782 Shares 5282 views

Jaki jest wskaźnik opóźnienia miesiączki?

Regularny cykl menstruacyjny jest świadectwem funkcjonowania ochrony zdrowia i normalnego kobiecego ciała. Każda kobieta, która jest uprzejmy dla siebie i obserwując cykl można dokładnie nazwać pierwszy dzień z następujących czynności. Tak więc nawet niewielkie odchylenie (1-2 dni) może poważnie zakłócić. Natychmiast szereg pytań. Jakie jest opóźnienie miesiączki jest normą? Czy mam się tym martwić? Co jest powodem opóźnienia?

miesięczne opóźnienie Norma

Nie ma tu charakterystyczne cechy miesięcznych wyborów, potwierdzając brak ciąży, która jest, co miesiąc każda kobieta zaczyna szukać potwierdzenia lub odrzucenia ich domysły. Różne źródła podają różne odpowiedzi na to pozornie proste pytanie: „normalnego czasu opóźnienia – to ile?”

Opóźnienie normą miesięcznie, według publikacji medycznych, waha się od 1 do 7 dni. A głównym dowodem na to, że nie należy martwić się o to dobre samopoczucie kobiet w przypadku braku miesiączki. Jeżeli pierwszy dzień zwłoki nie ma żadnych kłopotów (. Ból, osłabienie, drażliwość, nudności, itd.), Nie ma potrzeby czekać na koniec „bezpiecznego” okresu (5 – 7 dni), należy zasięgnąć porady lekarza. Wspólnie można określić przyczynę i opóźnień, a zły stan zdrowia.

Przyczyny zaburzeń miesiączkowania

Warto zauważyć, że tempo opóźnienia miesiączki jest jeszcze wskaźnik jednostki: te same przyczyny mogą mieć różny wpływ na zdrowie i, w konsekwencji, cykl różnych kobiet. Ale, tak czy owak, ogólne objawy mogą nadal być rozróżniane. Przyczyny naruszeniem warunków cyklu miesiączkowego, ekspert zwrócił uwagę na wiek kobiety, choroby związane ze stylem życia, prawdopodobieństwo ciąży, lekarstw i innych.

Najbardziej prawdopodobne przyczyny opóźnienia miesiączki u kobiet w wieku rozrodczym :

– ciąża;

– stres;

– zaburzenia hormonalne;

– drastyczne zmiany w diecie;

– zmiany klimatyczne;

– ćwiczenia;

– choroby zakaźne;

– aborcja.

Jak widać, powodów jest wiele, a każdy z nich może mieć bardziej wielu jego funkcji. Większość z nich zakłada żadnego zagrożenia ciała (za wyjątkiem infekcje i zaburzenia hormonalne), jeśli nie pogorszy.

Poszczególnych zaburzeń notatkę w młodzieży i kobiet z tak zwanym zespołem przekwitania. W obu przypadkach nie jest zmiana poziomu hormonów, co powoduje opóźnienia stawka miesięczna może wynosić nawet do kilku miesięcy.

Ciąża i poród

Najczęstszym, naturalne i bezpieczne przyczyną opóźnienia jest z pewnością poczęcie. Jak wiemy, żaden z istniejących metod antykoncepcji i ochrony nie jest 100% gwarancją, dzięki czemu nie trzeba odrzucić tę opcję. Oprócz ciąży opóźnienie miesiączki może również mówić jakieś inne objawy pośrednie :. Zmiana czułości i „puchną” piersi, zmiany w podstawowej temperatury ciała, drażliwość, nudności, itd. Chociaż te funkcje mogą nie być.

Po urodzeniu organizm kobiety potrzebuje czasu, aby odzyskać i przygotować się do nowego cyklu. Standardowa stawka miesięczna zwłoka po porodzie zależy od okresu karmienia. W okresie laktacji, organizm wytwarza hormonu prolaktyny, który tłumi jajniki. Po odstawieniu okresy powinny odzyskać dla 1 – 2 miesięcy.

Po zakończeniu ciąży, poronienia lub ciąży pozamacicznej, opóźnienia są również możliwe, co może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Dlatego po tych drastycznych zmian w organizmie kobiety wymaga stałej obserwacji przez ginekologa do pełnego cyklu regeneracji.

Norma opóźnienie miesiączki u młodzieży

W okresie dojrzewania, dziewczęta cykl menstruacyjny może znacznie odbiegać od normy. W większości przypadków nie jest to naruszenie, a po cyklu odzyskiwania równowagi hormonalnej jest przywracany. Naturalne czas wystąpienia pierwszej miesiączki u dziewcząt jest okres od lat 11 do 15, oraz w ciągu pierwszych dwóch lat po spodziewanych jest początkiem cyklu odzyskać. Jeśli nie, należy skonsultować się z ginekologiem i endokrynolog, jak również ewentualnych zaburzeń patologicznych w jajnikach i macicy.

Oznaką prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego kobiet jest krwawienie z pochwy co 28 – 35 dni. Oraz liczbę dni między wydzieliny powinna być stała. Dla większości kobiet, jest „suchy” okres trwa 28 dni. Krótki cykl wynosi 21 dni i długie – 30-35 dni. Jeśli liczba tych dni ciągle się zmienia, to mówi o braku równowagi hormonalnej.

zmiany hormonalne

Częstą przyczyną zaburzeń miesiączkowania są zmiany hormonalne w organizmie kobiety. W tym przypadku pojęcie „normalne opóźnienia miesięcznika” nie istnieje, ponieważ nie stan jest normą. Nawet jeśli opóźnienie nie przekracza uznane normy, ale powtarza się nieustannie i towarzyszy złe samopoczucie, – wędrówka do ginekologa jest koniecznością. Przyczyną cyklu awarii mogą być poważne choroby narządów wewnętrznych, takich jak zespół policystycznych jajników. A wcześniej zostaną one wykryte, tym szybciej można go traktować.

Do zaburzenia równowagi hormonalnej i cykl może również powodować nieregularne stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych (OCS) i niektórych innych leków. W tym przypadku stawka miesięczna zwłoka po rezygnacji lub innych leków OK może być kilka tygodni. Cykl powinien odzyskać w ciągu 2 – 3 miesięcy.

sytuacje stresowe

Rozważając stres jako główną przyczynę zaburzeń miesiączkowania, pytanie o to, co nazywa szybkość opóźniania miesięczne specjalistów bezpieczny, posiada wszystkie taką samą odpowiedź – 5 dni lub więcej. Ze względu na silny wstrząs nerwowy utrudniała podwzgórza i kory, które kontrolować układ rozrodczy kobiet. Rezultatem będzie awaria cyklu na czas nieokreślony – aż system nerwowy nie jest przywrócona.

Sytuacje stresowe mogą także fizyczne i psychiczne zmęczenie: stałe napięcie z powodu problemów w domu lub w miejscu pracy – częstą przyczyną zaburzeń miesiączkowania nie tylko, ale również wiele innych chorób.

Unaccustomed ćwiczenia, zmiana diety diety – wszystko to jest również stres dla organizmu, który może reagować bardzo niespodziewanie, miesięcznym opóźnieniem.

klimakterium

Z biegiem czasu, jajniki spowalnia, owulacja występuje co miesiąc po tym wszystkim, choć nie zatrzymać. To się nazywa menopauza dysfunkcja jajników i nie ma absolutnie wszystkie kobiety w pewnym wieku. Zazwyczaj zespół zaczyna pojawiać się w wieku 45 – 50 lat, ale dane te nie są regułą. Ze względu na niekorzystne środowisko, stały stres i biednych wyborów lifestyle ostatnio zdarzają się przypadki menopauzy u kobiet powyżej 30 lat.

Cykl menstruacyjny jest jednym z pierwszych, ale nie jedynymi, objawy klimakterium zaburzenia jajnika. okres przed menopauzą, z częstymi zmianami nastroju, drażliwość, ciśnienia krwi, pulsu i tak dalej. obniżony poziom hormonów płciowych, w wyniku zmian w szybkości i czasu trwania miesiączki. To nie opóźnia miesięczny kurs ustalony: ktoś, wszystko kończy się po 3 miesiącach, a ktoś jest stopniowo zanika w ciągu kilku lat.

Co zrobić, jeśli nie było opóźnienie?

Od reguły opóźnienia jednomiesięcznego, zdrowa kobieta nie przekracza 5 – 7 dni, a następnie można bezpiecznie poczekać. Jeśli po 7 dniach miesiąca, aby rozpocząć, trzeba biec do apteki dla testu. Ponadto, niezależnie od wyniku testu, trzeba zobaczyć ginekologa, albo w celu potwierdzenia ciąży, lub w celu zidentyfikowania przyczyny tej długiej zwłoki.

W zależności od wyników analizy i diagnozy, lekarz przepisze preparaty witaminowe dla leczenia lub odzysku. W wielu przypadkach występuje opóźnienie z powodu zmęczenia i stresu. Tutaj jedynym lekarstwem jest kompletny odpoczynek i sen.

Kiedy na alarm?

Pierwszą cechą wielu zaburzeń i chorób kobiecego ciała może wystąpić opóźnienie miesięcznie. Norma, jak wiele dni opóźnienia są bezpieczne, i inne podobne pytania zadać lekarzowi podczas rutynowej kontroli, wstępnie porozmawiać o swoich obawach. Niestety, zbyt często zapominamy wspomnieć żadnych zmian, biorąc pod uwagę ten fakt nie jest godne uwagi. Mimo ciągłych opóźnień, nawet w ciągu 2 – 3 dni w połączeniu z ciężką lub odwrotnie, skąpe miesiączki mówić o poważnych zmianach w normalnej pracy układu rozrodczego kobiety.

Wśród chorób, które mogą objawiać się w ten sposób, można wspomnieć, przeciwzapalne, nowotwór, choroby hormonalne, zespół policystycznych jajników, corpus luteum torbieli i innych. Jeśli czas nie zatrzymuje te procesy mogą prowadzić do niepłodności, raka i inne poważne konsekwencje.