440 Shares 1935 views

Powinienem teraz kupić mieszkanie? Czy jest sens, aby kupić mieszkanie na Ukrainie czy na Krymie?

Czy jest sens , aby kupić mieszkanie? Oczywiście, to pytanie jest zawsze ważna, ponieważ posiadaniu osoby własnej przestrzeni życiowej – jest niezbędnym warunkiem dla szczęśliwego życia rodzinnego.


Na pytanie, czy kupić mieszkanie teraz, ma fundamentalne znaczenie dla tych, którzy rozważają nieruchomości jako inwestycję. Taki czy inny sposób, ale z pewnością nie może odpowiedzieć, bo dzisiaj istnieją zarówno plusy i minusy takiej transakcji.

Tempo budowy w dół, a wzrostem popytu

Należy podkreślić, że w ogóle mieszkania w naszym kraju w ciągu ostatniego roku spadły w cenie. I to prowadzi obecnie do zakupu mieszkań, które, według ekspertów, jakiś czas wymagany do zwiększenia wartości. Innymi słowy, na pytanie: „Czy mogę kupić teraz obudowę” powinien otrzymać pozytywną odpowiedź. Dlaczego?

Chodzi o to, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy wielkość planowanej budowy spadła o jedną trzecią, co przyczyni się do wzrostu popytu na metrów kwadratowych.

Dewaluacja waluty krajowej – pozytywnym czynnikiem dla nabycia nieruchomości

Nie jest tajemnicą, że ci, którzy zostali oszczędzając swoje oszczędności w walucie USA, były w uprzywilejowanej pozycji. Dla nich, powstaje pytanie, czy kupić dom teraz, jasne jako „jednego dnia”. Każdy wie, że ceny mieszkań są przywiązane do rubla, a waluta narodowa jest regularnie tańsze w stosunku do dolara. Oczywiście, jeśli kilka lat temu na akumulacji „zielonych” Zakup mieszkania to nie lada wyzwanie, ale dzisiaj jest o wiele prostsze. A eksperci twierdzą, że dolar nie będzie tańsze w przyszłości.

Czy jest sens kupować nieruchomości w największych miastach

Należy zauważyć, że obecny korzystny kupować mieszkania w stolicy lub najbliższej przedmieściach.

W szczególności, „Nowa Moskwa” szybko się rozwija, zwiększając wzrost populacji, co oznacza, że nie daleko wzrost popytu na mieszkania w tych dziedzinach. Teraz kupując jedno-, apartamenty z dwoma sypialniami w nowych budynkach w regionie moskiewskim, jesteś w stanie z zyskiem sprzedać je kilka lat później.

inwestycje w nieruchomości

O zakupie domu musi teraz myśleć i tych, którzy mają wolny kapitał i kto nie wie, gdzie może być inwestowane. Depozyty Rubel dzisiaj nie przynieść znaczne zyski, ale pieniądze zainwestował w nieruchomości, jest mało prawdopodobne, aby być osłabiona. Mieszkalne apartamenty z dobrze rozwiniętą infrastrukturą zawsze jest możliwe, aby szybko sprzedać, dobrze, albo czynsz – to też przyniesie dobry zysk.

Czy opłaca się dzisiaj kredytów hipotecznych

Oczywiście, wielu martwi się o pytanie, czy kupić teraz mieszkanie w hipotecznych.

W sprawiedliwości należy zauważyć, że znaczna część instytucji bankowych zaczynają teraz „zapaść” programu kredytów hipotecznych. I przed stopy procentowe na nich wzrosły od rosyjskiego Banku Centralnego podniósł stopy procentowe.

W szczególności Bank Oszczędności na jakiś czas przestał wydawania kredytów hipotecznych zabezpieczonych mieszkaniu i samochodzie.

Rozważając kwestię tego, co stanie się z kredytów na mieszkania, powinny koncentrować się na: „Jaki będzie popyt na nie” Niektórzy eksperci uważają, że biorąc pod uwagę obecną sytuację, stopy procentowe w rublach może dotrzeć do znaku 20%. Naturalnie, w podobnej sytuacji, którzy chcą sformalizować kredytu długoterminowego będzie kilka. Takie uciążliwe warunki mogą iść ci, którzy pilnie potrzebują lepszych warunków mieszkaniowych. Jednak będą starali się zaciągać kredyty w jak najkrótszym czasie. Wszystko to doprowadzi do spadku popytu na mieszkania. Co to oznacza? Tylko fakt, że mieszkania będą tańsze.

W tym samym czasie druga część analityków że kurs rubla spadnie równolegle do zmniejszenia kosztów olejów, które ostatecznie wyzwalają się „zamrożenia” rynku budownictwa mieszkaniowego. Zatem, propozycje będą mniejsze, ale cena w rublach odbędzie.

Wziąć kredyt hipoteczny, czy nie brać? Jeśli ceny mieszkań spadną, ryzyko jest nadal możliwe. Jednakże, jeśli pozostaną one przez jakiś czas stała, rynek kredytów hipotecznych nie będzie się rozwijać. Taki czy inny sposób, ale eksperci nie zalecają w bieżącym roku do zawarcia umowy kredytu na zakup mieszkania, z powodu istnienia poważnego ryzyka finansowego. W każdym przypadku prawdopodobne zaostrzenie warunków przetwarzania pożyczki na zakup nieruchomości przez bank.

Czy muszę zainwestować w nowych budynkach

Dość istotne jest pytanie, czy kupić teraz mieszkanie w budynku? Według większości analityków, ceny rubel dla nowych budynków pójdą w górę. Wynika to częściowo z faktu, że wielu programistów i sprzedawców używanych do ustalenia ceny nieruchomości w USA i walut europejskich. Ponadto wzrost cen wywołany podorazhaniem materiałów budowlanych oraz innych usług świadczonych przez twórców. Innymi słowy, wzrost kosztów towarów i firm budowlanych w związku z tym nie chcą ponosić straty. Tak więc koszt nowych budynków na zlecenie, dzisiaj jest porównywalne do cen w której obiekty są realizowane w ramach kategorii drugich domów.

Wyższe ceny mieszkań w nowym domu spowodowało również wzrost oprocentowanie kredytów hipotecznych, który siedzibę banku centralnego.

Niemniej jednak, popyt na nowych budynkach spadła nieznacznie. Wiele się „podstawowym”, ponieważ stoi nadal tańsze niż kategoria mieszkań „b / r.” Transakcja na nowym budynku jest bardziej uproszczone niż na obiekcie wtórnego rynku nieruchomości. Ponadto, mieszkańcy mogą wybrać własny układ mieszkania, który jest również zaletą kupowania kategorię obiektu „primary” rynku nieruchomości.

Więc, czy jest sens, aby kupić mieszkanie w nowym budynku w 2015 roku? Jeśli masz wolną gotówkę, chcesz zainwestować, to, oczywiście, że tak. Należy jednak być ważną uwaga: trzeba do czynienia tylko z wiarygodnych deweloperów i firm budowlanych, które mogą dostarczyć istotnych gwarancji bankowych.

Czy jest sens teraz inwestować w boksie

W związku z tym chciałbym, aby ostrzec tych, którzy są zainteresowani w pytaniu: „Czy mogę kupić mieszkanie teraz w nowo wybudowanym domu?” Tutaj istnieje ogromne ryzyko, że zdolność finansowa firmy budowlanej nie pozwolił, aby zakończyć budowę obiektu mieszkalnego. W każdym przypadku trzeba podjąć pewne środki ostrożności: sprawdzić zawartą umowę z deweloperem w celu zapewnienia jego zgodności z przepisami regulującymi wspólną konstrukcję. Nie zapominaj także, że dokument ten powinien być zarejestrowany w strukturach państwowych. Ponadto, na zasadzie obowiązkowej, upewnij się, że reputacja builder budzi zaufanie.

Można to zrobić przy użyciu różnych źródeł informacji, przeglądając i analizując reakcje tych ludzi, którzy korzystali z usług dewelopera. I, oczywiście, wymagają kopii firma budowlana z pozwolenia na budowę nieruchomości.

perspektywy zakupu domu na Krymie

Dziś wielu Rosjanie wykazują duże zainteresowanie pytanie, czy kupić mieszkanie dzisiaj na Krymie. Wydawałoby się, że po półwysep był „rosyjskie”, perspektywa nabycia nieruchomość otwierają najbardziej optymistyczne. jeszcze kurorcie. Ale nie należy zapominać, że w krymskiej rynku nieruchomości dzisiaj wymaga poważnych inwestycji ze strony państwa. Przede wszystkim trzeba jakościowo modernizacji infrastruktury regionu, która stałaby się taniej dostaw materiałów – tylko w tym przypadku, cena lokali mieszkalnych na Krymie będzie dopuszczalne. Obecnie na półwyspie odnotowały wzrost popytu na kategorii obudowa rynku wtórnym. O szczególnym znaczeniu dla niego rosyjscy biznesmeni wykazują, planuje otworzyć Business Hotel. Przez krymskich mieszkań są przypatrując jako przedstawicieli średnich przedsiębiorstw.

Sytuacja na Ukrainie

Oczywiście, niewielu Rosjan, które mogłyby zakłócić pytanie dzisiaj o tym, czy kupić mieszkanie teraz na Ukrainie. Ale są też inni. Więc …

To nie jest pierwszy miesiąc trzeba przyznać, że rynek nieruchomości w tym kraju nie przeżywa najlepszych czasach. Wielkość sprzedaży spadły do minimum, napięta sytuacja i kryzys w gospodarce mieć negatywny wpływ na jego rozwój.

Należy zauważyć, że eksperci ostrzegają ukraińskiego obudowę kupić na nowych budynkach, jak lokalne deweloperzy są zaangażowane w ich budowie, jak mówią, ostatkiem sił. Jak dla obiektów kategorii wtórnym rynku mieszkaniowym dzisiaj, wielu mieszkańców Kijowa starają się sprzedać swoje mieszkania po niskich cenach, ponieważ „zastój” na rynku będzie panować przez długi czas. Wiodąca pozycja pod względem sprzedaży teraz zajmują Kijów, Dniepropietrowsk, Charków, region Odesa.

Niektóre z nich są zainteresowani w pytaniu: „Czy mogę kupić mieszkanie teraz na Ukrainie» Należy zauważyć, że popyt na mieszkania w ukraińskim mieście spadła o prawie trzy razy?. Obecnie sprzedawane w poprzednim miesiącu i sprzedawane tylko trzysta obiektów. Według analityków, zakup mieszkania w pierwszej kolejności ci, którzy mają oszczędności w walucie obcej. W ten sposób zapewniają sobie możliwość dokonania dostawę mieszkań do wynajmu.