785 Shares 7557 views

Sekrety wędkarskie: plecionka

Do tej pory, plecionka jest najpopularniejszym walki z spinningowe. Ale – jest również okazją do częstych sporów wędkarzy. Czy lepiej warkocz lub pojedynczego włókna? Powstaje pytanie to tylko dla początkujących, profesjonalistów też dokładnie wiedzieć, co ona, a drugi powinien być w arsenale rybaka, jak te dwa wciągniki absolutnie niepodobny i przeznaczone są do różnych warunków połowu. To jest najlepsza dla plecionki przyrządzie rybackiej. Ku jej oczywistych zalet należą zera rozciągliwości i zrywającej. Większość najlżejszy zgryz będą natychmiast widoczne i bardzo namacalny dla wędkarza. Wybór najlepszego żyłki pleciony, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Należy zwrócić uwagę na gęstość, charakter powierzchni i średnicy koła.

Gęstość żyłka pleciona

Ta lina może być wykonane przez lutowanie lub termiczne pigtail splotu. Ale musimy od razu podkreślić, że to nie ma wpływu na obciążenie niszczące. Ale plecionka powinna mieć gęstość. Dlatego przy zakupie, nie wahaj się, złóż go w tym samym miejscu kilka razy. Teraz zwrócić uwagę na zginać się. Jeśli w tym momencie jest podzielono na odrębne pasma, oznacza to, że gęstość splotu jest niski, istnieje biegów zużywają się bardzo szybko. Lepiej po prostu się na taki zakup.

jakość powierzchni

Oczywiście, każdy wędkarz wie, że za długo wymaga odlewania dobry przesuwnych. Zgodnie z tym, żyłka pleciony powinien mieć doskonałą gładką powierzchnię. Jest to szczególnie istotne staje się jakość przy użyciu niedrogiego przędzenia. Niska jakość platting zawsze istnieje szansa zerwania rozwiązuje. W gładkiej żyłka tarcia na przecięciu pierścienia jest minimalne. To nie tylko zwiększa żywotność, ale również pomaga zrobić dobry rzut.

Średnica żyłki pleciony

Określenie „średnica” do tego biegu nie jest bardzo dobrze wykorzystane. Ona nie ma idealnego okrągły przekrój poprzeczny, jak włókna elementarnego. W rzeczywistości, plecionka często generalnie płaska. Jedną z głównych wad tego sprzętu jest to, że Podane średnice nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. Dlatego, kupując za sobą warkocz, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do zaznaczonych elementów. Można też skupić się na jej badania.

Żywotność żyłka pleciona – odporność na ścieranie

Największą wadą wikliny – ich szybkiego zużycia. Oczywiście, z biegiem czasu, zmęczenie przekładni nie wpłynie najlepszy sposób nie tylko na jego kolor i, oczywiście, grubość, ale również od obciążenia niszczącego. Ale w sprawiedliwości należy zauważyć, że życie oplotu dłużej niż włókna elementarnego. Jest jeszcze inny bardzo rozczarowujące wada, która ma plecionka. Cena za nią może przekroczyć koszt konwencjonalnego żyłki pięciokrotnie. Ale problem ten nie jest tak dawno zostały rozwiązane. Na rynku istnieją ogromne bębny, warkocz, a teraz nie jest zbyt trudne, aby uzyskać metr, jak trzeba być nawinięta na szpulę. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie ma potrzeby przepłacać za zbędne. Ale przed zakupem, sprawdzić jakość plecionek i upewnij się, że nie zepsuć przekraczanie przędzenia pierścieniowego.