294 Shares 5170 views

Wydłużenie szyjny: przyczyny, objawy i leczenie

Istnieje duża liczba chorób wpływających na kobiety, są wykrywane po porodzie lub w wyniku zmian związanych z wiekiem. Jeden z tych nieprawidłowości – wydłużenie szyjki macicy. Wiedząc o takiej chorobie, można zrozumieć, gdy pierwsze objawy ich choroby. Przyczyny wierszu choroby, jak uniknąć występowania takich chorób.

streszczenie

Wydłużenie nazywany jest nienormalne wydłużenie szyjki macicy. W normalnym szyjki ma długość około 3 cm. Podczas ciąży, jest zwiększona do 4 cm. Jest to niewielkie nieprawidłowości anatomiczne. Ale gdy szyjka macicy do macicy poza pochwy, to jest uważany za stan chorobowy.

przyczyny

Powody, dla których wydłużenie szyjki macicy:

 • ciężka praca;
 • narodziny dużym dzieckiem;
 • duża liczba urodzeń;
 • urazów krocza;
 • nadwaga;
 • zaburzenia metaboliczne związane z niedoborem kolagenu;
 • Wrodzone nieprawidłowości, dziedziczne anatomiczne struktury narządów wewnętrznych;
 • kobieta podnoszenie ciężarów;
 • ciężkiej pracy fizycznej;
 • menopauza;
 • chirurgia;
 • zaburzenia hormonalne.

Główną przyczyną wydłużania szyjki macicy – nadmierne obciążenia, które są mięśnie miednicy i brzucha. W normalnych warunkach, trudne staje się utrzymanie macicy i obniżeniami ciągnie szyi.

objawem choroby

Wydłużenie szyjki macicy może być wykryta bez dalszego badania, ultradźwiękowej albo tomografii – wystarczy, aby przejść test miednicy.

Objawy wydłużeniu:

 • nieprzyjemne uczucie ciężkości w brzuchu związanego ze zmianą położenia narządów wewnętrznych;
 • ból podczas stosunku płciowego;
 • Czasami część macicy może wystawać tak niskie, że rannych podczas chodzenia, a krwawienie;
 • nietrzymanie moczu podczas wysiłku (kichanie), emocje (śmiech);
 • uczucie obcego obiektu w pochwie, jest często odczuwalne podczas procedur higienicznych.

Takie objawy powinny skłonić kobietę. W niedalekiej przyszłości powinniśmy uzyskać porady ginekologa na jego odbiór.

poważne ryzyko

Młode dziewczęta są bardziej prawdopodobne, aby dbać o swoje zdrowie, zrozumieć, że konieczne jest, aby mieć dobre zdrowie, aby mieć dzieci. Kobiety w wieku, szczególnie w okresie menopauzy, wraz z pojawieniem się objawów wydłużenia nie spieszy się do lekarza, nie obawiają się o zdrowie.

wydłużenie szyjki macicy jest niebezpieczny w każdym wieku. Zakłóca normalne położenie narządów w jamie brzusznej. Kompresja odbywa się w jednym miejscu, rozciągając w innym. Jest to korzystne warunki dla powstawania przepukliny. Możliwe zaciskowe naczynia krwionośne, nerwy. Przywrócić normalną anatomiczne położenie narządów wewnętrznych jest czasami możliwe tylko przy pomocy chirurgii.

Strach pracy

To strach przed operacją zatrzymuje wiele przed wizytą u lekarza. Ale pozamaciczna macicy prowadzi do niepłodności, uniemożliwiając do życia seksualnego. Choroba prowadzi do poważnych problemów polowych urologiczne. Rozwija się przewlekłe zapalenie pęcherza, kamienie są utworzone, resztkowy mocz zakażonych wszystkich działach układu moczowego. Zakłócony ukrwienie wszystkich narządów w jamie brzusznej, obrzęk tkanek miękkich zaczyna. Największą komplikacją jest wypadanie macicy u kobiet.

leczenie

Głównym leczenie – chirurgia. Gdy nie dołączone do wydłużenia wypadanie macicy, amputowana tylko niewielką część szyi. Ale zdarza się to rzadko. Zwykle oznaką wydłużenie szyjki macicy wypadanie macicy i przedniej ściany pochwy. Podczas operacji przeprowadza amputacji podłużną szyjkę, odzyskuje anatomicznie normalnego położenia macicy, ściany pochwy.

Jak przechodzi operację wypadanie macicy z diagnozą?

W obecności starych blizn na szyję lub szczepu wytwarzają częściowe usunięcie. W ciężkim przerostem (wzrost), zmieniając całkowicie amputacji szyjki macicy. całkowite usunięcie jest prowadzona w szczególnych przypadkach. W każdym rodzaju operacji jest wykonywana za pomocą specjalnego plastiku szewne więzadeł i mięśni dna miednicy. Pozwoli to zapobiec dalszemu wypadania narządów miednicy.

Inny wariant działania, jeśli jest wypadanie macicy u kobiet – ventrofixation. W tym przypadku, macicy za pomocą specjalnej siatki chirurgicznej przyszyte do siatki brzusznej. Usunięcie nie występuje.

Wady operacji może obejmować:

 • trudności w wieku rozrodczym dziecka;
 • znaczne zwężenie kanału szyjki macicy.

Dla kobiet, które planują ciążę, specjalny sposób Oszczędzanie jest rozwijany. Jest on wytwarzany poprzez stopniowe skracanie szyjki schludny, projektowanie dobrze ciągnie kanału szyjki. Również więzadeł wzmocnione w celu uniknięcia nawrotu choroby.

środki zapobiegawcze

Że nie pojawi się wydłużoną szyjkę macicy, konieczne jest wykonanie pewnych czynności. Aby rozpocząć należy wyprzedzeniem, a nie diagnozy.

Zalecenia dotyczące profilaktyki:

 • normalizacji ciało żywnościowych, aby dostarczyć wystarczającej ilości witamin, minerałów;
 • wzmocnienie mięśni dna miednicy ze specjalnymi ćwiczeniami: fitness, pływanie zalecane, nordic walking, jogging;
 • liczyć ćwiczenia, zrezygnować z trening siłowy, podnoszenie ciężarów;
 • utrzymania prawidłowej masy ciała;
 • wyeliminowanie przyczyny zaparcia
 • wyklucza ciężkiej pracy;
 • Regularne wizyty u ginekologa, postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza.

Do zapobiegania porodzie mięśnie dna miednicy są wzmocnione elektrycznej stymulacji, terapii laserowej. Trenować mięśnie pochwy za pomocą specjalnego sprzętu do ćwiczeń w postaci towarów o różnych masach. Muszą być przechowywane w pochwie przez długi czas. W niektórych przypadkach, przypisany masaż miednicy z hormonalnymi kremów.

środki folk

Ćwiczenia na trening mięśni pochwy, miednicy może być przekształcony w kompleks porannym treningu więcej od czasów szkolnych. Matka może nauczyć córkę, zanim uznano przygotowanie do porodu. Nawiasem mówiąc, są przeszkoleni mięśni jest bardzo przydatna w aktywności seksualnej.

W pozycji siedzącej niezbędne do kompresji kolana. Powinno to być zrobione tak, aby czuć zmęczenie. Ćwiczenia mogą być wykonywane w pracy, w autobusie, przy każdej okazji. Lepiej jest zrobić 10 powtórzeń na raz, tak, że mięśnie się ładunek.

Wtedy siedzący trzeba przecedzić mięśnie miednicy, tak aby podnieść krocze. Zrobić ćwiczenie 10 razy. Zwiększy krążenie krwi w regionie zostanie wzmocnione mięśnie miednicy. Dwa z tych ćwiczeń wydawać się proste i jasne. Są one bardzo skuteczne, jeśli są one wykonane 10 razy dziennie, wykonując 10 powtórzeń.

Dobrze wykonywać „rower”. Leżąc na plecach, trzeba skręcić nogi podniesione, symulując jazdę na rowerze. Dlatego konieczne jest, aby załadować mięśnie żołądka i nie uda.

Leżąc na boku, połóż prawą stopę z powrotem za lewo. Podniosła się bez zginania. Powtórz 15-20 razy. Następnie zmień nogi. Dobrze stymulować wzmocnienie mięśni dna miednicy, ścianę jamy brzusznej z poluprisedaniem walking, spacery z kolanem podnoszącego do żołądka pod odpowiednim kątem. To ćwiczenie jest pożądane, aby wykonać konsekwentnie. Dwa miesiące później, mieli już wejść w nawyk. Jeśli świadomi ich ważną rolę w utrzymaniu zdrowia, trudno byłoby zrezygnować. Przydatne ciepłą kąpiel z wywaru z ziół – melisa, wiesiołka, mniszek lekarski, korzeń lilia. Ćwiczenia Kegla nadają się do wzmocnienia mięśni dna miednicy, chociaż są one przeznaczone do czynienia z hemoroidów.

Są to podstawowe wskazówki ginekolog.

perspektywy

Terminowe traktowanie pomocy medycznej, wdrożenie wszystkich zaleceń lekarza, pomaga rozwiązać ten problem. Korekta szyjki wydłużone – stosowane techniki, ale wiele zależy od kobiety. Musimy zmienić sposób życia – poświęcić więcej czasu dla ich zdrowia, ćwiczeń fizycznych.

Siedzący tryb życia przyczynia się do zastoju krwi w okolicach miednicy, ma to negatywny wpływ na zdrowie kobiet. Zdecydowanie powinni przemyśleć swoje codzienne przyzwyczajenia. Poruszać się, siedzieć mniej.

Nawet jeśli kobieta nie planuje ciąży, znajduje się w starszym wieku, nadal wydłużenie wymaga leczenia. Choroba może prowadzić do poważnych konsekwencji, nie należy doprowadzić do stanu krytycznego. Na pierwszych objawów należy skonsultować się z ginekologiem. W początkowym stadium choroby, w leczeniu łatwiejsze.

Wydłużenie (wypadanie macicy) nie zapobiegają ciąży. Kiedy ukrywanie dziecka, zwłaszcza w późniejszych etapach, konieczne jest, aby być ostrożnym, stosować się do zaleceń lekarzy. Prognoza to korzystne ze wspólnym wysiłkom kobiet i ginekologa.

grupy ryzyka

Kobieta w każdym wieku, aby dbać o swoje zdrowie. Jeśli rozumiesz tej pani poważny wiek, kobiety w wieku lat nastu nie zawsze myśleć o przyszłości. Modne nowoczesne zajęcia hobbystyczne w pokoju do ćwiczeń, na pewno użyteczne. Ale dziewczyny mają rozsądne podejście do treningu siłowego, należy pamiętać, że są one – przyszłą mamę.

Oprócz zapalonych sportowców na ryzyko wydłużenia szyjki macicy należą kobiet cierpiących na zaparcia z hemoroidów. Ciężkie stres podczas wypróżnień negatywny wpływ na szyjce macicy. W astmie oskrzelowej i innych chorób płuc, ciężkich powtarzające się uszkodzenia szczepu mięśni dna miednicy.

Zmiana poziomu hormonu, który występuje w okresie menopauzy może powodować początek wielu problemów kobiet, w tym wydłużenia. Mięśnie dna miednicy tracą elastyczność i wytrzymałość, szyja jest przedłużony, istnieje ryzyko utraty macicy.

Najbardziej zagrożone podlegają wydłużeniu w czasie ciąży. Normalnie, macica znajduje się w centralnej części miednicy. Keep it więzadeł, które przywiązują do miednicy i kości krzyżowej. Na spodzie urządzenia obsługują mięśnie krocza.

W okresie ciąży macica rośnie. Jeśli poród to normalne, a następnie po pewnym czasie, wszystkie narządy z powrotem do swoich zwykłych miejscach. Kiedy szybka dostawa, zachęcając ich, łzy więzadła przemęczenie lub poważnie rozciągnięte. W takich przypadkach nie jest wypadanie macicy, a także z tym wydłużenie szyi.

wniosek

wydłużenie szyjki jest powszechne. Co trzecia kobieta ma do czynienia z takim problemem, ale nie wszystkie, poszukują wykwalifikowanej pomocy. Takie podejście do własnego zdrowia nie może uzasadniać zamieszanie. Od zdrowia kobiety zależy dobro dzieci i ich rodzin. Choroby te nie przechodzą na własną rękę, tylko wzrastać, pogarsza. Jest to niebezpieczne wydłużenie szyjki macicy. Operacja nie jest pożądane, ale czasami jest to konieczne.

Tradycyjne zabiegi uzupełniają podstawowe techniki, ale nie eliminuje ten problem. Na badań profilaktycznych do ginekologa powinna przyjść 1 raz na rok. To nie jest prosta zasada, jako środek zapobiegawczy w celu wykrycia wielu nieprzyjemnych chorób.