768 Shares 9295 views

Opornikami smycz na okonia. Wędkowanie na smyczy obejścia: opinie

Jeśli zapytać rybaków, którzy specjalizują się w łowienie ryb drapieżnych, które zajęcia się najbardziej catchability dla sandacza rybackiej, większość z nich w odpowiedzi twierdzącej: „Spinning” To urządzenie rybackiej w latach zyskały ogromną popularność wśród myśliwych w drapieżników wodnych i prawie nie pozostawiając żadnych szans rywalom.


Zalety przędzenia

Biorąc pod uwagę styl życia okoń i jego siedlisko, drażnić go i zmusić go atakują przynęty mogą być tylko przez przędzenia. Nie podajnik donk lub zherlitsy z ryby przynęty nie kusić rzece „Tiger”, jak uczyni to przynęta lub wobler jakość gry w dolnej przestrzeni.

Zalety tego sprzętu są jasne: prosta konstrukcja, pełna kontrola nad realizacją obsady, a wpis vyvazhivaniya, absolutny mobilność, możliwość korzystania z różnych dysz i szybką wymianę.

Gdzie do połowu okoni na przędzenia

Sudak żyje w wodach o szybkim prądzie, w stojącej wodzie. Najważniejsze – że to był czysty i dotleniona. Nie jest konieczne, aby spędzić czas łapania go w bagnie lub małym jeziorem z mułu dna. Jego element – przepuszczanie chłodny głębokość wody, skał i driftwood.

Sudak jest tylko dolny ryby, ale w godzinach nocnego polowania często zbliża się do brzegu. W ciągu dnia trzeba polować na niego w najgłębszych rejonach stawu.

Dlaczego muszę obejścia smycz

Nierówne dno, skały, driftwood i roślinności wodnej, które tak uwielbia okoń, grożąc stałe haki i drop-off. Aby tego uniknąć, nasi wędkarze doświadczonych wynaleziono unikalne przędzenie rozwiązania – smycz bypass lub akcesoria Moskwa. Początkowo zespół był używany tylko dla rybołówstwa sportowego, ale z biegiem czasu stał się bardzo popularny i wentylatory.

Istotą tego urządzenia jest to, że przynęty, przynęty lub miękki plastik przynęta nie jest przymocowany do końca żyłki, a szczególnym wyzwaniem, które pozwala okablowanie wyjść poza ich dnie, i w pewnej odległości od niego. Za pomocą tej konstrukcji, przewód spustowy mniej podatne żerdź haczykowaty, a w konsekwencji pęknięć. Ponadto przynęta porusza się w pewnej odległości od głównego biegu, gra o wiele bardziej atrakcyjne, zwłaszcza w obecnej.

Opornikami smycz: instalacja sprzętu

Sam bieg jest bardzo prosta w produkcji, dzięki czemu może być łatwo instalowane i używane nawet początkującym. Potrzebne będą:

  • Ogólnie pojedyncze włókno (monofilament albo splatane) odcinek 0.2-0.25 mm, co najmniej 150 m;
  • żyłka z nośnikiem (monofilament) grubości 0,17-0,2 mm i o długości 0,25-1 m (w zależności od warunków połowu ryb);
  • prowadzi obciążnika (kołowy albo w kształcie kropli) o wadze 6-20 g;
  • Trójnik obrotowy.

żyłka nawinięta na inertialess rolce, wstępnie zamontowany na pręcie. Pod koniec tego przymocowane uchylnie trójnika. W segmencie linii (skok) o przekroju głównym, obciążenie jest podłączone. Drugi koniec jest związany z dołu uchwyt. Na bocznej gałęzi tee związał się obejścia smycz. przynęta instalacja do rozwiązania odbywa się bezpośrednio na ryby na miejscu. Zastosowanie stalowych lub wolframowych smycze do wędkowania na sandacza nie jest konieczne. Ta ryba jest prawie nigdy nie pozwól im ukąszenia, chociaż w niektórych przypadkach może mieć znacznie wyższą odporność podczas odtwarzania niż inne drapieżniki.

Opornikami smycz na okonie mogą mieć różne długości. Aby uzyskać bardziej lub mniej gładkie i czyste otwór wylotowy może być stosowany do 1 m. Usuwanie przynęty z przekładni głównej na odległość zasadniczo zwalnia ją i czyni go bardziej „wolne” w grze. W przypadku gdy jest to konieczne do wytworzenia Oblov dolny otwór lub stromy brzeg, główny oddział na okonie nie dłuższy niż 20 cm. W przeciwnym razie, haczyki nie można uniknąć.

Ładunek musi zostać usprawnione lub znaczenie sprzętu jest stracone. Kątowe obciążnikami kształt zapobiega jego swobodny przepływ wzdłuż dolnej krawędzi, a także zwiększyć prawdopodobieństwo haków.

Ciężar ładunku jest wybrany zgodnie z warunkami rybołówstwa. Niż na mocniejsze, więc powinno być więcej. Ponadto, ciężar obciążenia nie powinna przekraczać przynęty masy więcej niż dwa razy.

Inne opcje montażu

Opisana instalacja jest jednym z najbardziej popularnych ze względu na minimalną ekspozycją na nakładaniu się i zaplątać bieg, ale istnieją inne odmiany Moskwie Snap, nic nie przyznają.

Opcja najprostszy tap smycz nie wymaga korzystania z obrotnicą. W tym przypadku na głównej linii w pewnej odległości od ładunku jest zespół blokujący i usuwanie wiąże się bezpośrednio nad nim. Jednak ta prosta konstrukcja nie gwarantuje, że rozwiązania w obsadzie nie pomylić, więc instalacja jest stosowany w rzadkich przypadkach.

Rozwiązanie problemu kranu smyczy jest stosowanie wagi ślizgowe. Przystawka ta wymaga dwóch normalnych Krętliki. Jeden z nich służy do podłączenia linii głównej rybacki i przynęty smycz. Drugie obrotowe oczu dołączony do zaworu środkowej z obciążeniem. Inne ucho wystarczy umieścić na głównej linii powyżej pierwszego obrotnicą. To rozwiązanie nie tylko zapobiega ekscesy, ale również zwiększa czułość urządzenia kosztem niezależności Gruzji, bo gdy gryzienie siły przekazywany jest na głównej linii.

Opcja ta okazała się jak najbardziej prosty i wrażliwej obejścia smyczy na okonia. Zdjęcia tego urządzenia jest przedstawiony poniżej.

Rod i kołowrotek Spinning

Opornikami smycz na okonie mogą być skutecznie wykorzystywane tylko wtedy, gdy odpowiednio dobrana pręta. Masa dodatkowego obciążenia musi być zawsze brane pod uwagę przy ustalaniu wskaźnika testowego przędzenia formularza. Całkowita masa najcięższych używane przynęty i płaszczki nie powinna przekraczać 2/3 ciasta.

Puste do przędzenia sandaczy musi być trudne, lepiej szybka akcja.

Spinning długość powinna odpowiadać miejscu połowów. Jeśli wędkarski odbywa się z łodzi lub na brzegu porośnięte drzewami, długa forma jest bezużyteczny. W tym przypadku, odpowiedni pręt 2-2,5 m.

Jeżeli planowana sieć rybacka z brzegu, a jeśli odlew właściwą odległość, spinning należy wybrać minimalną długość 3 m. W odniesieniu do cewki, najlepszy dla trehmetrovogo formy 0,25-0,3 mm, a żyłki będzie wiarygodny wzór ze szpuli 2000 -2500 rozmiar. Obecność hamulcem ciernym jest konieczne. Do połowu trofeum okazy zalecanych kołowrotek z przednim regulacji sprzęgła.

Przynęta do połowu na smyczy bypass

Wędkowanie na smyczy bocznego można przeprowadzić przy użyciu dowolnej z dyszy wirującej:

  • przynęta na żywo;
  • błystki;
  • Wobler;
  • miękkie przynęty tworzywa sztucznego;
  • ryba pianki;
  • Twister i in.

Typ przynęty używane zależy od pory roku, dnia i aktywności drapieżnik i rybackich warunkach. Twister i miękkie przynęty z tworzyw sztucznych, na przykład, sprawdziły się w lecie. Wędkowanie na jesieni bypass smyczy będzie znacznie bardziej skuteczne przy użyciu żywej przynęty „porolonki” lub błystki.

taktyka połowów sandacza na ominięcie smyczy

Podczas łowienia okoni na przędzenia, w opinii doświadczonych rybaków, stosuje żadnych przewodów. To wszystko zależy od aktywności ryb. Korzystanie z kranu tutaj smycz niczego nie zmienia.

Wiosną, na przykład w okresie zwiększonego działania drapieżnika Najpowszechniej stosowany uchwycie i tvitching. Wędkowanie na smyczy obejścia jest również przeprowadzane w upadku z tych transakcji. Ostry niskiej amplitudzie szarpie przynęta doskonale przyciągają aktywną sandacza.

Ale w lecie, gdy drapieżnik jest nieaktywna rybacy zalecają stosowanie jednolitej okablowania. Ciepło okoń, głównie polowanie z zasadzki, więc tutaj jest ważne odlewy precyzyjne i powoli gładka żyłka podmatyvanie.