863 Shares 5805 views

Giant sum-jedzenie: Prawda czy mit?

Zaintrygowany faktem, czy istnieje olbrzymi mężczyzna jedzenia sum, usłyszymy wiele schładzania historie o ryby-zabójcy, obejmujące wodę i połykać w całości, gęsi, psy, owce przyszedł do picia, a nawet dzieci kąpieli.

Oto jeden z przykładów takiej sensacji. Nad Dnieprem, w pobliżu wyspy Chortycia, statek doznał katastrofy. Trzy Polscy turyści przeniesiono do motorówki, ale brzeg, nie mam. Kilka dni później, suma pięć metrów złowione w żołądku, który znalazł ludzkich zwłok. Jacht motorowy z otworem powstał najwyraźniej potężny łeb jedzenia sum.

Działka kondygnacji trochę jak „Moby Dicka” Melville'a, ale oryginalnego bohatera odegrał kaszalotów. I jest on znany jako ssak, i bardzo inteligentne. A zęby to morska bestia nie jest wyposażony w znacznie lepszej dolnej mieszkaniec jezior i rzek. Ale jeśli dymu bez ognia? Może nie na próżno w folklorze różnych narodów wyróżniona w wodzie jak olbrzymia ryba jest wciągnięta pod wodę nieostrożnych pływaków? Prawda czy mit, że istnieje gigantyczny sum zabójca?

Tak, to ryby słodkowodne – drapieżnik. Opowieści mówią o tym „Torpedo” pod 6,3 m długości i pół tony wagi. Jednak wyraźnie odnotowany rekord został ustanowiony we Włoszech, w dolinie Padu, nad rzeką Adige. W marcu 2011 roku, zawodowy rybak Roberto Godi drużyny wyciągnął trofeum na plaży około 50 minut. Złowionych Próbki zważono, zmierzono i uwalniane do świata. Opcje – dwa i pół metra i wadze 114 kg – odnotowano w Księdze Rekordów Guinnessa w sekcji „największe ryby słodkowodne”. Ale olbrzymia suma, co prowadzi do Tajlandii, z dala od kolegów włoskich laurach Championship: 2,7 metrów i 293 kg – to podsumował władze tego kraju.

Ale to maksima. Zwykły rybak często spotyka się sama „drobiazg” od dziesięciu do dwudziestu funtów wagi. To dlatego, że ten rodzaj ryby jest niemal całkowicie zniszczona w naszych rzekach i jeziorach. Na haczyk z robakiem złapał małą somyata. Powinny one zostać zwolnione, ponieważ dojrzałości płciowej tych ryb pochodzących w czwartym roku życia. Olbrzymie sumy osiągnąć imponujące rozmiary (od 80 do 100 kg), tylko osiągnął czcigodnego wieku pięćdziesięciu lat.

Wędkarze, którzy marzą, aby złapać dużego trofeum, powinny być zarezerwowane nie tylko silne żyłki, ale także sporo umiejętności. A pomoc nie boli. Po wszystkich sum – bardzo silne ryby. Usta pełne małych zębach, ale głównym dieta – jeszcze nie człowiek. To ryby, skorupiaki, żaby. Zamieszkuje drapieżnika w otworach rzeka, w wir. nie lubi szybką produkcję prześladowaniem z powodu swojej wielkości. Atakuje rybę w zasadzce, ale ogólnie można powiedzieć, że sum – Scavenger, uporządkowanego słodkowodnych. To wyjaśnia fakt ludzkiego ciała w jego żołądek pozostaje. Ale ryby byłoby mało prawdopodobne, aby zaatakować pływak dzienną. Najprawdopodobniej, odwróciła się utopił w bardzo poręczny. Tak więc, jeśli trzeba olbrzymi rybacki sum? Z powodu tuszy podzielonym często cuchnie spleśniały rzeczy i błota!

Soma nie lubi szybkich ruchów, a także dużą liczbę statków. Są na ogół preferują spokojne jezioro z koryazhistym dołu. Ale woda w nich była czysta, nie błotnisty. Dlatego ogromne okazy tego gatunku ryb pojawił się niedawno w zbiornikach. Tak więc, w 2007 roku, gigantyczny sum przynęta na Kapchagai, Kazachstan został złapany. Trophy miał długość 274 cm i masie 130 kg. Nieco później, makrodona złowionych suma długości 2,6 m. Olbrzymia zważono 105 kg.