelki harfa, która jest nieco mniejsza, a foka obrączkowana, zdolnego do nory w śnieg.

Morsy – także mieszkańcy północnych szerokościach geograficznych. Są krewni uszczelek. Masę zwierzęcia osiąga tonę. Natura dała ogromne kły morsa, które pomagają im wzniecać dno dostać się do jedzenia skorupiaków. Ponadto, muszą je chronić się w razie niebezpieczeństwa. Od morsów i samych drapieżniki atakują inne zwierzęta. Na przykład, uszczelek i uszczelnień.

Niedźwiedź polarny – jest największym zwierzęciem lądowym od bieguna północnego. Jego korpus jest dwa i pół metra długości i masy – około 500 kg. Aktywnie atakują foki, morsy i foki, delfiny nawet nie pogardę. Ale lisa zawsze mieszka blisko Bear jak zjada resztki, które otrzymuje od tej potężnej bestii. Generalnie nosi – to najbardziej straszne i niebezpieczne zwierzęta.

Biegun Północny jest bogata w zwierząt i ptaków, mimo tych trudnych warunków życia. Są dobrze przystosowane do życia w tych częściach.

Ptaki bieguna północnego

Ptaki – najliczniejsze mieszkańcy ogromnej Północnej. Mewy, być może, najbardziej zdrobnienie ptak regionu. Waży nie więcej niż ćwierć kilograma, ale uczucie jest na tyle dobrze i komfortowo. Kaira – kolejny mieszkaniec Terytorium Północnego. Jej upierzenie przypomina ubrania księdza katolickiego i zwyczaje są podobne do zachowania tętniącego życiem bazaru domokrążca. Viet zagnieździć go w najbardziej niedostępnych urwisk, a zimy, co dziwne, na kry. I podczas gdy ona nie odczuwa zimna i niewygody. Dla niej jest to dość typowe warunki.

Warto pamiętać io Gaga zwykłej. To taki północna kaczka. Ona nurkuje w lodowatej wodzie w wystarczająco dużej głębokości. Ale największa i najbardziej potężny ptak jest sowa śnieżna. Jest to dość okrutny drapieżnik, który atakuje ptaki, a nawet może jeść dziecko zwierząt takich jak lisy.

pingwiny

To jest zawsze bardzo ciekawe zwierzęta bieguna północnego dla dzieci. Szczególnie dużo pytań pojawiają się w odniesieniu do niedźwiedzie polarne i pingwiny. Cóż, z niedźwiedziami, wszystko jest łatwiejsze. Ale odnośnie pingwiny mają wiele nieporozumień. Należy zauważyć, że z południowych mieszkańców są bardzo różne zwierzęta z bieguna północnego. Dla dzieci, czasem jest to nie do końca jasne. Tymczasem pingwiny znaleźć tylko na półkuli południowej.

Choć niewiele osób wie, że Biegun Północny żył jak poszczególne pingwinami. Nazywano Alka olbrzymia. Wcześniej te ptaki są ogromne kolonie zamieszkiwali północne wyspy. Ludzie masowo były zabijane dla mięsa i jaj, peretaplivali tłuszczu. Zostały one zniszczone wszędzie. Najnowsze osoby żył na wyspach w pobliżu Islandii. Ale zniknął w 1844 roku. Tutaj, niestety, ludzie stają się przyczyną śmierci gatunków ptaków. Tak pingwiny na biegunie północnym nie jest zamieszkany.

W latach trzydziestych ubiegłego wieku były próby przesiedlenia pingwiny królewskie w północnych szerokościach geograficznych. Ale eksperyment nie był w pełni udany, a po jakimś czasie (20 lat), ich nie było. Oczywiście, można wypełnić pingwiny na północy. Powstaje tylko pytanie: czy będzie tam wystarczająco dużo żywności? Żywią się rybami. Trawlera złapać tyle ryb, że nawet dotknięte populacji ptaków. Więc co możemy powiedzieć o pingwinach!

waleni

Arktyka jest zamieszkana i walenie. Wśród nich jest szczególnie interesujący Narwal. Zyskał popularność dzięki swojej dużej róg docierającej trzy metry długości i jest w rzeczywistości niczym innym zębie. On nie powoduje żadnego dyskomfortu do ssaka. A to dlatego, że potrzebuje go, nie jest znany.

Krewny Narwal jest wieloryb grenlandzki. Jest to jednak znacznie więcej, a zamiast zęba w jego obecnym fiszbiny. Pomimo swojej ogromnej wielkości, to zwierzę jest całkowicie bezpieczne, a żyje w wodach północnych od tysięcy lat. Firma ta może być przypisana do delfina polarnego. Beluga – wystarczająco duże zwierzę o wadze do dwóch ton i długości sześciu metrów. Żywi się rybami.

Jeśli mówimy o przetrwanie, zwłaszcza w północnych szerokościach geograficznych, konieczne jest, aby przypomnieć drapieżników, które są jeszcze w wodzie. Jeśli burza jest na niedźwiedzia ziemi, w wodzie prezentuje zabójcę ryzyka. Ona jest liderem wśród najpotężniejszych drapieżników morskich. Ona często pojawia się w wodach arktycznych. Jego ofiarami są nie tylko wieloryby, ale foki, foki i morsy.

Podczas studiów w szkole zwierząt North Pole dla dzieci są szczególnie interesujące. Wynika to przede wszystkim z ich siedlisk i niezwykłych warunkach wiecznego lodu i zimna.

Zamiast epilogu

Jak widzieliśmy, fauna Arktyce jest dość zróżnicowana, pomimo trudnych warunków życia. Samo pojawienie się zwierząt jest już mówić o walce z zimnem. Na lisa arktycznego White Bear i ma bardzo ciepłe i grube futro, Murres – gęste upierzenie, morsa i uszczelki – gruby tłuszcz podskórny. Wszystkie te sztuczki pomóc zwierzętom zachować ciepło i chronić je przed hipotermią.