222 Shares 3441 views

Co jest, a co „zawód” ma ryb czyszczäcä

Rafy koralowe Morza Czerwonego, Oceanie Indyjskim i Pacyfiku – jest zaskakująco zróżnicowany świat, ale nasze zrozumienie procesów, które wpływają na to, aż dość ograniczona.

Na przykład, po prostu w stanie ustalić, że ryby zaangażowany w czyszczeniu, mają ogromny wpływ na wiele aspektów życia w tym środowisku. Ponadto, są najlepszym przykładem wzajemnie symbiozie. Co jest, a co „zawód” ma ryb czytelnia, dowiesz się dalej.

Co Cleaner

Ciało każdej ryby w końcu stać się domem dla wielu pasożytów, które żywią się krew, śluz lub odpadowych produktów właściciela. zwierzęta lądowe wiadomo, że są nękane przez te same problemy, ale mają łapy, zęby, nos i pazury, które mogą pomóc sobie lub koledze pakiet. Ryba nie ma takich możliwości, a tu chodzi o pomoc dla nich, „Marine Doktor” – mała ryba czytelnia.

Jest mały (nie więcej niż 14 cm). I jest to uzasadnione, ponieważ spada w trakcie przetwarzania wspinać się w ustach, a nawet w szczelinach skrzelowych wyczerpaniu pasożytów „pacjenci”. Ten ostatni, nawiasem mówiąc, sami pójść w poszukiwaniu „lekarzy” i znaleźć niebieski i żółty ryb w otwartych raf koralowych, gdzie środki czyszczące zorganizować coś podobnego punktu „pierwszej pomocy”.

W jaki sposób „Gabinet” Czyszczenie

Co sprawia, że ryby czytelnia, można zrozumieć, po obejrzeniu jak to działa „szafę”. Rafy można często znaleźć kolejka różnych gatunków morskiego życia, cierpliwie czekając na możliwości, aby uzyskać taką pomoc, jakiej potrzebują. Czasami, oczywiście, jak również w ludzkich klinik, gdzie nie może być argumentem za prawo pierwszego być czyszczone, ale głównie ryby decorously czeka na skrzydłach.

Co ciekawe, w tym czasie, to oświadczył, nawet coś w rodzaju rozejmu. To jest drapieżne murenowate mogą łatwo być blisko swoich potencjalnych ofiar, nie okazując najmniejszego zainteresowania nimi.

Jakie ryby są środki czyszczące

Najczęstszym ryb czystsze – przedstawiciel rodziny garbogłowy (tzw garbogłowy). „Zawód” wrasses są zobowiązane do utworzenia ich usta, podobne do rur i zbrojnej specjalnej konstrukcji zębów, wygląda jak pęsety, a to pozwala im najefektywniej zbadać każdy centymetr ciała „pacjenta”.

Dwa gatunki ryb z tej rodziny: thalassoma lunare i thalassoma amblycephalum – niezwykle towarzyski z natury, często są duże stado, jak rój pszczół. Są one otoczone przez, na przykład, ogromna, leniwie unoszące się nad nimi jeździć i cieszyć się spotkanie nie mniej niż to. Bo tu jest obopólnie korzystna współpraca: rampa zamienia się ogromnym stołem dla ryb, uzyskanie z kolei, czystym ciałem, aw konsekwencji dla zdrowia.

Medyczne „zawód” do czyszczenia ryb

Odkurzacze całkowicie nienasycony. To dowód, że mogą one „przyjąć” dzień około 300 ryb, starannie zbierając swoje niechcianych lokatorów. Nie zapomnij w tym samym czasie i na resztek jedzenia między zębami ogromnego faceta. Ponadto pożerają glony rosnące na dużych zbiorników wody ciepłej ryby, czyste rany, zbieranie martwy naskórek, bakterie i grzyby.

Ryby popłynął „Powołanie”, spokojnie otworzyć szczęki, szczeliny skrzelowe odpocząć i cierpliwie, a czasem nawet z wyraźną przyjemnością czekamy na zakończenie procesu.

Sprzątaczki zwykle w parach, rozpocząć leczenie oka, stopniowo przechodząc do skrzeli, a potem zanurkował w jej usta i „pacjenta”. Jeśli ryba ma ranę, to najczęściej popłynie, aby środki czyszczące traktował ją. W ciepłych wodach jest to szczególnie ważne, ponieważ pasożyty rozwijają się z dużą prędkością. To jest, jak już zapewne zrozumieć, a „chirurg” i „dentysta” – wszystko to „zawód” grooming ryby.

Zachowanie ryb, korzystając z usług czyszczących

Kiedy „pacjent” czuje, że już nie potrzebuje pomocy, może on złożyć podbite oko sygnał w momencie zamykania szczęk. Ale nie martw się, że nie będzie jeść swojego „lekarza”, tylko tak mówi, że w pośpiechu.

Ale czasami ryby-odkurzacz nie może oprzeć się pokusie otest jednoczęściowych pożywne śluzu, które obejmuje ciało pacjenta (trzeba przyznać, że jest to jej ulubiony żywności), a następnie oburzony „klient” trzęsie się od niekompetentnego „lekarza” i wylotach. Ale pamiętajcie, nie próbując połknąć go jako ostrzeżenie dla reszty „zdrowie” braci.

Dlaczego Odkurzacze parowe są lepsze niż jednej ryby

Naukowcy z Uniwersytetu w Sztokholmie, aby dowiedzieć się, co „zawód” ma ryb czytelnia, znaleźliśmy kilka interesujących faktów. Okazuje się, że ryby często gryźć sam bieg śluzu. Jeśli para działa, a co najważniejsze – samiec i samica, że takie ekscesy nie są przestrzegane. Dlaczego?

Jak się okazało, środki czyszczące oglądać siebie. A jeśli mężczyzna (jest to zazwyczaj większe rozmiary) ujawnia, że samica złamał zasady, że prowadzi ją ukarać. Uff! Ale kobiety, z tego powodu, działa znacznie lepiej, i „klienci” są bardziej skłonni iść specjalnie do takich mieszanych par podmorskich „lekarzy”.

I co „zawód” ma rybny czystsze?

Sprawdzone naukowcy, usuwanie pasożytów czystsze ma bezpośredni wpływ na wzrost populacji niektórych mieszkańców raf koralowych. Gdzie rafy zostały sztucznie zwolnione z tego rodzaju ryb, liczba innych znacznie się zmniejszyła. Więc Cleaner – rodzaj strażnika liczbę i różnorodność gatunków ryb.

Ale najbardziej zaskakujące jest to, że według obserwacji naukowców, jest to również rozjemca. W raf, gdzie mieszkają czyszczące, agresywne drapieżniki maleje. Nawet w akwariach, które zawierały te ryby drapieżne ptaki zachowują się znacznie spokojniej.

Jak widać, kwestia co „zawód” ma ryb czytelnia, więcej odpowiedzi może być udzielona.