841 Shares 6578 views

Granatowy spirala: akcja gatunki o opinie producentów

Problem z niechcianą ciążą było istotne w każdej chwili. Dziecko musi pojawić się za zgodą obojga rodziców. Oraz w celu uniknięcia dużej liczby aborcji, nie było wiele metod antykoncepcji. To specjalne tabletki i czopki, a nawet tynk. Jest to bardzo często są dziś również spirala Navy. Co to jest? Spróbuj zrozumieć.

Co to jest?

Mała narzędzia wykonana z metalu lub z tworzywa sztucznego, zwana helisy. Jest on wprowadzany do macicy w celu zapobiegania niechcianym ciążom. Do produkcji urządzeń wykorzystywanych najczęściej srebra lub miedzi. Ta metoda antykoncepcji jest dziś bardzo popularne. Wydajność osiąga 98%. Kobiety, które nie rodziły, nie jest pożądane, aby wstawić wkładki (cewka). Opinie mówią, że w tym przypadku znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Od początku 20 wieku wynaleziono ogromną liczbę urządzeń wewnątrzmacicznych. Większość urządzeń jakości były T-kształt, który pasuje do macicy i zapobiega rozwojowi ciąży. Urządzenie zostało ustawione wyłącznie w specjalistycznej placówce medycznej. Przed użyciem pacjent ostrzega o możliwych powikłań. Może to być zaburzenia cyklu miesiączkowego, erozji, chorób zakaźnych i zapalnych, krwotoku spirale odrzucenia. W rzadkich przypadkach rozwija ciąży pozamacicznej.

Należy zwracać uwagę na możliwość, że w pierwszych dniach po zainstalowaniu spirali Navy może czuć dyskomfort w jamie brzusznej, a także ból podczas stosunku. Jeśli w ciągu tygodnia takie objawy utrzymują się, należy udać się do ginekologa po poradę.

Mechanizm działania wkładki

Kilka bloków złożonych procesów naturalnych Navy. IUD, która zawiera miedź tworzy niszczącą środowisko dla plemników i komórki jajowej. Metal uwalniane do jamy macicy, aż do czasu, aż spirala jest wewnątrz korpusu. Popularne są także urządzenia z progesteronu. Hormon się do krwi, blokując owulację, promuje zagęszczenie śluzu szyjkowego. Jajko nie starsze, ciąża nie występuje.

Działanie wkładki (spiralny) jest również ze względu na zmiany w strukturze ścianki macicy. Nawet jeśli nastąpi zapłodnienie, jajko nie może być ustalona w obrębie narządów płciowych. W rezultacie, krwawienia menstruacyjnego zachodzi z nieznacznym opóźnieniem. W rzadkich przypadkach, jajko jest jeszcze podłączony, ale poza macicą. Statystyka mówi, że większość ciąży pozamacicznej zdarzyć u kobiet stosujących spiralę dla antykoncepcji.

Ciało obce w samej macicy daje efekt antykoncepcyjny. umowa macica bardziej intensywnie. Z tego plemnika i komórki jajowej nie może poruszać się normalnie.

Skuteczność urządzeń wewnątrzmacicznych jest dość wysokie ze względu na sumowanie różnych mechanizmach działania. Jeśli urządzenie jest poprawnie zainstalowane w 98% przypadków jest to możliwe, aby chronić się przed niechcianą ciążą. Jaki rodzaj spirali użytku, to lepiej skonsultować się z ginekologiem. Lekarz przeprowadzi wszelkie niezbędne testy i instaluje urządzenia. Istotną zaletą jest trwały efekt antykoncepcji. Spirale wkładki może być w jamie macicy, od dwóch do pięciu lat, zależnie od jakości materiału i produkcji.

obojętne IUDs

Pierwszy pozory nowoczesnej marynarki pojawiła się w 1960 roku dzięki naukowca Margulis. Potem powstał urządzenie spirali, co znacznie zmniejsza ryzyko powikłań. Wszystkie rodzaje IUD – spirale, które są używane dzisiaj, mają strukturę liniową. Dzięki temu urządzeniu łatwo włożona przez specjalną rurę z tworzywa sztucznego.

W 1962 roku, po raz pierwszy wykonana pętlę Lippes. Urządzenie to miało wątek, który zwisające z macicy do pochwy. Dzięki tej ciała obcego może być łatwo usunięte w czasie. Lippes Loop jest obecnie wykorzystywana rzadko z powodu niskiej wydajności. Aby zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą jest możliwe tylko w 70% przypadków. Jednak w drugiej połowie 20 wieku, urządzenie jest szeroko stosowane w programach planowania rodziny na całym świecie. Wiele pomógł chronić takiej wkładki (cewka) od niechcianej ciąży. Efekty uboczne ewoluowały tylko w rzadkich przypadkach. Urządzenie było miękkie i elastyczne. Ze względu na to, że jest łatwo usunięte z macicy przez stan chorobowy.

Na podobieństwo urządzeń Lippes pętli zostały utworzone, które są powszechnie stosowane. Popularne rodzaje wkładki (kręcone) zostaną opisane poniżej.

Helix o zawartości miedzi

Urządzenia te przypominają pętlę Lippes. Główna różnica polega na zawartość miedzi. Metal cały czas przydzielony do macicy, uniemożliwiając rozwój normalnego ruchu jaj i plemników. Nowoczesne Navy spirala wykonane elastyczne i trwałe. Są one łatwo instalowane i usuwane bez przeszkód. Ginekolodzy wyizolowanych wzór takich producentów jak Paragard, Copper-T, «Multiload” i "Nova-T." Istnieją również inne spiralna z miedzi, które są wykonane w kształcie parasola lub pierścienie. Ale takie urządzenia o wysokiej sprawności nie różnią. Ponadto ich zastosowanie znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Wewnątrzmacicznego firma „Multiload” są wykonane w postaci pół-owalu z małym metalowym wąsy. Ta forma pozwala lepiej dostosować się do zamocowania w jamie macicy. Usunięcie spirali również nie powoduje poważnych powikłań. Robi to ginekolog powinien tylko w zakładzie opieki zdrowotnej. Spirala firma „Multiload” odnosi się do średniej kategorii cenowej. Adaptacji będzie musiał zapłacić około 2500 rubli.

Popularny produkt jako produkty „Nova-T”. Granatowy – Spiral (ustawienie urządzenia jest bardzo prosta dzięki specjalnej formie) – wizualnie podobny do litery „T”. gałęzie poziome wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Będąc w takim urządzeniu do jamy macicy może być dłuższy. Eksperci zalecają go zmienić co 4-5 lata. Na spirali „Nova-T” będzie musiał zapłacić około 2000 rubli.

Może być używany jako efektywny kosztowo modelu produkcji krajowej „Juno Bio”. tworzy się również w kształcie litery „T”, w tym wkładki (spiralne). Liczba specjalistów wskazują, że urządzenie jest bardzo wydajny dwóch latach użytkowania. W przyszłości pożądane jest, aby zastąpić.

Gormonosoderzhaschie spirala

Urządzenia te łączą w sobie zalety kilku rodzajów środków antykoncepcyjnych. Nie są one tylko mechanicznie blokują główne procesy nawożenie, ale także specjalny hormon, który jest odpowiedzialny za rozwój komórki jajowej. Spirale Navy wykonana również w formie litery „T”. Urządzenia nogi wypełnione lewonorgestrelem i progesteronu. Efekty uboczne praktycznie nie rozwija. Hormony dostają się do organizmu równomiernie w ciągu kilku lat. Większość z tych spirale można stosować przez 5-6 lata.

Najdroższe hormonalne spirala produkuje firma „Mirena”. Ale urządzenie jest naprawdę warte swojej ceny. Eksperci sugerują, że kobiety gości, którzy zainstalowali urządzenia, co znacznie zmniejsza ryzyko procesów zapalnych. Skuteczność ochrony przed ciążą wynosi 98%. Minusem jest tylko wzrost liczby międzymiesiączkowe wydzieliny. Problem został rozwiązany przez zastosowanie wkładek higienicznych. Jakość Navy – spirala "Mirena" – będzie kosztować 8000 rubli. Można go znaleźć w niemal każdej drogerii.

Eksperci nie polecam rodziły kobiety użyć wkładki (cewka). Instalacja takiego środka antykoncepcyjnego obarczona niepłodności. Jednak medycyna nie stoi w miejscu. Został on wynalazł specjalny rodzaj wkładki ( „Multiload” spirale) z poziomami hormonów. Jest to spirala, która może skutecznie chronić przed ciążą przez dwa lata. Urządzenie można łatwo instalować i wyjmować w placówce medycznej.

IUDs ze srebrem

Srebro ma dezynfekujące i działanie przeciwbakteryjne. Nie przez przypadek, metal ten jest szeroko stosowany w dziedzinie medycyny. Wkładka wewnątrzmaciczna (cewka) ze srebrem – wybór wielu kobiet. Taki środek antykoncepcyjny nie tylko chroni przed ciążą, ale i leczyć macicy, zmniejsza ryzyko erozji. Plemników srebro jest toksyczny. Umierają na drodze do jaja. Zwiększa to efekt stosowania IUD. Większość spirale zawierające srebro mogą być używane przez około pięć lat.

Srebro jest pozytywny wpływ na macicę. Metal jest w stanie usunąć procesy zapalne. Trzeba tylko pamiętać, że to nie pomaga chronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, poprzez, wkładki (kręcone). Działania niepożądane mogą wydawać się niewielki problem w porównaniu z tymi infekcjami, które można uzyskać, jeśli kobieta jest rozwiązła życie seksualne. Głównym celem spirali – ochrona przed niechcianą ciążą.

Kobiety, które nie rodziły, Navy ze srebrnym treści nie jest ustawiony. Należy przygotować się do faktu, że miesiączka po instalacji antykoncepcyjnego będzie bardziej bolesne i długotrwałe. Jeśli spirala powoduje dyskomfort przez długi okres czasu, to lepiej usunąć. Niektóre kobiety uważają to antykoncepcyjny nie nadaje się ze względu na szczególną strukturę macicy.

Granatowy ze srebra może być instalowany w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego, kiedy nie ma krwawienia. Po porodzie lub aborcja antykoncepcyjnego na sześć tygodni.

Helix zawierające złoto

Wszelkie metalowe końcu korodują. Jedynym wyjątkiem jest złoto. Ten metal szlachetny posiada pełną zgodność z ludzkiego ciała i prawie nigdy nie powodują alergii. IUDs zawierające złoto są odpowiednie dla kobiet z dużą czułością. Podobnie jak w przypadku urządzenia wyposażonego w srebrnej wkładki (kręcone) i złoto ma działanie przeciwzapalne. Znacznie zmniejsza ryzyko erozji. Dużą wadą jest koszt środka antykoncepcyjnego. Do jednego urządzenia będzie musiał zapłacić więcej niż 15 000 rubli. Okres ważności nie dłuższy niż pięć lat. Nie każda kobieta zgodzi się na takie koszty.

IUD zawierających złoto ma minimum ryzyka. Skuteczność ochrony przed niechcianą ciążą aż do 99%. Takie urządzenia, niestety, nie zostały ustanowione dla kobiet, które nie rodziły. Ale w okresie poporodowym, spirala pasuje idealnie. Antykoncepcyjny pozwala kobiecie odzyskać szybciej po ciąży, a także promuje gojenie drobnych pęknięć w macicy.

Montaż urządzenia wewnątrzmacicznego

W każdej aptece można kupić wkładki (spirala). zdjęcia modelu specyficzny producent zawsze można zbadać w katalogu. Ale antykoncepcyjny podawany sam lub w każdym razie niemożliwe. Odbywa się to przez wykwalifikowaną osobę w instytucji ochrony zdrowia. Przed zainstalowaniem ginekologa jest zobowiązany do przeprowadzenia szeregu badań i analiz. Jedynym sposobem, aby określić, jaki rodzaj kolorze spirali konkretnej kobiety. Ponadto, osoba musi upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

IUD nie jest ustanowiony dla kobiet, które mają zapalenie przydatków. Początkowo należy leczyć choroby, a dopiero potem wybrać odpowiedni środek antykoncepcyjny. Przeciwwskazania do stosowania spirale są także infekcje, które są przenoszone drogą płciową. Nieródkami kobiety spiralne instalowane tylko w rzadkich przypadkach. Znacząco zwiększa ryzyko niepłodności.

W większości przypadków, eksperci wprowadzony do marynarki w czwartym dniu po wystąpieniu krwawienia miesiączkowego. W tym czasie szyjka macicy jest lekko otwarte, a ciężki wydzielina jest prawie tam. Poza tym w tym okresie jest najmniej nadaje się do zapłodnienia. Przed przystąpieniem do pełnego rozwoju jaj jest nadal więcej niż 7 dni. Stają się aktywne seksualnie może być kilka dni po zainstalowaniu urządzenia.

instalacja zaufanie IUD powinna tylko sprawdzone eksperta. Fakt, że ta operacja jest wykonywana nieprawidłowo, może wskazywać na nadmierne krwawienie przez kilka dni, jak również silny ból w jamie brzusznej. Bez pilnej porady nie zrobić z lekarzem. Może nieudolna osoba założyć spiralę, wywołało uszkodzenie ściany macicy.

Po zainstalowaniu urządzenia kobiety twierdzą, że miesiączka jest bardziej wydłużony. Jest to całkowicie normalne. Trzeba martwić się tylko wtedy, gdy krwawienie towarzyszy ostre bóle.

7-10% przypadków macicy wypadanie spirali. Może to być spowodowane szczególną strukturę organizmu kobiety. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce w czasie cyklu miesiączkowego. To jest obarczona nieplanowanej ciąży. Często kobiety nie są nawet świadomi, że spirala przeniesiony.

IUD usuwanie

Istnieje kilka powodów, dla usunięcia spirali macicy. Pamiętaj, aby przeprowadzić tę procedurę, aby być po wygasłych urządzeń półki. Ponadto, spirala jest usuwany, jeśli było pragnienie, aby mieć dziecko rozwija obrzęk lub zapalenie przydatków. Przemieszczenie antykoncepcyjnego w macicy jest wskazaniem co do jego usunięcia.

Tylko specjalista w placówce medycznej można usunąć wkładkę wewnątrzmaciczną (kręcone). Usuń – procedurę całkowicie bezbolesny, jeśli zdrowie kobiet. Wszelkie manipulacje nie powinno być prowadzone niezależnie od siebie. Może to doprowadzić do uszkodzenia ściany macicy lub szyjki macicy. Procedura odbywa się w dwóch etapach. Początkowo ginekolog bada kobietę, ocenia stan spirali. Jeśli pacjent nie terminowe odwołał się do eksperta, możliwe jest fuzja ze ścianą spiralnego macicy. W tym przypadku, bezboleśnie usunąć ciało obce nie może być. Jeśli są jakieś komplikacje, usuwanie jest przeprowadzane przez histeroskopii.

Gdy spirala może zostać usunięty? Granatowy Najprostszym nie wysunąć podczas cyklu miesiączkowego. Jeśli to konieczne, należy wykonać znieczulenie miejscowe. Histeroskopii wykonywane w znieczuleniu ogólnym. Jeśli nie jest to możliwe, aby uzyskać spiralę przez kanał szyjki macicy, przeprowadzanie operacji z otwarciem jamy brzusznej.

podsumować

Wybór IUD jako metody antykoncepcji, należy rozważyć plusy i minusy. Ta opcja jest bardziej odpowiedni dla kobiet, które już doświadczyły radości macierzyństwa i nie zamierzają rodzić w ciągu pięciu lat. Warto pamiętać, że spirala chroni tylko przed ciążą. Ale dla chorób, chorób przenoszonych drogą płciową, marynarka nie jest przeszkodą.

Kobieta, która ustawić IUD powinna regularnie odwiedzać ginekologa (co najmniej dwa razy w roku) i do monitorowania stanu narządów płciowych. Ciało obce w jamie macicy może spowodować odpowiednią odpowiedź układu moczowo-płciowego. Może rozwinąć się stan zapalny, który jest obarczona nieprzyjemnymi konsekwencjami. Najtrudniejszym z nich jest bezpłodność. Z tego powodu kobiety rodziły w celu ustalenia spirala jest bardzo niepożądane.

Po upływie terminu ważności upłynął, Navy ma obowiązek być usunięte z macicy. Ciało obce w 6-7 lat w endometrium rośnie. W tym przypadku, należy wyjąć spiralę w zwykły sposób zawiedzie. Nie uniknąć operacji. Istnieją także inne powikłania.