346 Shares 1528 views

Dlaczego boli talii u kobiet: przyczyny i leczenie

Z bólem pleców przynajmniej raz w życiu stanął przed każdą kobietę. Nawet całkowicie zdrowy na pierwszy rzut oka czasami ciągnie pędy dziewczyna lub dolnej części pleców. Powody dlaczego ból w dole pleców kobiety, waga: od nieswojo siedząc w jednej pozycji i chodzenie na wysokich obcasach do poważnych chorób ginekologicznych. Jeśli atak działo się kiedyś, nie ma powodu do obaw, ale jeśli problem nie ustępuje przez kilka dni lub tygodni, nie należy opóźniać kampanię do lekarza.


Czym jest ból w talii u kobiet?

• Lumbago – ostre bóle pleców lędźwiowego wynikające z dużych obciążeń lub po ekspozycji.
• lumbodynia – stały tępy ból, nabyte w wyniku siedzącego trybu pracy, lub w regularnych obciążeniem na plecach.
• rwa kulszowa – ból promieniujący do nogi jest głównym objawem przepukliny kręgosłupa. To wymaga natychmiastowego leczenia u lekarza.

Przyczyny patologii

Po otwarciu sezonu wakacyjnego, kobiety pędzą do swoich ogrodów: pielenie, kopanie, roślina. Wszystkie te procedury są związane z częstymi stokach. Jest oczywiste, że do końca dnia zmęczony letni mieszkaniec nie skarżą się na ból pleców. Dzieje się tak dlatego, że niedoświadczony mięśnie poddano trudnych i nadmiernych obciążeń. Takich jak bóle pleców i sportowców cierpi niemiłosiernie trenują przed zawodami i przybyszów do siłowni.

Ale talia może przeszkadzać nie tylko po aktywności fizycznej, ale również na brak ruchu, siedzący tryb pracy. Pogarsza to wszystko i bardziej nieregularny postawy, w których można usiąść zegar dla pracowników biurowych. Przyczyną może być zbyt miękka materac, w którym to przypadku jednostka podczas snu bierze nienaturalnej pozycji kręgosłup jest zakrzywiona lekko mięśni.

Jeśli podnosić ciężary prawidłowo i równomiernie rozłożyć obciążenie na ręce (na przykład ciężkie torebki), poczujesz ból w dolnej części pleców. Kobiety z małymi dziećmi, którzy są zmuszeni w ciągu dnia do przeprowadzenia okruchy na rękach, często prihvatyvaet z powrotem z tego powodu.

problemy ginekologiczne

W ginekologii osobne miejsce poświęca się bólu, ponieważ jest objawem wielu chorób zakaźnych. Podczas rozrodczym progesteron, produkcji w dużych ilościach, to osłabia stawy i więzadła, a rosnący płód wywiera nacisk na mięśnie i narządy miednicy, co powoduje ból poniżej pasa. Kobiet w pierwszym trymestrze ciąży ryzyko poronienia, poronienia naturalnego. Pierwsze oznaki tego, co stało się brązowa wydzielina i uczucie dyskomfortu w okolicy lędźwiowej. Te same objawy mogą również mówić o innych poważnych problemów zdrowotnych, takich jak rak szyjki macicy i chorób przenoszonych drogą płciową. Stan zapalny endometrium, opuszczać ani nawet upadłe macicy – to tylko niektóre z wielu możliwych odpowiedzi na pytanie „dlaczego boli talii u kobiet.”

Choroby takie jak endometrioza charakteryzują się proliferacją tkanki śluzówki macicy na zewnątrz macicy, co prowadzi do jego zaburzenia, innymi słowy, do bezpłodności. Na wczesnym etapie rozwoju tej patologii są prawie żadnych objawów. Dlatego jeden ból poniżej pasa u kobiet obwiniać zaburzeń hormonalnych lub na zespół napięcia przedmiesiączkowego, umożliwiając w ten sposób do postępu choroby.

Dlaczego ciągnąć talię? przyczyny

Dla kobiet (i mężczyzn też), ten rodzaj bólu może oznaczać banalne zmęczenie. Ale częściej sygnalizuje rozwój poważnej choroby.

1. Niewydolność kolka. Towarzyszą im ciężką i bardzo silny ból w okolicy lędźwiowej, ale zwykle tylko po jednej stronie. Człowiek cierpi z powodu intensywnego bólu. Przed wystąpieniem takich silnych skurczów, pacjenci skarżą się, że ich pociągnąć do tyłu. W przypadku kobiet, wzrasta temperatura, są nieprzyjemne odczucia w krocze, kołatanie serca, nudności i mocz.

2. odmiedniczkowe zapalenie nerek. Wyjazdy do łazienki stają się coraz częstsze i bolesny, a ból może być opisana jako nudne i bóle.

3. osteochondrosis i choroba zwyrodnieniowa stawów. Choroby te występują często u osób starszych, co charakteryzuje je rysunku bóle po obu stronach pasa, która w każdych warunkach intensywnego obciążenia. Jeśli istnieje ryzyko wystąpienia ostrych ruchów ściągnięty nerwów, więc należy być ostrożnym z tras i zakrętów.

4. ginekologiczne patologii. Są towarzyszy dokuczliwy ból, zwiększając w trakcie miesiączki.

5. spondyloartropatiami. Jest to najczęściej u młodych dorosłych. Cechą tej choroby jest to, że cały dyskomfort pogarsza w spoczynku i podczas każdej działalności – maleje. Ból jest płytkie, ale rozległy charakter.

6. nowotworów złośliwych. Powodują silny, głęboki ból, który utrzymuje się dłużej niż jeden dzień, nawet gdy stanowisko zmianie.

7. gruźlica i zapalenie szpiku kręgosłupa. W tych chorobach lędźwi ból przez długi czas. Jeśli ból nie przechodzi, a następnego dnia są objawy zatrucia organizmu.

Powód dlaczego ból w dolnej części pleców kobiet, bardzo dużo. Aby je usunąć, należy udać się do lekarza, dostać przetestowane i poddane wymaganego leczenia.

Problemy z narządów wewnętrznych

Zdarza się, że istnieje ból i pieczenie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa u kobiet. Odczucia te mogą być spowodowane przez choroby przewodu pokarmowego, nerek, nerwów, rdzenia. Powodować pieczenie często staje kamicy. Uczucie dyskomfortu spowodowane piasku i kamieni znajdujących się w moczowodów. Podczas przenoszenia one podrażniać warstwa nabłonka, staje się stan zapalny. Jeśli tych brył o długości nie większej niż 5 mm, a następnie udać się na własną rękę i nie stanowią silne niebezpieczeństwo, ale jeśli są duże, mogą one blokować kanały wyjściowe moczowodów, aby podnieść ciśnienie w nerkach, a nawet spowodować jej śmierć. Rzadko, ale jednak napotkał przypadek – gdy ból pleców jest spowodowany chorobą wrzodową żołądka lub jelit.

Inną przyczyną może być palenie choroby narządów miednicy mniejszej (mięśniaki macicy, endometrioza). Objawy wskazujące na obecność patologii, są, niestety, nie we wczesnych stadiach. mięśniaki macicy jest dokuczliwy ból w środku talii i brzucha.

Problemy z kręgosłupem i nerwów obwodowych

Osteochondrosis, przepuklina dysków powodować pieczenie w dolnej części pleców. Powodem jest to, że kiedy te choroby są dotknięte osiowe nerwy. Przerost tkanki kostnej pomiędzy stawów, odkształcenie płyty ze względu na prasie na przepuklinę przetwarza nerwów, zapalenie powoduje, utrata czucia.

Ból podczas ukrywanie dziecka wynikają z restrukturyzacji ciała i zmian hormonalnych, ale także ze względu na zmiękczenie stawów, więzadeł i mięśni.

leczenie

Niewielu wie, dlaczego boli talii u kobiet, musimy być w stanie wyeliminować tego rodzaju dolegliwości. Jeżeli mówimy o doznań wywoływanych przez czynniki fizyczne, konieczne jest podjęcie poziomą pozycję na płaskiej powierzchni i zrelaksować ciało. Stanowią może być dowolny, najważniejsze – aby czuć ból ustępuje. Doskonała beznapięciowo z lędźwiowego, jeśli leżą na plecach i podnieść nogi pod kątem prostym do ciała. Brak gwałtownych ruchów! Powinno obudzić zbyt powoli, najpierw przewrócić się na bok, a następnie dostać się na czworakach. Jeśli ból nie jest całkowicie zniknęły, trzeba wziąć pigułkę w celu złagodzenia ataku.

Że ciąża nie jest przysłonięte przez lędźwiowego pieczenie, lekarze zalecają noszenie bandaża, wzmacniają mięśnie pleców, monitorowanie chodu i zwiększenie masy ciała.

Rozwiązanie problemu – masażu. Promuje relaks, łagodzi skurcze mięśni, poprawia krążenie krwi. Aby osiągnąć większy efekt, można użyć specjalnych żeli i maści na otarcia.

Kobiety w ciąży powinny zaufać swoje ciało tylko doświadczeni specjaliści, którzy wiedzą, jak pomóc i nie boli.

Jeśli nie był ból po urazie lub jesienią, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przewlekłej lędźwiowego pieczenie powinny zostać poddane pełnej analizie, odnosząc się do ginekologa, ortopedyczne, kardiologiczne, choroby zakaźne, urologa.

Tradycyjna medycyna może dać jakiś poręczny porady. Tak aby złagodzić stan, wskazane jest, aby wziąć kąpiel z musztardą lub siano kurzu lub zrobić okład z nagrzanego piasku wyprzedzeniem. terapia czyli opiera się na ocieplenie obszaru. Jednak przed zastosowaniem tradycyjnych metod, konieczne jest, aby dowiedzieć się, dlaczego boli talii u kobiet. Na przykład, w ciąży lub cierpiących na raka w prawie 90% w gorącej kąpieli i ciepłym przeciwwskazane.

zamiast wniosku

Ból nigdy nie występują w próżni. W swoich pierwszych objawów należy odwołać się do fachowca. Wtedy jest szansa, aby zatrzymać tę chorobę w zarodku, nie pozwalając mu się rozwijać.