463 Shares 990 views

Niebezpieczne zapalenie szyjki macicy?

Proces zapalny, który występuje szyjki macicy, w medycynie nazywa się szyjki macicy, a rozróżnienie między dwoma rodzajami choroby. Endocervicitis – zapalenie wnętrza szyjki macicy i kanału szyjki macicy. Jeżeli zapaleniem pochwy i zewnętrznych części kanału, jest dalej ekzotservitsite.

Jakie są przyczyny zapalenia szyjki macicy? W przypadku złamania szyjki macicy powstałe podczas porodu, nie zostały przywrócone, mogą rosnąć razem prawidłowo, śluzówka pojawia się jak gdyby okazało. W tym przypadku, szyjki macicy jest bardzo podatny na infekcje, co wywołuje stan zapalny. Szyjki macicy może być spowodowane przez patogenów oportunistycznych, takich jak Escherichia coli i Staphylococcus. Ponadto, choroby zakaźne, takie jak chlamydii lub rzęsistkowica.

Zapalenie szyjki macicy może być spowodowane przez stały bodźca chemicznego (na przykład, częste Douching) lub obecności trzonu ciała przewlekłego zakażenia.

Często kobieta nie wie, że ona rozwinęła zapalenie szyjki macicy, objawy, które mogą być wyrażone w sposób dorozumiany. W większości przypadków choroby będzie wiedział następnej wizycie ginekologa. Dlatego kobiety powinni regularnie do lekarza, nawet jeśli nie obchodzi.

Jednak w niektórych przypadkach, u pacjentów zgłaszających nienaturalny wygląd wydzieliny pochwowej, mogą być spienione, ropne lub białawe. Również pojawienie się dyskomfortu podczas stosunku i uczestnictwo oddawania moczu. Czyli objawy szyjki macicy dość niejawna i charakterystyczne dla wielu chorób sferze seksualnej.

Zdiagnozowano zapalenie szyjki macicy podczas normalnego badania ginekologicznego, który przeprowadza się za pomocą luster. Choroba ta charakteryzuje się zaczerwienienie śluzówki chorego i jego obrzęk, obecność krwotoku lub erozji, pojawienie się ropnej wydzieliny z kanału szyjki macicy.

W celu wyjaśnienia diagnozy zaleca się zrobić kolposkopii. Ta metoda diagnostyczna jest całkowicie bezbolesne i pozwala uzyskać powiększony widok szyjki macicy.

Obecność zapaleniem oraz obecność tych leukocytów wacik, jak również bakterie, które wywołują proces zapalny. Koniecznie przyporządkowany i cytologiczne Analiza komórkach w miejscu zapalenia, w razie potrzeby, aby wyeliminować obecność raka.

Po zapalenie szyjki macicy występuje, lekarz zaleci leczenie, koncentrując się na wynikach analiz. Oznacza to, że leki będą wybierane w zależności od rodzaju wykrywanych chorobotwórczych w rozmazach i roślin. Jeśli infekcja nie zostanie wykryty, wówczas z reguły, przepisać leki przeciwzapalne, jak również Douching wywar z rumianku lub leków do normalizacji flory.

W identyfikacji patogenów bakteryjnych, wymagane jest stosowanie antybiotyków. Jeśli przyczyna zapalenia mikroorganizmy beztlenowe podawany metronidazol i wykrywania wirusa zapalenia szyjki macicy – terapii przeciwwirusowej.

Czasami trzeba leczenia szpitalnego, ponieważ niektóre procedury mogą być wykonywane wyłącznie w warunkach szpitalnych. Przyżegania erozji współczesnych lekarzy nie polecam, bo z tej metody leczenia są utworzone blizny, które są uszkodzone podczas porodu, a potem nie leczyć. Bardziej łagodny sposób leczenia – krioterapia, gdzie erozja jest lokalnie wpływ na zimno. Uciekania się do obróbki laserowej, w tym przypadku, taka procedura może być przypisana i nadal nieródkami kobiet, ponieważ jest dość łagodny i nie powoduje komplikacji.

W celu zapobieżenia zapalenie szyjki macicy należy unikać, aby zapobiec aborcji i choroby przenoszone drogą płciową. Środki zapobiegawcze obejmują przestrzeganie ogólnych zasad higieny.