883 Shares 5863 views

Wysokość macicy – przez wiele tygodni i miesięcy

Wysokość macicy przez wiele tygodni – wskaźnik kluczem, który jest w stanie wiele powiedzieć o rozwoju ciąży.

Na podstawie tego wskaźnika można określić, kiedy komórka jajowa i plemnik spotykają, to znaczy, gdy poczęcie miało miejsce. Jeżeli wielkość macicy i wysokość jego dna (dolna nazywana jest górna część ciała) nie odpowiada w terminie, to może mówić o wszelkiego rodzaju patologii, takich jak opóźnienie w rozwoju płodu.

Na przykład, jeśli szybkość wzrasta powoli, lekarz może wyciągnąć wniosek, że w tym przypadku odbywa niewydolnością łożyska. Jeśli macica rośnie szybko, może to oznaczać ciąży mnogiej lub Wielowodzie rozwoju.

W tygodniu centymetr

Wysokość macicy przez wiele tygodni ginekologa określona przy każdej wizycie. Kiedy ciąża nie jest tak zauważalny, lekarz bada brzuch palcami, a następnie stosuje się do pomiaru tazomera lub elastyczną taśmą pomiarową. Można powiedzieć, że każdy tydzień macica rośnie o jeden centymetr. A jeśli czterech tygodniach ciąży wielkość tej ważnej ciała jest nie więcej niż dużym jajku, a następnie do czterdziestu tygodni osiągnie wielkość jest bardzo duży arbuz.

Z najbliższych trzech miesięcy ciekawy dolnego położenia macicy wychodzi na krawędzi kości łonowej – jego wzrost wynosi około 14 cm na 19. tydzień, ona osiąga rozmiary od 16 do 24 cm w połowie kadencji (20 tygodni), wysokość dna macicy co tydzień obliczonej .. powołując się na wiek ciążowy, która jest równa liczbie tygodni od teraz wzrost macicy w cm po prostu, w 22. tygodniu tego parametru wynosi 22 cm i 23 minut w tygodniu. – 23 już.

powyżej pępka

Nadejdzie czas, kiedy będziesz w stanie łatwo określić, która była wysokość macicy. 30 tygodni – okres, kiedy można to zrobić bez żadnych problemów. W tym momencie, na drodze, jego wysokość wynosi od 29 do 31 cm, jeśli weźmiemy pod uwagę początkowy poziom spojenia łonowego. Jeżeli punktem wyjścia do podjęcia wnękę startowe macicy przekroczy pępka około 5cm.

Należy pamiętać, że konstytucja i poszczególne cechy kobiety mają duży wpływ na tym rysunku, ponieważ dwie kobiety w ciąży w tym samym czasie mógłby być bardzo różne. Kiedy przechodzi przez środek ciąży ciało praktycznie wszystkie osiąga poziom pępka – tym razem około 26 cm wysokość od dna macicy. 28 dni – okres, gdy on występuje, lub macicy, w tym czasie przekracza poziom pępka do dwóch centymetrów.

37 tygodni, macica nie jest już rośnie

Wysokość macicy przez wiele tygodni – parametr, który waha się do 37 tygodnia ciąży. Po upływie tego terminu pochodzi, żołądek ma, co do zasady, nie rośnie. W tym okresie fundal sięga do piersi wzrasta powyżej kości łonowej przez 36-40 cm.

Jeśli spodziewasz się bliźniaków, to maksymalna brzuch znacznie wcześniej, a następnie zaczyna aktywnie rosną wszerz. Pod koniec ciąży może spaść nawet o kilka centymetrów, tak że dziecko przygotowuje się do porodu, opierając głowę na dnie miednicy – tak objawia jednym z zwiastunów urodzenia.