739 Shares 7370 views

Jak wziąć mieszkanie w nowym budynku: test na jakość, akt przyjmowania i przekazywania, porady

Po zakończeniu budowy domu w nowym budynku, nie w pośpiechu, aby wziąć klucze do apartamentu budowniczym. Najpierw trzeba sprawdzić jakość wykonanej pracy. Więcej szczegółów na temat jak wziąć mieszkanie w nowym budynku, czytaj dalej.


ogłoszenie

Gdy deweloper otrzyma pozwolenie na budowę dla uruchomienia wysyła klientom list papieru. Zawiera ona zaproszenie do sali egzaminacyjnej. Szczególnie dobre firmy nadal zadzwonić i wysłać wiadomość. Warto zapisać się do grupy deweloperskiej w sieciach społecznych. Gdy zostanie on rozdaje klucze, zadzwonić i uzgodnić czasu do akceptacji.

Proces ten odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy – spotkanie w biurze dokumentów weryfikacyjnych. Po drugie – badanie mieszkania w celu identyfikacji defektów. Jeśli klient są spełnione, podpisał ustawę. Jeśli nie – to sprawia, że roszczenie.

Przed wziąć mieszkanie w nowym budynku, trzeba przeczytać umowę udziałowe (DDU). To szczegóły wymagane warunki dla transferu nieruchomości. W zależności od rodzaju masy papierniczej (zgrubna, wykańczająca) kupujący może sprawdzić, patrząc w mieszkaniu z tym, co określono w umowie. Na przykład, jeśli dokument przewiduje, że drzwi powinny być wykonane z metalu, kupujący sprawdza fakt jego dostępności, wydajności i uczciwości. Kolor, grubość i rodzaj mechanizmu w umowie nie są wymagane.

Do dokumentu powinien być stosowany eksplikacji, który przedstawia schematycznie układ pokoju, dzieląc na części. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo. Na co zwracać uwagę i jak wziąć mieszkanie w nowym budynku.

biuro Visiting

Do autora muszą pochodzić z oryginalnego paszportu. Umowa nie musi brać. Twórca i tak będzie klient w DDU. Ci, którzy mieszkają w innym mieście, obiekt jest rejestrowany przez kilka osób, należy wystawić pełnomocnictwo do każdego z współwłaścicieli. Osoba ta będzie reprezentować interesy klienta z deweloperem. Ten sam schemat ma zastosowanie, jeżeli nieruchomość składa się z rodzicami w podeszłym wieku dorosłego dzieci.

Nie poddają się do prośby dewelopera! Akceptacja mieszkania (podpisanie aktu) dopiero po sprawdzeniu pokoju. Ponadto, nie podpisania aktu głosowania przy wyborze spółki zarządzającej, jak nie jesteś właścicielem nieruchomości.

Warunki transferu mieszkaniu

DDU określone terminy przeniesienia własności. Pod koniec termin wykonania uchwytów procentowych mają prawo do otrzymania kary. W którym momencie zaczyna?

Zwykle zleca określonej dacie. Na przykład, deweloper zobowiązuje się wejść do domu w eksploatacji w drugiej połowie 2017 roku. Oznacza to, że zgoda musi być udzielona 31/12/17 włącznie. Ponieważ okres ważności pozwolenia na dopuszczenie do rozpoczyna się przeniesieniem własności. Jeśli zgoda nie zostanie osiągnięta, wówczas zegar zacznie odliczać w ostatnim dniu określonym w PO.

Jeśli deweloper dzierżawi nieruchomość na opóźnienia w jeden dzień, klient ma prawo do otrzymania kary. Jeżeli przeniesienie własności odbywa się bardzo blisko do końca okresu, deweloper zrobi wszystko, aby klient jak najszybciej do podpisania aktu. DDU jest również okres, który jest uwalniany do klienta w celu sprawdzenia domu z zaleceniami lekarza. Odliczanie rozpoczyna się od dnia otrzymania zawiadomienia.

naruszenie praw

Nawet jeśli deweloper naruszył praw klienta, można zbierać karę, prezentując ustawy, który zawiera rzeczywistą datę przekazania obiektu. Aby to zrobić, należy utworzyć i wysłać developer reklamację w dwóch egzemplarzach. Deweloper musi dostarczyć pisemną odpowiedź w ciągu 10 dni. Dokument precyzuje te informacje:

 • Strony umowy;
 • Szczegóły umowy;
 • adres kamienicy;
 • Opcje mieszkania;
 • warunki planowanej dostawy nieruchomości;
 • wymóg uzyskania kary umownej w wysokości 1/150 stawki refinansowania za opóźnienia w dostawie mieszkań w nowych budynkach;
 • cena DDU jeśli jest ich kilka.

Aby dokument zastosowano kopię raportu, polecenia wypłaty PO.

Żaden szanujący się firma zaprosi klienta w biurze i zamierza walczyć o odszkodowanie. Aby nie stracić do kwoty niezbędnej do obliczenia z wyprzedzeniem, która opiera się na prawie:

(1/150) * * Stopa refinansowania (cena apartamentu / 100) * Ilość dni

Jeśli nie dojdzie do porozumienia, klient jest proszony o podpisanie porozumienia w sprawie postępowania przygotowawczego rozstrzygania sporu. Powinien on być określony nie tylko kwotę płatności, ale również okres, w którym wystąpiło płatność. Jeśli sprawa trafi do sądu, a następnie w przypadku pozytywnej decyzji deweloper będzie musiał zapłacić karę grzywny i koszty sądowe.

przykład

Klient kupił mieszkanie za 4 miliony p. Akt został podpisany 12 czerwca 2016 Opóźnienie wynosi 73 dni. stopę refinansowania wynosi 11%:

Kara = (1/150) 11 * (4000000/100) * 73 = 214133 s.

Jeśli w okresie opóźnienia w zmianie kursu, obliczenia są przeprowadzane dwa razy w różnym tempie. Uzyskane wyniki są następnie sumowane.

rodzaje uszkodzeń

Jak prawidłowo się mieszkanie w budynku? Jak już zostało powiedziane wcześniej, pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić sama nieruchomość. Wady będzie w każdym przypadku. Gdzieś dalej, gdzieś mniej. Prawo klienta do wysokiej jakości mieszkania jest zarejestrowany w trzech ustaw: Kodeks cywilny, FZ№214 „Z udziału kapitałowego,” Prawo federalne № 2300 „O ochronie praw konsumentów.

Deweloper jest zobowiązany do usunięcia wszystkich wad lub zrekompensować klientowi rozwiązać ich koszty. Wady są ustalone w ustawie, która jest wykonana w dwóch egzemplarzach. Wady budynki są podzielone na dwie grupy: Olejki i zbędne.

Do grubej zawierać wady, których obecność mieszkają w mieszkaniu niemożliwe zatkany odpływ, otwór w ścianie, okna, połamane drzwi itp w obecności co najmniej jednego z tych wad działać zakresie przyjmowania i przekazywania mieszkań, z których próbka jest prezentowanych poniżej, znak .. jest to niemożliwe. Po skorygowaniu wady nowego dokumentu jest wykonany z rzeczywistą datą przyjęcia.

Nieznaczne wady nie uniemożliwiają żyć .. dziur w tynku, zarysowania na oknach, połamane Samozamykacz do drzwi, itd. W celu potwierdzenia wady jest niezależne badanie. W takich przypadkach, wada jest podpisany i akt przyjęcia i przekazania. Jeśli klient w tej sytuacji, odmawia podpisania protokołu odbioru, musi zaznaczyć to w wadliwego aktu. Dwa miesiące później, deweloper może jednostronnie sporządzić oświadczenie. Jeśli uda mu się udowodnić, że klient celowo unika odbierania przestrzeń, a przeniesienie mieszkania może on realizować we własnym zakresie.

Defekty mogą być wykryte i po przeniesieniu mieszkania. Jest na sprzedaż numer klienta 214 przeznaczono pięć lat, w tym trzy lata – w tym urządzeń technicznych. Klient może wymienić tylko braków w piśmie i czekać na ich naprawić.

korygowanie braków

Deweloperzy rzadko zgadzają się zrównoważyć wyeliminowanie niedociągnięć koszty i oferować je naprawić samemu. Proces ten jest znacznie opóźniony. Żadne prawa nie przewidują „rozsądny czas” jest przydzielona do pracy korekcyjnej. Pewne niedociągnięcia klienci będą bardziej wygodne, aby naprawić na własną rękę. Dlatego też, gdy akceptacja lokalu prowadzona jest, trzeba mieć trzeźwą ocenę wszystkich wad.

Na największych deweloperów w praktyce, co daje od razu 150 mieszkań, dokonuje korekt w ciągu 3 tygodni, 500 apartamentów korygowane przez 1,5 miesiąca. Jeśli mówimy o 1000 mieszkań, eliminacja wad odbywa się przez 3 miesiące. Uważa się krótkotrwała.

Klient otrzyma klucze do lokalu tylko po podpisaniu dokumentów. Do tego momentu deweloper niezależnie negocjacji z kontrahentami, dać im klucze, a po zakończeniu, po raz kolejny zaprasza klientowi do akceptacji. Jeżeli wszystkie dokumenty zostały podpisane, ale nadal istnieją wady, natomiast wykonawca robót uzgadnia z klientem. Aby dać klucze do budowniczych w tym przypadku nie powinno być. Lepiej przyjść do przeprowadzenia prac.

Po części dokumentalny o przyjęciu lokalu minęło, trzeba odwiedzić sam pokój i dokładnie sprawdzić wszystkie powierzchnie.

Co zabrać

trzeba podjąć w celu sprawdzenia pomieszczeń:

 • Notebook: nagrać wszystkie wady, należy sprawdzić wentylację;
 • Latarki: tu także mieć co weryfikacji wentylacyjnego ;
 • sprawdzić Gniazda żarówki elektryczne – gniazdo zasilania;
 • świętować braki muszą kredy;
 • poziom, pomiaru taśmy i pionu będzie musiał sprawdzić krzywiznę ścian i powierzchni;
 • w przedniej części mieszkania, usunąć odczyty liczników.

Kto zajmie mieszkanie w budynku? Elektrycy. On będzie testować funkcjonalność gniazd i przełączników. Ważne jest, aby przeczytać umowę przed sprawdzić i spisać najważniejsze punkty. Wyszukiwanie elementu w inspekcji lokalem przedsiębiorstwa będzie bardzo trudne.

Jak zrobić komentarzy

Wszystkie znalezione niedociągnięcia są rejestrowane w wadliwego aktu. Puste papieru może być ustawiony do podjęcia deweloper mieć w miejscu nie podawać wszystkich danych na własną rękę.

Dokument wymienia braki w dzień testów. Dokument musi podpisać dewelopera. Zatem zgadza się ze swoimi brakami. Zadaj upoważnienia pracownika do wydawania takich dokumentów. To powinno być wyrażenie „prawo do podpisywania aktów lub oświadczenia.” Wraz z tym dokumentem wypełnionej aktu przekazania mieszkań, z których próbki pokazano na zdjęciu.

Kopie obu dokumentów są zapisane na obu stronach transakcji. W przypadku poważnych uchybień, a następnie ponowna ocena będzie musiała podjąć pierwszą wadliwego działania.

miejsca publiczne

Windy i wejścia nie są własnością prywatną. Sugestie co do ich poprawy należy kierować do kierownictwa spółki po otrzymaniu mieszkania. Ale sprawdź nadal są one potrzebne. Zwłaszcza, że każdy lokator będzie udział w nieruchomości.

Prawo nie zobowiązuje do zarejestrowania w wykończeniu DDU-patrząc w obszarach wspólnych. Ale szanujący się deweloper nie podał w wejściu linoleum, płytki czy obiecał. Na tym etapie możliwe jest, aby sprawdzić ruch drzwi. Powinna ona normalnie otwarte, płaskie i nie skrzypią. Skrzynki pocztowe powinny wisieć w holu na pomalowanych lub otynkowanych ścian.

W wieżowcu powinny być windy. Bez niej, deweloper nie ma pozwolenia na wjazd. Na tyle pracować co najmniej jedną z wind. Idealnie, winda musi być osłonięte sklejki i plastiku. Wtedy lokatorzy żadnych problemów będzie w stanie dostarczyć materiały budowlane i meble.

liczniki

Przed podjęciem mieszkanie od dewelopera, konieczne jest podjęcie odczyty z miernika. Wtedy lokatorzy będą płacić dokładnie za zużytą energię elektryczną. Do tego momentu, wszystkie media zapłaciła firma deweloperska i zarządzania. W domach z indywidualnych liczników zużycia są na piętrach. Odczyty z instrumentów niezbędnych do określenia w akcie akceptacji. Dopiero wtedy można włączyć automatyczną centralę telefoniczną.

Piwnica i poddasze

Właściciele mieszkań na pierwszym i ostatnim piętrze powinny również zobaczyć podłogę techniczną. Więc można mieć pewność, że dach jest wszystkim, co istnieje i nie ma przepływu, rury są suche, nie ma zapach ścieków.

apartament

Jak wziąć mieszkanie w budynku? Wszystkie wymagane elementy są wymienione w DDU pod „Charakterystyka obiektu.” Przykładem tej pozycji:

„Mieszkanie jest przekazywana z częściowego wykończenia i wykonanie robót budowlanych: ściany otynkowane, podłogi są pokryte jastrychem cementowym, zainstalowane plastikowe okna i drzwi balkonowych, przeszklonym balkonem, zainstalowane metalowe drzwi. Instalacja urządzenia, poziomy układ wody odbywa się uczestnika akcji na własny koszt. "

Te elementy i trzeba zwrócić uwagę podczas przyjęcia. Jak wziąć mieszkanie w nowym budynku bez wykończenia? W skrócie, trzeba zapewnić, że powierzchnie są gładkie i bez skrajności.

Powierzchnia mieszkania

Przed podróżą do miejsca pracy należy zrobić kopię planu mieszkania. Powierzchnie mierzono wzdłuż ścian, na poziomie podłogi. Nie uwzględniono obszar bramy, łuki.

Drzwi frontowe

Skrzynka drzwi musi pasować do wielkości otworu. Powinno być gładkie, łatwe do otwierania i zamykania. Sprawdź to łatwe. Krzywa drzwi będą otwierać i zamykać na własną rękę. Proszę skorygować wadę. Jest to konieczne, aby usunąć drzwi do pudełka z otworem i ponownie zainstalować. Trzeba mieć płaski stół na wyciągnięcie ręki i mocowanie złączy piankowych.

balkon

Wszystkie okna i drzwi powinny być uchwyty i uszczelki. Najpierw pójść łatwo i sprawnie, a ten ostatni nie zwisają. Szkło bez pęknięć. Klapy mogą poruszać się swobodnie.

sufit

Cegła i prefabrykowany dom jest zbudowany z płyt. Ich połączenia są widoczne na suficie. Aby uniknąć jakichkolwiek zmian, te miejsca bliska rozwiązania. Różnica w wysokości powinna być mniejsza niż 2,5 mm. W przeciwnym razie takie naruszenie jest uznane za znaczące. W tej usterce nie należy zwracać uwagę, jeśli planujesz zainstalować sufit podwieszany. Monolityczna sufitu domu wylewa się na ramie. Stawy nie są widoczne.

Paul

Jak wziąć mieszkanie w nowym budynku bez wykończenia? Wylewki muszą być gładkie, bez pęknięć i pustych przestrzeni. Podczas spaceru z pokoju do pokoju dźwięku powinny być wszędzie takie same. Dla tego testu, idealne kobiece stadniny. Sneakers i buty z miękkimi podeszwami do określenia różnicy nie będzie działać.

Między mieszkań i na skrzyżowaniu ściany koniecznie zostawić luki. Gdy temperatura spada jastrychu mogą zostać skompresowane. Aby obie części nie są ściśnięte ze sobą, powinny być odległości między nimi.

ściany

Wykończone mieszkania najbardziej trudne do zweryfikowania. Powinny one być otynkowane ściany. Każdy z trzech istniejących typów pokrycia przewidzianych ich żądań.

Nowość: Badanie jakości ścian

Rzeczowe mm

prosty

ulepszony

jakościowy

Pionowe

3

2

1

Maksymalne odchylenie w całej wysokości

15

10

5

Maksymalna głębokość

5

3

2

ugięcie poziome

3

2

1

Problem polega na tym, że OP nie są przepisywane konkretnego rodzaju tynku. Przed wyjazdem do miejsca pracy, można zwrócić się do konstruktora, aby podnieść się z dokumentacją wewnętrzną, a konkretnie „rozwiązań architektonicznych”, który stanowi specyficzny rodzaj tynku używany. Uczciwy budowniczy nie da się ukryć tę informację i dostarczyć go do klienta, ale nie obowiązek. Zadaniem współinwestorów – w celu sprawdzenia rzeczywistej wartości ze standardowymi zasadami i przy użyciu poziomu. Jeśli zdecydujesz się na własny skorygować wadę, należy pamiętać, że odchylenie od 1 cm zajmie dużo materiału.

Najmniejsze odchylenie występuje od deweloperów, którzy wykorzystują ulepszony tynk gipsowy. Jest to kosztowne, ale jest lepiej wyrównane. Jest biały i gładki. Jedyne miejsce, gdzie nie można stosować – to łazienka. Gips nie toleruje wilgoci.

elektryka

Mieszkanie musi być przewody elektryczne do podłączenia połączeń, gniazd i przełączników. Jeśli te elementy są dostarczane w DDU, nie wypaść z murów na ciepło i iskier. Sprawdzić ich wydajność może być po podłączeniu golarki. Weź ładowanie testowy i ryzykując telefon komórkowy nie jest konieczne. W przypadku awarii sieci będą musiały wymienić telefon, na przykład, do 50 tys. Rub., Nie golarka do 3000. Rub. Jeśli deweloper ustawił kołpaki, należy sprawdzić ich wydajność poprzez wkręcenie i wykręcenie żarówkę. W przypadku braku tych wszystkich elementów powinny zostać zaproszone do elektryka sprawdzić i upewnić się, że wszystkie gniazda i przełączniki mogą być podłączone bez żadnych problemów. Oto jak sprawdzone gotowych mieszkań.

wodociąg

Położenie w pobliżu pionów muszą być suche i zawory muszą być otwarte siłą. Należy sprawdzić dostępność tee w łazience i WC. Łączy on w sobie rurę spustową z wc, umywalką i prysznicem w jednym. Aby poprawnie określone w projekcie będą dostępne z dowolnego miejsca w łazience.

ogrzewanie

Grzejniki powinny być bezpiecznie i precyzyjnie zamontowane na ścianie na śruby dokręcić. Jeśli temperatura urządzenie może być sterowane, deweloper musi być ustawiony wcześniej lub regulatora do wydania go z kluczami.

wentylacja

Jak wziąć mieszkanie w budynku? Otwarte okna i drzwi. Weź kartkę papieru i dołączyć go do otworu wentylacyjnego. Jeśli przykleja, a następnie rozciągnąć nie ma problemów. Eksperyment z zapalniczek i zapałek nie są zalecane. Jeśli występują problemy z wentylacją, to takie eksperymenty mogą doprowadzić do wybuchu.

Jak wziąć mieszkanie: MEMO

 1. Na akceptacji Urzędu posiadaczy yavyatsya wszystko w tym samym czasie. Z konieczności posiadania paszportu i pożądane jest DDU.
 2. Nie można podpisać zaświadczenie o przyjęciu bez inspekcji pomieszczeń.
 3. Jak jest mieszkanie w budynku? Dokumenty (zaświadczenie o akceptacji i defektovochny ustawy) muszą być podpisane przez dewelopera i klienta.
 4. DDU jest przepisywany trzy warunki: uzyskanie pozwolenia na wjazd na nieruchomość w pracy, przeniesienie do mieszkania, biorąc pokój. W przypadku naruszenia którejkolwiek z nich składa reklamację i negocjowanie karę.
 5. Deweloper musi wyeliminować wady na własny koszt lub posiadaczy procentowych, aby zrekompensować wydatki.
 6. Na sprawdzenie obiektu trzeba przyjść z zestawem narzędzi, notatnik i długopis.
 7. W zależności od rodzaju stwierdzonych braków dokonywane wadliwy akt. W identyfikacji naruszeń brutto w czasie budowy lokalu do podpisania aktu przyjęcia jest niemożliwe.