457 Shares 9413 views

Nieprawidłowe krwawienie z macicy: wskazania, klasyfikacja i skutki

Z krwawych wydzielin dróg rodnych znanych każdej kobiety. Pojawiają się one regularnie i kontynuować przez kilka dni. Miesięczny krwawienie z macicy obserwuje się u wszystkich zdrowych kobiet w wieku rozrodczym, czyli zdolność do posiadania dzieci. Zjawisko to uważa się za normalne (miesiączka). Niemniej jednak, nie są nieprawidłowe krwawienie z macicy. Występują one w przypadku wystąpienia naruszenia organizmu. Większość z nich pojawia się krwawienie z powodu chorób ginekologicznych. W większości przypadków są one niebezpieczne, ponieważ mogą one mieć poważne konsekwencje.


Definicja nieprawidłowego krwawienia z macicy

Nieprawidłowe krwawienie z macicy – stan, w którym nie jest rozdarcie ściany naczyń ciała lub szyjki macicy. To nie jest związane z cyklem miesiączkowym, tj istnieje niezależnie. Krwawienie może występować częściej. W tym przypadku mają one miejsce w okresie pomiędzy okresami. Czasami nieprawidłowe krwawienie z macicy jest rzadkim, jak raz na kilka miesięcy lub lat. Ponadto, definicja ta jest odpowiednia dla przedłużających miesiączki trwające dłużej niż 7 dni. Ponadto, nadmierna utrata krwi uważa się 200 ml przez cały okres „krytycznych dniach”. Ten problem może wystąpić w każdym wieku. W tym młodzieży i kobiet będących w okresie menopauzy.

Nieprawidłowe krwawienie z macicy: przyczyny

Przyczyny krwi z dróg rodnych może być inna. Jednak ten objaw jest zawsze powodem do natychmiastowego leczenia pomocy medycznej. Często występuje nieprawidłowe krwawienie z macicy z powodu onkologicznych schorzeń lub chorób, które poprzedzają je. Ze względu na fakt, że problem ten jest jednym z powodów, dla usunięcia genitaliów, ważne do czasu, aby zidentyfikować przyczynę i wyeliminować to jest. Istnieje 5 grup patologii z powodu krwawienia, które mogą wystąpić. Wśród nich:

  1. chorób macicy. Wśród nich są: procesy zapalne, ciąża pozamaciczna lub groźba przerwania, mięśniaki, polipy, endometrioza, gruźlica, rak, itd ..
  2. Patologie związane z wydzielaniem hormonów jajnika. Należą do nich: torbieli nowotworowych procesów kończyn, wczesny wiek dojrzewania. Krwawienie może także wystąpić na skutek zaburzenia tarczycy, stres, akceptacja antykoncepcji.
  3. Patologia krwi (trombocytopenii), choroby wątroby lub nerki.
  4. Przyczyny jatrogenne. Krwawienie spowodowane operacją w macicy lub jajników, IUD wstawiania. Ponadto, odnosi się on do jatrogennego przyczyn przeciwzakrzepowej i innych leków.
  5. Dysfunkcyjne krwawienie macicy (DUB). Ich etiologia nie jest do końca jasne. Te nie krwawienia związanego z chorobami narządów płciowych, a nie z innych powodów wymienionych powyżej. Uważa się, że są one wynikać z naruszenia regulacji hormonalnej w mózgu.

Mechanizm rozwoju krwawień dróg rodnych

Patogeneza nieprawidłowego krwawienia zależy od tego, co jest powodem, zostali powołani. Mechanizm rozwoju endometriozy, polipów i raka podobnych procesów. We wszystkich tych przypadkach nie macica krwawi i elementy patologiczne, które mają własne statki (włókniaki, tkanki nowotworowej). Ciążą pozamaciczną może przebiegać jako typ aborcji lub pęknięcia rury. Ostatnia opcja jest bardzo niebezpieczne dla życia kobiety, gdyż powoduje ogromne krwawienie w jamie brzusznej. Procesy zapalne, w macicy spowodować naczyń rozdarcie błony śluzowej macicy. W przypadku naruszenia funkcji hormonalnej jajników lub mózgu, zmiany w cyklu miesiączkowym. W rezultacie może być wiele owulacji zamiast jednego lub, przeciwnie, całkowity brak. Ten sam mechanizm i doustne środki antykoncepcyjne. Urządzenie wewnątrzmaciczne wprowadzenie może powodować mechaniczne uszkodzenie narządu, co prowadzi do krwotoku. W niektórych przypadkach przyczyna nie może zostać ustalone, więc opracowanie mechanizmu pozostaje nieznany, too.

Nieprawidłowe krwawienie z macicy Klasyfikacja w ginekologii

Istnieją różne kryteria, które są sklasyfikowane zgodnie krwawienia macicy. Są to przyczyny, częstotliwość, okres cyklu miesiączkowego oraz kwotę utraconego płynu (łagodną, umiarkowaną i ciężką). Etiologia wyróżnić macicy, jajnika, jatrogenne i dysfunkcyjne krwawienie. DMK różnią się charakterem zaburzeń miesiączkowania. Wśród nich:

  1. Anovulatory krwawienie. Nazywana również jednofazowych DMK. Powstają one w wyniku krótkoterminowych utrwalania lub zarośnięcie pęcherzyków.
  2. Owulacyjne (2 fazy) DMC. Należą hiper- lub pościel funkcję ciałka żółtego. Najczęściej występuje w postaci nieprawidłowego krwawienia z macicy, w wieku rozrodczym.
  3. Polimenoreya. Utrata krwi zdarza się częściej niż raz na 20 dni.
  4. Proymenoreya. Cykl nie jest złamane, ale „dni krytyczne” trwać dłużej niż 7 dni.
  5. Maciczny. Ten rodzaj zaburzeń charakteryzujących zmiennymi krwawienia bez pewnego odstępu. nie są one związane z cyklem miesiączkowym.

Objawy krwawienie z macicy

W większości przypadków jest to niemożliwe, aby natychmiast ustalić przyczynę pojawienia się krwi z dróg rodnych, ponieważ objawy są praktycznie identyczne we wszystkich DMK. Należą do nich: ból brzucha, zawroty głowy i osłabienie. Również w stałej utraty krwi jest spadek ciśnienia krwi i blada skóra. Aby odróżnić MQM potrzeba policzyć, ile dni trwa, ile, i ustawić interwał. Zalecane jest, by oznaczyć każdy okres w specjalnym kalendarzu. Nieprawidłowe krwawienie z macicy dojrzewania charakteryzuje dłuższy niż 7 dni, mniej niż 3 tygodnie odstępach. U kobiet w wieku rozrodczym są zwykle obserwowane menometrorrhagias. W menopauzie obfite krwawienie długo. Interwał to 6-8 tygodni.

Rozpoznanie krwawienia macicy

Aby zidentyfikować nieprawidłowe krwawienia z macicy, ważne jest, aby śledzić cyklu miesiączkowego i okresowe wizyty u ginekologa. Jeśli diagnoza jest jeszcze potwierdzone, konieczne jest, aby być badane. Aby to zrobić, należy przyjąć ogólne moczu i krwi (niedokrwistość), wymaz z pochwy i szyjki macicy, przeprowadzono badanie miednicy. Konieczne jest również, aby zrobić USG miednicy. To pozwala określić obecność zapalenia, torbieli, polipów i innych procesów. Ponadto, ważne badania na hormony jest. Dotyczy to nie tylko estrogen, ale także od gonadotropin.

Ryzyko krwawienia z macicy

Nieprawidłowe krwawienie z macicy – jest to dość niebezpieczny objaw. Ten objaw może wskazywać na zaburzenia ciąży, nowotworów i innych schorzeń. Masywne krwawienie prowadzić nie tylko do utraty macicy, ale nawet po śmierci. Można je znaleźć w chorobach takich jak ciążą pozamaciczną, skręcanie nogi guza lub węzła nerwiak apopleksja jajnika. Warunki te wymagają natychmiastowej pomocy chirurgicznej. Neobilnye przerywany krwawienie nie jest tak straszna. Niemniej jednak, ich przyczyny mogą być różne. Mogą one prowadzić do złośliwości polipów czy mięśniaków, niepłodność. Dlatego też badanie jest bardzo ważne dla kobiety w każdym wieku.

Jak leczyć krwawienia z macicy?

Leczenie nieprawidłowego krwawienia z macicy powinna rozpocząć się natychmiast. Pierwszym krokiem jest terapia hemostazy. Odnosi się to do ciężkiej utraty krwi. Region macicy nałożone pakiet lodu, dożylnie roztwór soli lub koncentratu krwinek czerwonych. Produkujemy również operacji (najczęściej usunięcie jednego z przydatkami). W skąpe krwawienia za pomocą terapii zachowawczej. To zależy od przyczyny MQM. W większości przypadków ten hormon leki (leki „JeSs”, „Yaryna”) i leki ściągające (roztwór „Dicynonum” tabletki „glukonian wapnia”, „Ascorutin”).