464 Shares 7768 views

Jak cud? Jak zrobić samą gumę?

Jeśli zapytasz jakiegokolwiek przechodnia przez, niż Ameryka jest znana, to z pewnością miałby wymienić trzy rzeczy – Jeans „McDonalda” i gumy do żucia. I jest to absolutnie prawdziwe. To właśnie najnowszy sławna i będziemy prowadzić tę historię. Od co i jak zrobić gumę do żucia, czy nie jest to przydatne i możliwe, aby to zrobić samemu? Ponadto dowiesz się kilka ciekawych faktów o słodkim zapachu i pyszne gumy, który zachwycił dorosłych i dzieci na całym świecie.

A co takiego żucia?

Dziś trudno powiedzieć, jak długo i gdzie tam był cud. Nasi przodkowie odkryli go dla siebie kilka tysięcy lat temu. To prawda, że nie wygląda jak jej współczesne, ale wciąż przynosi znaczne korzyści. Głównie stosuje się jako żywicę gumy drzew. Pomaga oczyścić zęby z płytki nazębnej, odświeża oddech i dezynfekcji jamy ustnej, ponieważ żywicy – doskonały środek antyseptyczny. W północnych regionach kraju, zwłaszcza na wsi, wielu ludzi i dobrze znane do tej pory, czyli siarka (żywica drzew liściastych). Niektórzy ludzie wolą wosk, Inne, takie jak plemiona Majów – wyschły sok z drzewa kauczukowego. To od niego i poszedł generacji nowoczesnych gumy do żucia. Z pewnością każdy z nas byłby zainteresowany, aby wiedzieć, jak uczynić cud dzisiaj.

Trochę historii

W połowie 19 wieku Dzhon Kertis podjął pierwszą próbę do produkcji gumy do żucia z drzewa SAP, ale firma nie powiodła się i wkrótce firma zamknięte. Ale Thomas Adams udało się całkiem dobrze do realizacji idei swojego poprzednika. Ale teraz zrobić przeżuwa, zaczął do gumy z dodatkiem smaku lukrecji. Zaledwie kilka dekad guma ma przyjemny smak i aromat, jest opakowane w piękne opakowania i szeroko rozpowszechniane wśród ludzi Ameryki. Nie trzeba dodawać, że szybko zyskał uznanie i wkrótce rozproszone po całym świecie.

Ciekawostka:

  • Guma do żucia jest uważany za symbol Ameryki dzięki światowej sławy firmą Wrigley. Zdecydowano się przedstawić go wszystkim, którzy przekroczyli granicę Stanów Zjednoczonych, żucie płytę jako prezent (no, w celu autopromocji, oczywiście).

Czego możemy żuć?

Więc jak zrobić cud dzisiaj? Służyć jako podstawa do produkcji tworzyw sztucznych, która zawiera mieszaninę plastyfikatorów elastomerów, żywic, oraz innych dodatków, które często pochodzą z produktów naftowych. Mówiąc najprościej, to gumy i tworzyw sztucznych. Mieszanina jest dokładnie czyszczona, a potem dodaje się słodzik – cukru lub glukozy, różne smaki, aromaty i, oczywiście, barwnikiem spożywczym. Mieszaninę ogrzewa się i ugniata się starannie, aby stać się jednorodna i elastyczna.

Jak zrobić gumę do żucia w przyszłości? Jest to wymuszone przez specjalną prasę, która tworzy długą gumką, a specjalne urządzenie tnie je na kawałki. Po gumie owinięte w pięknym opakowaniu, boksy dla fasowania i w tej formie będzie on przybyć na sklepowych półkach.

Ciekawostka:

  • Normalna guma do żucia uratowany z katastrofy w 1911 roku. Z pomocą doświadczonych brytyjskich zamknięte powstałą dziurę w silniku i tragedii było uniknąć. Wieść rozeszła się po wszystkich zakątkach świata. Nie jest to zła reklama gumy do żucia, prawda?

Należy wierzę reklamy?

Z pewnością, dowiedziawszy się od tego, co sprawia, że guma do żucia, masz pytanie o to, czy taki użyteczny produkt, ponieważ tak wiele dodatków w nim, a na pewno nie żuć gumy pomocne. Może ktoś wie, czy i jak zrobić gumę w domu?

Korzyści i szkody gum do żucia sporów kontynuować przez wiele lat. Jak każdy produkt, ma swoje zalety: jest naprawdę w stanie oczyścić szkliwo zębów z płytki nazębnej. I minusy: producent nie może być całkowicie uczciwy i delikatność dodać dodatki niebezpiecznych. Po wysłaniu do żucia w ustach płyty, twój mózg myśli, że nadszedł czas na obiad i rozpoczyna przygotowania organizmu do przyjmowania posiłków. Ale to tylko jedzenie w żołądku nie przyjeżdża, a to może łatwo wywołać zapalenie żołądka lub wrzód.

Ale co ciekawe, od tego, co sprawia, że gumy „Orbit”? Po tym wszystkim, dentystów na całym świecie polecam! Aby być uczciwym do końca, taka guma do żucia nie chroni zęby i po prostu zniszczyć szkliwo będzie mniejsza niż każda inna. Jego skład różni się tylko w jednym – wykorzystujący substytut cukru. Większość z gumy do żucia jest dodawany cukier, a to jest złe dla szkliwa zębów.

Ciekawostka:

  • Często uważają, że różowy kolor gumy, ponieważ jest to symbol młodości, miłości i czułości. Ale w rzeczywistości, pierwsza była różowa guma do żucia, tylko dlatego, że było to tylko farba, która była dostępna do jego twórcy w czasie.

Czynimy sami gumę

Zaradni umysły nie są bezczynne. Istnieje wiele pomysłów na to, jak zrobić własny domowy przeżuwa. Do tego potrzebny jest woreczek z żelatyny, wody, ½ filiżanki cukru pudru, 20 g wosku pszczelego, 100 g pszczół miodnych w strukturze plastra miodu.

Żelatyny należy wlać niewielką ilość wody pęcznieją. Honeycomb pokroić na kawałki, umieścić w rękawie do pieczenia i wysłać w kuchence mikrofalowej do masy stopione. Teraz trzeba dodać żelatynę i wosk. W ciągu kilku minut dużo mieszać aż wszystkie składniki są rozpuszczone. Ostudzić, a następnie wysłać przeżuwa do lodówki na pół godziny. Lewy pokroić na porcje kawałki i posypać cukrem pudrem, więc nie są one sklejone.

Nawiasem mówiąc, można dokonać nie tylko guma jadalne. W sieci jest wiele filmów, w jaki sposób Pan Max robi głupie kit. Jest to świetna zabawka dla całej rodziny.

Ciekawostka:

  • Pewnego dnia do czyszczenia chodników w Pekinie przez gumę, zajęło to około 120 000 dolarów. Od tamtej pory funkcjonariusze pokojowych grzywną wszystkich tych, którzy odważą się wypluć gumę do żucia na ulicach.