611 Shares 4625 views

Zamieszkane przez flamingi i co jeść?

Ten artykuł jest Czerwonak ptak, który w rosyjskich regionów można znaleźć niemal wyłącznie w ogrodach zoologicznych. Zadziwiająco piękny ptak, zachwyca wspaniałą łaskę i nadzwyczajnych barwienia długopisy, śpiewana w pieśni. W flamingi? Jakie są warunki ich przetrzymywania w niewoli, cech i nawyków, co jedzą?

O życiu ptaków wspaniałe piękno może nauczyć czytając ten artykuł.

informacje ogólne

Istnieje pięć gatunków z rodziny ma Phoenicopteridae. Najczęstszym – zwykła. Jest to dość duży ptak, masa których dochodzi do 4 kg. Najmniejszy z tej rodziny – Lesser flamingi.

Preferowane przez lęgowych czerwonych flamingów są wyspy, laguny i nadmorskie słone bagna na brzegach jezior. Przed dowiedzieć się więcej w szczegółach, flamingi, podać krótki ogólny opis ptaka.

opis

Średnia długość organizm ptaka wynosi 1,4 metrów, waga mieści się w zakresie od 2 do 4 kg. Z reguły mężczyźni są cięższe niż samice. Pióra kolorów w różnych ptaków, ale jest zdominowany przez czerwony i różowy. Szyja i długie nogi.

Mimo tak dużych rozmiarów, ptaki te żywią się roślinami i skorupiaków, które żyją w wodach płytkich jezior.

typy

Jak wspomniano powyżej, istnieją na świecie pięć gatunków ptaków uznanych.

Wyżej wymieniony Greater Flamingo ma kilka miejsc gniazdowania w południowej części Europy. Miniaturowe mieszka w Afryce. Trzy gatunki są powszechne w Ameryce: Zheltonogov (lub Andyjskiej) i chilijskiego korotkoklyuvy.

Wszystkie te gatunki razem są w rzeczywistości, Czerwonak posse.

Prowadzą one siedzący tryb życia, a tylko pewien rodzaj różowych flamingów zamieszkujących północne części terenu – migracyjną.

W flamingi?

Zdjęcia z tych piękności fascynować i enchant. Nie mogę uwierzyć, że w przyrodzie istnieją cuda. A gdzie oni żyją w środowisku naturalnym?

Oni żyją w Europie, Azji i Afryce. Wypełniane w wodach, w warunkach sprzyjających ich pobytu. Jednak nie każdy z tych miejsc odpowiednich dla nich. W związku z tym, obszary zimowania i gniazdowania flamingów można rozłożyć nawet na odległość tysięcy kilometrów.

W koloniach, zwykle istnieją dziesiątki, może setki tysięcy osób.

Jest tam i zamieszkane przez flamingi w Rosji można znaleźć w dalszej części tego artykułu.

Większość ptaków znajdują się w płytkiej wodzie. Zazwyczaj Czerwonak miejsce i sfrustrowany ciężko niechętnie. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy są w niebezpieczeństwie lub istnieje potrzeba zmiany miejsca karmienia.

Biegnie do startu, są bardzo długie, a latania, nadal jeszcze przez powietrze do ucieczki. Wtedy ptaki latać z nogami wyciągniętymi. Stado flamingów latających jest niezwykle piękny widok na tle morza lazur-niebieskie i błękitne niebo.

gniazdowania

Gdzie mieszka Flamingo gdzie powstają osiedla ptak gniazda w pewnej odległości od siebie. Stanowią one formę małych wież, zbudowany z muszli i błotniki. Wysokość gnieździe jest 50-70 centymetrów.

W r zwykle 1-3 białych jaj. Wyklutych piskląt już pokryte meszkiem, dostrzeżono, bardzo aktywne. Opuszczają gniazdo w ciągu kilku dni, a w wieku około jednego miesiąca zmiana Puchaty strój do drugiego. pisklęta Flamingo w 65-80 dni życia stają się niezależne umiejętności lotu, a oni w końcu sformirovyvaetsya sprzęt filtrujący.

Dojrzałość płciowa przychodzi w wieku od 4 do 5 lat. Te ptaki są monogamiczne i zazwyczaj gniazda w koloniach bardzo ściśle obok siebie z sobą.

W ciągu całej tej dziedzinie pozostaje tylko mniej niż 22.500 flamingi. Ogromna różnica w zmniejszeniu liczby ptaków grał spadek miejsc odpowiednich do gniazdowania.

żywność

Gdzie flamingi mieszka, nie jest odpowiednim pokarmem dla niej: bogate glony i materii organicznej, z niezliczonymi skorupiaki, mięczaki i robaki.

Niektóre gatunki jedzą glony, niebiesko-zielone, a okrzemki. Jedzenie szukali w obszarach płytkich. Płytkie głową w dół pod wodą, kopać w dnie dziobem stawie. A głowa znajduje się w dziwny sposób: korona prawie dotyka dna, dno jest górna szczęka, a na górze – na dole.

Rodzice paszy kurcząt „beknięcie”, zawierający pół strawionego pokarmu oprócz żwaczu uwalniania żelaza i dolnej części przełyku. Należy zauważyć, że różowy płyn na jej wartość odżywczą jest podobna do mleka ssaków. Posiada również karotenoidy.

Słonawa i świeża woda z ptakami deszcz używać do picia. Aby to zrobić, są one lizanie na krople wody piór.

W warunkach naturalnych, zdarzały się przypadki, że flamingi żyli przez 34 lat.

różowe flamingi

Ten ptak piór jasnoróżowe, z fioletowymi skrzydłami-czerwony z czarnym Makhov. Neoperennye głowy (The pierścienia wokół oczu i uzdę) – czerwony i dzioba – głównie różowy.

Zamieszkana przez różowe flamingi? W Europie, te gniazda ptaków w Las Marismas (Południowa Hiszpania) oraz rezerwatu przyrody przy ujściu rzeki. Rhone (południowa Francja). Ona również mieszkał w Afryce (jezioro. Maroko, Tunezja, południowej północnej Mauretanii, Kenii, Wyspy Zielonego Przylądka, na południe od kontynentu).

Różowy, jak również inne gatunki woli żyć na dużych jezior z słonej wody w ujściach rzek i zalewów morskich.

Spotkać ptaki tego gatunku może być i jezior południowego Afganistanu, Pakistanu, Iranu i Indii.

I flamingi? W Kazachstanie. W Rosji jest to gniazdo w ujście. Volga, na terytoriach Kałmucji, Dagestan, Stavropol i Krasnodar.

Flamingo czerwony

Ten ptak gatunki zamieszkują wyspy na Morzu Karaibskim, na północno-wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej, a także w południowej części kontynentu (Galapagos).

Flamingo ma czerwone pióra z różowego na fioletowy lub jasnym kolorze czerwonym.

Flamingo mały

Wszystkich nowoczesnych typach mały, to jest najmniejszy rozmiar. jego długość ciała tylko 80 cm (ponad 100 cm). W tego typu górnej żuchwy ma kil w głębi dzioba. Zasadniczo jej produkty są glony.

Lesser flamingi w poszukiwaniu żywności nie jest w dół do dolnej części jego dziobie, ale po prostu prowadzi ich przez wodę z boku na bok. To gniazduje na jeziorach solnych Tanzanii, Kenii, jak również u wybrzeży Zatoki Perskiej (Oz. Sambhor w Indiach).

flaming andyjski

Obszar jego siedlisko – słone jeziora, położone w Andach na wysokości 2500 metrów (północne i centralne Chile, południowe Peru, północno-zachodniej części Argentyny i zachodniej części Boliwii). wolą jeziora, a często w wodzie o wysokiej zawartości gipsu, wodorotlenek sodu i siarkowodór.

flamingi dorosłych malowane w kolorze białym i różowym lub czerwonym kolorze. Piękny różowy kolor czerwony barwnik w związku z wejściem skorupiaki ptaków organizmu (kanał). W lotki skrzydeł tego ptaka jest czarny, nogi – żółty.

James flamingów

Ptaki Andach w Boliwii i Argentynie. Północnej Żywność – okrzemki. Są to kolonie tego gatunku, które żyją w trudnych warunkach w górach.

Ten typ, który jest również nazywany korotkoklyuvym, bardzo rzadkie.

Flaming chilijski

Jest to stosunkowo krótki nogami Czerwonak, znalezione w Ameryce Południowej. W jeziorach górskich (Andes) mogą przebywać w połączeniu z widokiem korotkoklyuvyh Czerwonak.

Farbowanie chilijskie światło Czerwonak: Krwawy lub biały i różowy. Czerwone odcienie są opracowywane na pokrywach skrzydeł, więc Flamingo dostał Nazwa łacińska czyli „ognennokryly”. Nogi są zielonkawe, ale kolana i nogi są czerwone.

wniosek

Ale flamingi w Ameryce Północnej?

Ptaki te należą do jednej z najstarszych rodzin ptaków. Ich szczątki najbliżej nowoczesnych form sięgają 30 milionów lat temu i skamieniałości gatunków bardziej prymitywnych. – Ponad 50 milionów lat ..

Odkryli oni w miejscach, gdzie flamingi nie mieszkają na dzisiaj: niektórych częściach Europy, Ameryki Północnej i Australii. Sugeruje to, że w przeszłości te niesamowite ptaki miały bardziej rozległe siedlisko.