766 Shares 8275 views

Jak zbudowana altana w kraju własnymi rękami

Altana reprezentuje strukturę powietrza na letnim domku, który jest niezależny od warunków pogodowych pozwala cieszyć się świeżym powietrzem i środowiska naturalnego. Odpowiednio wyposażone dach chroni gości przed deszczem i ciepła. W tym artykule można dowiedzieć się, jak zbudowane altana w kraju własnymi rękami.


Istnieje wiele opcji do budowy altany ogrodowe. Mogą być wykonane z drewna, cegły, metalu, przeszklone, otwarte, etc. Wybór materiału i kształtu produkcji będzie zależeć od lokalizacji i przeznaczenia Arbor. Jedna cecha wspólna dla wszystkich jej formach – to konstrukcja stwarza wrażenie lekkości i nie powinien wyglądać struktury kapitałowej.

Wzniesiony altana w kraju własnymi rękami w kilku etapach. Pierwotnie określona przez jej lokalizacji i kierunku wiatru. Dalsze przemyślana konstrukcja i rozmiar w zależności od liczby osób, które będą go odwiedzają. Po utworzeniu projektu altanki i dobór materiałów do jej produkcji może zabrać się do pracy.

W celu zrozumienia budowy altaną w kraju z własnych rąk, możemy rozważyć przykład konstrukcji prostokątnej konstrukcji dla dziesięciu osób. Jego wielkość wynosi około 2,5 do 3,5 m, a wysokość – 2,5 m. Aby dokładnie określić te parametry jest lepiej umieścić na podłodze lub mebli tylko wyobrazić, ile miejsca powinien on zajmować. Po tej procedurze wytwarza oznaczenia: na wstępnie przygotowanych zestawów strona kołki, pomiędzy którymi umieszczona jest żyłki. To również miejsca są oznaczone przechodzi Altanka i ustawienie biegunów.

W tym przykładzie, rusztowanie do budowy zostaną pominięte. Sex na pergoli mogą być wykonane z płyt chodnikowych lub innego materiału, że właściciel woli. W rogach oznaczonych struktur kopać na głębokość pół metra czterech filarach. Jeśli projekt nie posiada prostokątny kształt – nie musi być więcej. Wysokość trzech metrów. Po zainstalowaniu kopać nawet kolumn o tej samej wielkości między dwoma sąsiadami. Przed umieszczeniem ich w ziemi, najlepiej jest traktować dolną część smoły drzewnej i owinięty w materiał pokrycia dachowego.

Po zainstalowaniu bieguny wyrównać je na obwodzie i zalać przygotowaną zaprawę cementową. Po wyschnięciu, na górnych krawędziach w stos struktury szyny drewna 5×10 cm na wszystkich czterech bokach. Wykonane altana w kraju własnymi rękami z precyzyjnej definicji blots w pracy, więc należy zastosować poziom budynku i korygowania błędów natychmiast.

Po wykonaniu powyższych czynności są dokonywane dachu. Alternatywnie, można zrobić to pokrywa dwuspadowy i półpasiec. Bardziej niezawodna konstrukcja dachu do trzpieni będzie instalacją kratownic cztery długie boki, które są połączone z belką poprzeczną. Zaleca się, aby wykonywać tę pracę z asystentem użyciu opaski drewna. Do niego jest przyłączony OSB lub płyt ze sklejki, i jest umieszczony na powierzchni materiału wybranego półpasiec. Następny szczyt ukrycia i rozmieszczone paski ochronne wokół krawędzi. Na głównej części pracy zakończona i powinna rozpocząć wykończeniowe.

Kolejny etap obejmuje pracy urządzenia i poręczy górnej ramy. Poręcz na wysokości około 120 cm i dach skośny płyty są utworzone z taśm. Altana wykonana z rękami na miejscu absolutnie żaden sposób, że jak właściciel, a co najważniejsze – jego harmonijne połączenie z innymi budynkami. Wykonywania pracy na własną rękę lub z pomocnikiem nie jest tak trudne, ale bez doświadczenia jest lepiej powierzyć je specjalistom lub kupić namiot ogrodowy. Nie zapominaj, że zawsze jest okazją do stworzenia grilla w kraju własnymi rękami.