428 Shares 2729 views

Domowe zimowe przynęty na okonie. Dokonywanie błystki

Szeroka gama przynęt wędkarskich na drapieżnika nie przeszkadza rybaków, przyzwyczajony do lat majstrować własnymi rękami. Aby przekonać ich, że sklep kupił przynęt znacznie lepiej domowych, prawie niemożliwe. Ale są one nieco w prawo. Po pierwsze, dobra przynęta, szczególnie jeśli firma nie jest tani, a po drugie, prawo przynęta nie zawsze jest to możliwe do zakupu, a po trzecie, błystki produkcyjne – nie takie trudne zadanie.

Spróbujmy zrozumieć tych rybaków, rzemieślników i self-produkcji niektórych przynęty zimowe na połów okoni. Zacznijmy od jakiegoś prostego DIY, nie wymagają lutowania i metalu. Zdjęcia domowe błystki, prosty do wykonania i są popularne są wymienione poniżej.

Pilker z łyżką

Pilker – a metale ciężkie jednorodne wąskie stal łyżką, miedź, brąz, nikiel, srebro i inne słabo podatne na korozję. Jest on używany do zimy pionowe trolling dużego okonia i sandacza.

W celu uczynienia najprostszy pilker, musimy:

 • Konwencjonalny łyżeczki ze stali nierdzewnej lub cupronickel;
 • piła do metalu;
 • file;
 • wiertarka;
 • papier ścierny;
 • Para uzwojenia pierścieni;
 • potrójny haczyk.

Najpierw musimy określić wielkość przyszłych obrotówki. Jeśli planujesz wycieczkę do dużego okonia, długość pilkera powinno być 4-7 cm. Po cięciu piłą do zbioru wymaganej wielkości, dostosować go z pliku i piasku z papierem ściernym. Ponadto konieczne jest wywiercenie otworów na krawędziach detalu. Z jednej strony, jeżeli szerokość obrabianego dalej przez pierścień rozcięty kotwiącego trójnik żądaną wielkość. Wszystko pilker gotowy. Te domowe zimowe przynęt dla okoni działają dobrze na średnich głębokościach (3-5 m) w wodach z umiarkowanym natężeniu.

Bombki z pęsetą

Takie przynęty mogą być wykonane z konwencjonalnych pęsety, że jego działanie jest zwykle używany elektroniki i szynki. Stosując piłę wycięte z jednego wykroju pęsety porcji 3-5 cm, tak aby była ona składać się z części gładkiej 2/3 i 1/3 z ryflowana. Następnie popraw plik, zmielić papier ścierny i wywiercić otwory na haku i ołowiu. Można również pokolorować przynętę w żądanym kolorze za pomocą konwencjonalnego paznokci. Małe domowe zimowe przynęt pęsety są idealne do łowienia „matrosika” na płytkich głębokościach.

Najprostszym światło przynęty cyny

Ta przynęta jest często używany przez amatorów OKUNEVA gluhozime rybackiej. Jej przykładem może samodzielnie sprawdzić, czy catchability domowe przynęty mogą być wykonane nawet z faktu, że leżące wokół stopami. W tym celu musimy:

 • cyna (piwo, kawę, konserwy, itp …);
 • nożyczki metalowe;
 • Para uzwojenia pierścieni;
 • lub podwójnej wielkości trójnik № 7-8;
 • szydło;
 • papier ścierny.

Na konwencjonalnej papierniczym długość owalny wzór 40 i szerokości 20 mm. Wyciąć cyny i wyprostuj go. Z gotowego szablonu do metalu z szydło przeniesienie jej kontury. Przeciąć przedmiot. Wzdłuż krawędzi przędzarki szydłem wykonywania otworów pod pierścienie wiatrem i starannie szlifować wszystkim pozbycie się farby, nieprawidłowości i zadziorów.

Następny przyszłość trolling należy zginać. Można to zrobić poprzez podłączenie do zwykłego przedmiotu obrabianego kuchnia wałkiem do ciasta. Następnie przymocować Wind-ringi i haka.

Domowe przechowywania zimą takie przędzarki okonia danej grubości metalu, z którego są wykonane, muszą być oddzielone od innych przynęt, lub po prostu traci kształt i staje się bezużyteczna.

Blesna rury

Catchability przynęty dla ryb lód w paski drapieżcy mogą być wykonane z konwencjonalnych rury z miedzi lub ze stali nierdzewnej, o średnicy 5-10 mm. Wystarczy, aby zmierzyć długość 30-50 mm, pokroić ukośnie z obu stron, starannie szlifowane i wypolerować do połysku. Następnie trzeba wywiercić otwory do pierścieni krętych, uczynić je i przykręcić hak.

Podobne domowe zimowe przynęty na okonie są często używane podczas łowienia w płytkich obszarach o umiarkowanym prądu.

Edytuj błystki

Naturalnie, opisane okoń przynęta wykonana z własnej, nie mogą być porównywane jako gra z zastrzeżonych. Przykładowy rysunku, segment jest nierówna, a masa odbiegający w inny sposób niekorzystnie wpływać na działanie przędzarki w wodzie. Jeszcze przed wyjazdem na przynęty dla ryb o wartości testu, aw razie potrzeby, korygowane.

Można to zrobić bezpośrednio w wannie wypełnionej wodą, a nawet bez wędką. Trolling muszą wiązać się z linii i opadł na dno. Poniżej znajduje się zrobić ostre fali, dzięki czemu przynęta zniesione 30 centymetrów i zobaczyć, jak będzie zachowywać, tonący. Jeśli przynęta opada na dno pionowo bez żadnego ruchu wokół osi, a następnie ustawić go źle. Zazwyczaj takie przynęty przez gięcie zarówno w kierunku poziomym i w płaszczyźnie pionowej, a ciężar zmiany podgruzki.

Bombki „jaskółczy ogon”

Teraz przejdźmy do bardziej skomplikowanych wzorów, zapewniając pracę z metalu i lutu. Każdy domowy przynęty do połowu na drapieżnika, że wyrażona w grę wykonywany przez dobrze zdefiniowaną rysunków. „Jaskółczy ogon” – nie jest wyjątkiem.

Materiałów i narzędzi będzie się przydać:

 • 90h30h0,5 mm arkusz miedzi;
 • nożyczki metalowe;
 • lutowania;
 • lutować;
 • szydło;
 • kwas lutowania;
 • miedzi odcinek drutu 0,6 mm;
 • pojedynczy haczyk № 4-6;
 • file;
 • papier ścierny.

Przed dokonaniem łyżkę, trzeba określić jej rozmiar. Dla humpback jego DIN zwykle 90 mm, szerokość – 15 mm.

Na arkuszu z oznaczeniem, miedzianych w kształcie litery V o długości 90 mm i szerokości 30 mm, przy czym ogon cięcia 25 mm. Pokroić wzdłuż konturu z nożyczkami. Wstępnej obróbki jednej powierzchni kwasu lutu lutownicy umieścić na niej cienką warstwę lutu.

Z szycia prowadzenia wzdłużna linia osiowa i zginania połówki obrabianego. Kolejne płyty tylne zgromadzi w ten sposób, że nas się obrócił łódkę podobieństwo. Następnie przylutować je do siebie w środku.

Z drutu miedzianego tworzenia pętli, która będzie używana w celu połączenia z żyłki lub smyczy. Jego średnica maksymalna nie przekracza 3-4 mm. Przylutować do głowicy (najwęższym) części preformy. Po zakończeniu tego procesu hak kwasu również zamocować w tylnych przędzarek. Gdy wszystko to odbywa się wlać całą wewnętrzną powierzchnię półwyrobu lutu.

Teraz kolej na pliku i papierem ściernym. Wszystkie guzki, zadziory i zagłębienia muszą być wyrównane, a sam przyrząd jest szlifowane i polerowane na wysoki połysk.

Zazwyczaj te domowe zimowe przynęty do łowienia okoni wykorzystywane do w wodzie. W przypadku dużych głębokości lutowane pojedynczy haczyk należy wymienić ruchomy tee samej wielkości.

Bombki „torpedka”

Kolejna prosta lekcja, jak to zrobić trolling okoni w domu tych samych materiałów. W trakcie wytwarzania papieru wzór w postaci kropelek wydłużonych 30-50 mm. Szerokość obrabianego w górnej części musi wynosić 10 mm, w dolnej części – 3-5 mm.

Przeniesienie wzoru z papieru do blachy i tworzy dwa identyczne formy wstępnej. Następnie, za pomocą zaokrąglonego iglicę i grubą gumę uczynić je widocznym na całym obszarze. Wewnętrzna powierzchnia obu połówek traktuje się kwasem i pokryte cienką warstwą lutu. Drut zrobić 2 pętle i lutować je na końcach jednego z przedmiotów. Następnie należy dodać do siebie dwie połówki wypukłych bokach na zewnątrz i połączyć je ze sobą, przechodząc wokół krawędzi lutownicę. W rezultacie, musimy mieć podobieństwa długie krople. Po tej przynęty jest przycięte i wypolerowane do połysku.

Homemade "kastmaster"

Na catchability „kastmestera” – legendarny spinner do pionowego łowienia z „Acme”, wie, może nawet większość niewtajemniczonych wędkarz. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że taka przynęta jest łatwe, aby większość fragmentów są zazwyczaj miedziana rurka o średnicy 6-8 mm. Im większy przekrój, tym dłużej i trudniej dostać bombki. Poza rura będzie potrzebne:

 • kątomierz szkoły;
 • piła do metalu;
 • lutowania;
 • kwas lutowania;
 • lutować;
 • file;
 • papier ścierny;
 • wiertarka z cienką wiertła;
 • Pierścień mechaniczna;
 • podwójne lub potrójne numer hak 7-8.

Z kątomierz do pewnego punktu na rurze i oznaczają narysować pierwszą linię, która rozciąga się w prawo pod kątem 17 stopni. Ponadto, przesuwając lewy kątomierz 2-3 mm, wyciągnąć drugą linię nachyloną o 23 °.

Ostrożnie piła przeciąć rurkę o planowanym rysunku. W efekcie powinniśmy uzyskać jakieś wydłużonego ukośnym podkładką. Przetworzeniu przez kwas preformy lutu wewnątrz, wypełniając przestrzeń wewnętrzną podkładek lutowania. Po tym, sprzątamy łyżkę i szlifować. Otwory wierci się pierścień zegarku w odległości 2-3 mm od krawędzi części przynęty.

Homemade zima typu spinner „kastmaster” o wadze 1,5-5 gramów służy do wędkarzy łowiących „matrosika” na małych głębokościach. Takie przynęty mogą być również wykorzystywane do rosną większe ryby: humpback, okoń, szczupak. Proces jego wytwarzania, jak opisano tylko średnica rury o dużej drapieżnika muszą być odpowiednio większe (od 10 do 25 mm).