267 Shares 3217 views

Powiedz nam, dlaczego ból brzucha podczas miesiączki?

Ból w trakcie miesiączki

Miesiączka – naturalny proces, który zachodzi w organizmie każdej kobiety potrzebne, aby usunąć niepotrzebne reszty go. To z tego powodu, że macica podczas miesiączki gwałtownie spada. Wyjaśnić, dlaczego ból brzucha podczas miesiączki mogą być następujące:
– dla standardowego położenia macicy, w którym wywiera nacisk na ośrodków nerwowych
– obecność szczególnie wrażliwych receptorów bólu w jamie brzusznej, co powoduje bolesną odpowiedź zmniejszenia.
Ale powodów anatomicznych – nie jedyne wytłumaczenie.

Pojawienie się bólu podczas menstruacji jest również z powodu zaburzenia równowagi hormonalnej, zaobserwowanego między progesteronu i prostaglandyny, w przypadku, kiedy ten jest większa. IT prostaglandyny są głównymi winowajcami nieprzyjemnego bólu podczas miesiączki. Dlatego odpowiedź na pytanie „Dlaczego żołądek boli podczas miesiączki?” Można uznać za nadmierną ilość prostaglandyn, które są produkowane w tkance macicy i są odpowiedzialne za intensywność jego skurczów.

Gdy silny ból w czasie miesiączki należy stosować, aby zwrócić uwagę na metodę antykoncepcji, ponieważ wkładki wewnątrzmacicznej (antykoncepcja) prowadzi do zwiększonej produkcji prostaglandyn.

W obserwacjach objawów, takich jak ból, bezsenność i utrata wagi powinno odnosić się do endokrynologa, jak winnych wszystkie mogą być aktywnej pracy tarczycy, który kontroluje wydzielanie hormonów.

Wśród innych wyjaśnień rzeczywistości „dlaczego ból brzucha w miesięcznik” można również izolować macicy przerwane stan, obecność zapalenia narządów płciowych, różnych chorób, itd. Wiele kobiet odczuwa ból podczas miesiączki ustaje po urodzeniu. Ból może wystąpić również w niepłodności.

algomenorrhea

Jeśli chcesz wiedzieć, „Dlaczego boli brzuch podczas miesiączki?” Odnoszą się do ginekologa-endokrynologa, który będzie musiał wyznaczyć szereg testów i procedur w celu ustalenia przyczyny. Jeżeli lekarz wykluczy obecność chorób, które mogłyby być przyczyną występowania bólu, to najprawdopodobniej zostanie zdiagnozowany algomenorrhea lub po prostu „bolesne miesiączki.” W tym przypadku, oprócz bólu w podbrzuszu mogą również pojawić się bóle głowy, omdlenia, wymioty i inne.

Nie zaniedbuj leczenie do specjalisty, jeżeli:
– Ból w trakcie miesiączki dłużej niż zwykle,
– jest gwałtowny wzrost bólu,
– krwawienie staje się zbyt silny,
– Objawy zapalenia wystąpić: dreszcze, gorączka, itd.,
– oczywisty charakterystycznych objawów choroby zakaźne układu rozrodczego: nieprawidłowe wyładowania, świąd, itd.

endometrioza

Forum Kobiet jest bardzo częstym tematem „dlaczego przed miesiączka ból żołądka?”. Jak już wspomniano, takie bóle mogą być objawy problemów związanych ze zdolnością reprodukcyjną organizmu. Kiedy w obecności napięcia przedmiesiączkowego bólu miednicy powinny pomyśleć o enometrioze.

Endometriozy odnosi się do procesów patologicznych, które charakteryzuje się cząsteczki uderzające endometrium (warstwa macicy) w niewłaściwych miejscach, IT (jajnika, otrzewnej, raka pęcherza moczowego, i inne), a następnie jego przerost. W tym przypadku uzyskane nowotwory nadal działać jak endometrium.

Jak widać na pytanie „Dlaczego przed miesiączka ból żołądka?” Nie powinien być pozostawiony nierozwiązane. W połowie przypadków endometriozy jest związane z występowaniem chorób tarczycy. Wśród innych powodów przeznaczyć:
– predyspozycje genetyczne
– zmiana stanu i ilości hormonów,
– efekty zabiegu,
– zakłócenie systemu neuroendokrynnych.

Nie jest konieczne bawić myśl, że ból w dolnej części brzucha podczas miesiączki – to normalne i naturalne. Bardzo często, te przypadki wymagają leczenia. Dlatego też, jeśli odpowiednie objawy muszą zdać egzamin przez specjalistę.