574 Shares 5878 views

Rów Mariański

Rów Mariański, lub jak to nazywa, Rów Mariański jest uważany za najbardziej tajemnicze i niedostępne punktem planety. Jest to najgłębsze znanych geografów udogodnienia w Oceanie Spokojnym. Jego głębokość wynosi jedenaście kilometrów dokładniej, jest równa 10994 ± 40 m. Mariański wykopów znajduje się w południowo-wschodniej Mariany (11 ° 21'0 „N i 142 ° 12'0” E ), długość koryta – 2926 km, a dolna szerokość – od 1 do 5 km. W południowej części wyspy Guam Mariany archipelagu, w odległości 320 km, zanotowała najgłębszy punkt koryta – Głębia Challengera. Depresja znajduje się w strefie łączącej Pacyfiku i Filipin płyt tektonicznych w rejonie uskoku.

Nurkowania na dno Rowu Mariańskiego

Osoba wyzwanie charakteru i Rów Mariański nie był wyjątkiem. 23 stycznia 1960. ludzie po raz pierwszy odważył się na dno tego olbrzymiego basenu. Para braves stał amerykański Navy porucznik Don Walsh i naukowiec ZhakPikar. Z batyskaf „Trieste” udało im się zejść na głębokość 10918 metrów. Jak się okazało, nawet na tej głębokości jest życie – naukowcy nieoczekiwanie stwierdzili płaskiej ryby, aż do 30 cm, jego wygląd przypominający flądry.

Pod koniec marca 1995 roku w Rów Mariański została uruchomiona sonda Kaiko-japońskiej produkcji. Sięgnął nową głębię 10911.4 metrów i pobrali próbki, które naukowcy odkryli otwornice – proste organizmy.

Cztery lata później, na dnie wykopu na głębokość 10902 metrów, zanurzył pojazd podwodny „Nereus» (Nereus). Tym razem, oprócz zbierania próbek osadów, można było zrobić film i zrobić kilka zdjęć.

Dzheyms Kemeron, ten sam kanadyjski producent, który wziął takie arcydzieła jak „Titanic”, „Avatar”, „Terminator”, „Obcy”, 26 marca 2012 roku w sprawie zatapialna z dumnej nazwie deepsea challenger, osiągnął „Głębia Challengera”, stając się trzecią osobą którzy odważyli się zejść do takiej strasznej głębokości. Stamtąd Spędziłem filmowanie w 3D, które posłużyły jako podstawa do naukowego i dokumentalnym pokazanym na kanale National Geographic «».

Tam też jest życie

Naukowcy uważają, że Rów Mariański może być kluczem do rozwikłania pochodzenie życia na naszej planecie, a może i poza nią. Ze względu na misji głębinowych Dzheymsa Kemerona stało się świadome dziwacznych nowych form życia.

Okazało się, że oprócz bakterii i mikroorganizmów, które znajdują się na dole nowotworów koryta, kłącza, mięczaki ślimaków bezkręgowców z powłoki na bazie chityny, a nawet ryby, zdolną ukryć wielkie zęby, oczy, które obracają się w przeciwnych kierunkach i ostre kolce zamiast płetw. Na dole Megalodon zębów występują również – gigantycznego prehistorycznego rekina. Uważa się, że szczęki potwora w osiągnięciu szerokości do 2 metrów, długość wynosiła 24 m, a waga – około stu ton …

W dolnej części komory, siły ciśnienia, który 1100 razy bardziej znane atmosferze dosłownie roi różnych rodzajów organizmów żywych. Według naukowców, to gdzie są ukryte korzenie metabolizm – te, które można uruchomić procesy chemiczne, w wyniku których nie było na ziemi, a całkiem możliwe życie obcych oraz w granicach Układu Słonecznego.

Rok temu naukowcy morskich stworzył trójwymiarową mapę dna morskiego, a teraz mają lepszy pomysł, jakiego rodzaju jest Rów Mariański. Zdjęcia i wideo, uzyskane przez satelitę nurkowania i mam nadzieję, że w końcu pozwolić naukowcom wypełnić białe plamy w historii Ziemi.