403 Shares 1090 views

Homemade Bender własnymi rękami

W celu wygięcia rury za pomocą specjalnego narzędzia – Bender. Posiada artykułów zakręt pod kątem 30 do 179 stopni. W takich urządzeniach jest zwykle używane w hydrauliczny lub siłownik elektromechaniczny. Istnieje również ręcznie Bender. Może być stosowany do gięcia rur o małej średnicy i małej grubości ściany.

W gospodarstwie domowych giętarki – niezastąpioną rzeczą, stosowane do szerokiego zakresu prac. Z samoinstalującego kanalizacji, systemów grzewczych, instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych jednostki bez trudno zrobić. Nawet najprostsze urządzenie zginający będzie bardzo pomocne.

Domowe Bender – dwie rury stalowe o małej długości, o średnicy około 70-150 mm, ściśle prostopadłą betonowa do małej płytki lub spawane do u. Odległość między nimi wynosi około 300-600 mm. Rurka, która wymaga odkształcenia jest umieszczona pomiędzy słupkami i pewnego zagięć siły na wymaganym kątem.

Domowej obsługi giętarki mogą być wykonane za pomocą dwóch walców, które są ustawione na osi tak, że ich rowki są w tej samej płaszczyźnie, a oś rolki są wyrównane. Odległość pomiędzy nimi powinna być 25-50 cm, to trzecia rolka jest zamontowana między nimi w jednej płaszczyźnie poprzez środek i wznosi się na wysokość około 100 mm. Z głównym podnośnika śrubowego albo instrukcji ten walec może być podnoszony i opuszczany, jest regulowana przez promień gięcia. Jest to konieczne, aby zapewnić, że odległość między dwoma głównymi wałkami może być zmieniana w zależności od specyfiki pracy.

Korzystanie z domowej roboty giętarka może zginać żadnego toczenia profil okrągły przekrój w domu. Należy pamiętać, że rura jest często mała grubość ściany i w procesie może być odkształcany przez średnicę zginanie, co jest nie do przyjęcia. W tym przypadku, przed zainstalowaniem go na Bender rury pokryte piaskiem, a po wygięciu go tylko vytrushivayut. Średnica powstałego produktu pozostaje stała na całej długości.

Wzrastające stosowanie rur o kształcie uzyskane. Zwykle mają cienką ścianę, a jego zastosowanie w budownictwie prowadzi do oszczędności metalu i geometria kształt tych sekcjach walcowanych pozwala produkować silny i piękny design. W gospodarstwach domowych takich elementów dobrze szklarni, wiaty lub osłony. Kształcie rury jest inny od zwykle okrągły przekroju poprzecznym. Jest kwadratowy, owalny lub prostokątny. Ta różnica, a służyły jako konieczności tworzenia domowej giętarka do rury profilowej. Ich różnica w konwencjonalnych urządzeniach do rur, które rolki powinny być wybrane w taki sam profil przekroju poprzecznym wyrobu, w przeciwnym razie nie będzie odkształcenie przekroju poprzecznego elastycznego elementu.

Najprostszym domowej roboty giętarka do rur profilowanych może być wykonany własnymi rękami. Na stół zamontowany metalowy walec z profilem części się zginać. Na osi walca jest zamocowany do osi ramienia stopki. Na tej samej osi jest zainstalowany na wsporniku rolki, powtarzając profilu rury. Przedmiot obrabiany ręcznie. Produkt przechodzi pomiędzy rolkami i wokół osi, która dociska je do walca prowadzącego. Wykonywanie wielokrotnie zwijania rury pomiędzy rolkami i osią otrzymujemy zakrętu. Promień gięcia wyboru wzoru.