861 Shares 5979 views

Jak zrobić ramkę z drewna z rękami: krok po kroku opisem i zaleceniami

W naszych czasach, wielki popyt na wyposażenie domu, wykonany własnymi rękami. Istnieje wiele sklepów sprzedających produkty tej kategorii. Handmade-produkty wyglądają oryginalne autorzy inwestują nie tylko wyobraźnię i umiejętności, ale także kawałek duszy. I miło jest mieć w domu nie jest standardowym produkcja dóbr konsumpcyjnych, pojedynczy produkt, który jest unikatowy. Jednak w przypadku takich produktów będzie musiał bulić porządek w sumie, jak autorstwo szacowana jest drogie. Znacznie taniej będzie, jeśli się twórczą, wyobraźnię i zrealizować swoją wizję urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak ramki do zdjęć, obrazów, luster, wykonanych z drewna.


twórcze plany

Zanim pojawi się popracować, należy zawsze upewnić się szorstki plan działań, aby przygotować materiały i przedmioty, które chcę, aby narysować pole. Gotowy produkt powinien organicznie pasuje do wnętrza pomieszczeń, czy to biuro lub mieszkanie mieszkaniowy. Rama nie pasuje do stylu wnętrza. Ponadto, materiały, z których wykonane klatki różnią się znacznie w fakturze, w jakości, w kolorze. Drewniana rama sama może być w prostym stylu, a może z piękną ażurową rzeźbiarskich.

Nawet prosta płaska rama wykonana z drewna uzupełniają elementy, które nadadzą jej niepowtarzalny styl i oryginalność. Musisz też zdecydować, co dokładnie się skupić na pracy. Jeśli główny projekt – projekt pudełko już zakończone, można kupić w sklepie, i przekształcić arcydzieło w domu. Jeśli sam obiekt staje się twórczy ramkę, to lepiej zrobić to sam.

Wybór materiałów

Aby zrobić ramkę z rąk wykonanych z drewna, wymagane jest zaznaczona. Zasadniczo muszę patrzeć na wzór i struktury drzewa, gdyż jest to w zasadzie dowolną odpowiednią rasę. Jeśli ramka jest następnie malowane, a następnie wybiera najbardziej prosty – sosna lub świerk. Jeśli struktura drzewa będą widoczne, a produkt następnie lakierowane lub barwione, trzeba wziąć drewna z oryginalnego rysunku. Bardzo ładny wygląd orzech, jesion, czereśnia, wapna.

Piękne ramki do zdjęć własnymi rękami z drewna są tworzone, gdy zastosowano gwint (kwiat, historia lub prosty wzór). Wątek wziąć bardziej miękkie drewno, zwłaszcza jeśli początkujący Carver. Profesjonalne, oczywiście, na dębowej desce uczyni wzór, ale dla początkującego to będzie trudne, jako że dąb jest uważane za bardzo trudne. Trzeba będzie również kupić zestaw noży o różnych rozmiarach.

Inną opcją wytwarzania ramkę z rękami z drewna jest prosty drewniany produkt, który z góry jest ozdobiony materiałów pod ręką. Teraz modne obraz ramki ozdobione coś niezwykłego. Mogą to być kawałki kory, ołówki, muszli, przycisków i innych odpadów.

Dokonywanie ramkę z rękami w drewnie

Przed zrobić ramkę na zdjęcie drzewa, trzeba przygotować następujące materiały i narzędzia:

 • Płyta pilśniowa sklejki;
 • drewniane listwy, listwy lub podłużnymi;
 • piła lub wyrzynarka;
 • Skrzynka mitra;
 • zszywacze budowlane;

 • PVA kleju;
 • lakier akrylowy lub pędzlem;
 • plama (jeśli konieczne);
 • kołnierz z tworzywa sztucznego lub metalu;
 • gwoździe lub śruby;
 • Młot lub wkrętak (w skrajnym przypadku śrubokręt -);
 • Kąt Clamp;
 • papier ścierny.

Planuje coś pasty rama obrazu (z rękami z drzewa, aby to łatwe) i przygotować materiał, który jest potrzebny do tego. Jest możliwe, aby przejść na stole, aby umieścić żądany wzór, aby zrozumieć, jak to będzie wyglądać.

Krok po kroku

W pierwszym etapie mierzony jest przez rozmiar obrazu i wyciąć ze sklejki lub z płyty pilśniowej kwadratu lub prostokąta. jego wielkość powinna być większa niż szerokość wzoru na drewnianych listew. Ze zdjęciem lub zdjęcie do sklejki, farby nad nim ołówkiem, tak, że gdy obiekt nie jest brudna. Obraz można następnie odłożyć aż do końca pracy.

Drugi etap wytwarzania ramy z rąk z drzewa będzie pasków cięcia pod kątem 45 stopni. trzeba będzie pole piły i ścięcia. Stojak lub bar drewno jest włożony do skrzynki ścięcia i odcinaj linię. Następnie powtórz procedurę z innym barze. Kąty połączyć dwa kawałki drewna, muszę uzyskać odpowiedni kąt 90 stopni. Umieszczenie danego kąta do sklejki i oznaczyć długości pozostałych boków. Po tym, oznaczone etykiety dokonać cięcia dwóch pozostałych rogach. Stawiamy ramę zmontowany do sklejki i sprawdzić jego wielkość. Jeśli wszystko się razem dobrze, można przejść do następnego kroku.

Końce listew ścięte o 45 stopni, są pokryte klejem i szczelnie kurczyć PVA kątowych zaciski, pozostawione w spokoju, aż do całkowitego wiązania (około 2 godzin). Następnie, dla lepszego łączenia do łączenia narożników szyn wspornikami, za pomocą pistoletu na zszywki.

Budowanie ramki drewniane

Końcowy etap wytwarzania elementów ramy skleja ze sobą. Istnieje małe zastrzeżenie. Jeśli dołączyć zdjęcie lub zdjęcie i na zawsze, może być przyklejony do sklejki. Wtedy wszystko jest o wiele łatwiejsze. Gotowa rama prostu przybity do sklejki z gwoździ lub wkrętów do mocowania małe. Jeśli zdjęcie jest plugin, musisz dodatkowej pracy.

Sfotografować swobodnie włożona do klatki, należy pozostawić szczelinę pomiędzy ramą a zdjęcie. W polu zakupu drewniane listwy są przetwarzane na frezarce i wykonany etap wstawiania. W domu, nie każdy ma router, więc trzeba zrobić inaczej. Między ramą i sklejka, aby dodatkowe warstwy, na przykład wykonanej z grubej tektury. Paski tnie się na wymiar odpowiadający szerokości ramy i sklejone obwód sklejki z trzech stron. Top nie jest to potrzebne. Że szczelina zostanie wstawiony obraz lub zdjęcie.

Dalsze ścierny i oczyszczoną powierzchnię pokrywa warstwę farby lub lakieru. Po wysuszeniu powtórzenie procedury czyszczenia i inną warstwę wierzchnią. Pozostawić do wyschnięcia. Farba akrylowa schnie szybko i prawie nie wydziela nieprzyjemny zapach.

Wykonane ramki obrazu z rękami z drzewa na długo. Pozostaje tylko przymocować pętlę i powiesić go na ścianie. Jedyną rzeczą, która może być poinformowani, bo to laminat zdjęcie, aby można było okresowo wycierać kurz bez uszkadzania migawkę.

Różnorodne materiały

Można utworzyć ramkę z rąk z drewna i metalu, plastiku, bagietki i kształtek poliuretanowych i prostych gałęzi. Teraz jako wolny podejścia do wyboru materiałów, które mogą być realizowane dowolny lot fantazji. Ramki rażąco astray duże gwoździe, związane z przypadkowych oddziałów wielkości, spalone z palnikiem, są odłączane ze sztywnym pędzlem. Podejście do każdego. Ktoś, że myślisz o tym, i wcielać w jego pracy. W dzisiejszych czasach wiele różnych materiałów i przykłady innych projektantów, które można oglądać zdjęcia, wybrać odpowiedni dla siebie.

Konstrukcja ramy do lustra

Rama może produkować nie tylko z szyn lub barów. Rozważmy kilka opcji niezwykłych ramek. Na przykład, jak zrobić ramkę na lustrze z drzewa z własnymi rękami, wykorzystując małe gałązki? Bierzemy to na sklejkę i wyciąć kształt, kilka centymetrów średnicy większej niż lustro.

Jeśli, na przykład, jest okrągły, to jest rysowany większy krąg, i tak dalej. D. Następnie przyklejone na ciekłych gwoździ lustro się w środku okręgu sklejki. Wzdłuż krawędzi paska jest sklejka, co będziemy dekorować. Aby to zrobić, weź klej do drewna, a z kolei każda gałązka posmarowana klejem i kładzie kres w kółko w środku. Skrupulatna praca i długa, ale to będzie całkowicie oryginalna rzecz.

Ramka z gałęzi

Rozważmy Innym przykładem oryginalnych wykonanych klatek obrazu. Jego dłonie wykonane z drewna może zrobić każdy. Na kartce sklejki sklejone zdjęcia i zostawić kilka centymetrów po brzegi na ramie dekoracja akcji. Zbierz kołków z takich samych lub różnych długościach, dokładnie wysuszono i leczonych antyseptyczny.

Można następnie pokryć je farbą akrylową, ale można pozostawić nienaruszone. Zrobione piękną sznurka, cztery belki są wykonane z równej liczby oddziałów. Pęczki wiążą się ściśle ze sobą. Okazuje się klatkę oddziałami, które jest następnie przyklejone do wolnej części arkusza sklejki.

Wymyślić własną wersję, tworzyć, szukać, próbować, i odnieść sukces! Powodzenia!