816 Shares 6801 views

Jak zrobić plotera z rąk?

Pianka stosowana w wielu projektach budowlanych. Ma dobrą izolację termiczną. Jednak jest to dość delikatna i krucha materiał. Dlatego specjalny sprzęt jest używany, gdy jest on przecięty. W przeciwnym razie, krawędzie są nierówne, a materiał traci swoje właściwości izolacyjne w stawach.

reprezentowane sprzedaż sprzętu specjalnego. можно сделать и самостоятельно. Jednak nóż piana może być wykonane niezależnie. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze budżet rodzinny. Jak stworzyć różne wersje narzędzia do cięcia tworzywa piankowego, to będzie interesujące wiedzieć każdy mistrz.

typ narzędzia

, следует изучить существующие разновидности этого инструмента. Tworzenie ręczna przecinarka piany powinna zbadać istniejące wersje tego narzędzia. Istnieją różnice mechaniczne i elektryczne. Jeśli produkt pianki jest zwarta i dokładność cięcia nie jest tak ważne, że jest możliwe, aby dać pierwszeństwo do pierwszej wersji narzędzia.

Jednakże, w celu zapewnienia dokładnego dopasowania płyt piankowych ze sobą, konieczne jest, aby zapewnić dużą dokładność cięcia. Krawędzie powinny być gładkie. W tym przypadku możliwe jest, aby stworzyć wysokiej jakości warstwy izolacyjnej. Jego straty ciepła będą minimalne. Kiedy szorstki cięcie duża szczelina utworzona między stawów. Dzięki nim ciepło sali zgaśnie.

Zawodowi projektanci i budowniczowie używać tylko urządzeń elektrycznych do cięcia pianki. możliwe jest stworzenie podobnego narzędzia w domu.

Prosty nóż elektryczny

, следует изучить конструкцию простейшего оборудования этого класса, которое работает от электричества. Rozważając, jak zrobić plotera, należy zbadać najprostszą konstrukcję tej klasie sprzętu, który działa na energię elektryczną. W tym przypadku musi przygotować cienki sznurek gitara i wiele baterii (np latarkę).

Zasada działania urządzenia jest prosta. Konstrukcja baterii tworzy jedną całość. Do niego podłączony jest gitara. Gdy prąd przepływa przez obwód, to jest ogrzewane. To właśnie w tym stanie, łańcuch można łatwo ciąć arkusz pianki.

W czasie pracy takiego materiału narzędzia topi. Łańcuch ogrzewa się do 120 ° C, a nawet więcej. W tym przypadku możliwe jest, aby wyciąć kilka dużych płyt z pianki. Jeśli chcesz zrobić dużo pracy, opcja ta nie będzie działać. Szybko siadają baterie. Musisz dostarczyć wersję systemu, aby połączyć się z siecią z gospodarstw domowych.

Różnorodność latarek elektrycznych

может применяться в разных целях. Elektryczny nóż do cięcia pianki mogą być wykorzystywane do różnych celów. Będzie to zależało od rodzaju konstrukcji i ogólnej wydajności sprzętu. Istnieją trzy główne odmiany domowych pochodniami.

Pierwsza kategoria jest używany do cięcia liniowego. Druga grupa obejmuje noży, które działają profilowany materiał skrawania. Są one używane projektanci. Odmiana ta jest rzadziej stosowane do napraw w domu. Jest również narzędziem pracy z talerzem metalu.

Taki sprzęt niezbędny w jego schemacie transformatora step-down jest. To musi być zaprojektowany dla minimalnej mocy 100 watów. Wtórne uzwojenie transformatora powinna mieć przekrój poprzeczny co najmniej 1,5 mm. Musi wytrzymać napięcie 15 V. W tym przypadku możliwe jest osiągnięcie wysokiej wydajności.

pracować szczególnie

, необходимо также рассмотреть особенности функционирования подобного оборудования. Poprzez uczenie się, jak to zrobić ręczne przecinarki na pianę, konieczne jest również rozważenie specyfiki takiego sprzętu. Jak już wspomniano powyżej, narzędzie to ma ciąg. Nagrzewa i topi się powierzchnię pianki.

Taki materiał jest na tyle złe, czuły na ciepło. Dlatego ważne jest, aby utrzymać technologię procesu. Cięcie za pomocą gorącego włókna jest szybki. To sprawia, że możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości cięcia.

Sprawdzić poziom ciąg po prostu ciepła. Aby to zrobić na próbki piany jest przeprowadzany test. Jeśli gwint zanurzenie w niej długie kawałki materiału, nie jest jeszcze wystarczająco rozgrzane. Jeżeli nie ma ciąg na pianę, następnie temperatura jest zbyt wysoka. W tym przypadku, będzie musiał trochę chłodny narzędzia. Przy prawidłowej ciepła uzyskuje się wykonywać szybkie i dokładne cięcie.

Frez do cięcia liniowego

позволит создавать блоки из материала требуемых габаритов. frez liniowy do piany z twoich rękach będzie tworzyć bloki materialnych wymagane wymiary. To znacznie przyspiesza pracę mistrza. Jeśli to konieczne, to narzędzie może ciąć pianki okręgi, trójkąty lub kwadraty.

Na powierzchni stołu pionowo zainstalowane dwa regały. Są mocowane są dwa izolatory. Pomiędzy nimi rozciągnięty nichromu nici. Stop ten jest szybko ogrzewane do zapewnienia wystarczającej temperaturze do cięcia. kłapiasty ładunek przeszedł przez jedną z szaf. Do kontaktów przędza jest połączony z transformatorem.

Przechodząc przez nichromem prądu włókna będzie go ogrzać. To będzie mocno cały czas dzięki powiesić z jednej strony obciążenia. Jest to konieczne, ponieważ po podgrzaniu łańcuch może zwisać. Jeśli jest to pożądane, konstrukcja może być modyfikowana poprzez dodanie obciążenia zamiast sprężyny. Jednak oryginalna wersja jest prostsza do wykonania.

Proces cięcia liniowego

, необходимо также понять, как правильно им работать. Rozważając, jak zrobić plotera rękoma, konieczne jest również, aby zrozumieć, jak dobrze działa. Cięcia może być wykonywana pionowo lub poziomo. Na tej części rozciągany w odpowiedniej pozycji.

Jeśli łańcuch jest rozciągnięty w poziomie, można to zrobić za pomocą tych samych nacięć. Piana równomiernie ciągnąć tabeli. Nitka równomiernie ją pociąć na odpowiednie kawałki.

Kiedy pionowy ramy dodaje cięcia struktury metalu lub sklejki. Jest to ustawione uchwyt. Do niego jest podawany ciąg izolator i nichromu. Z drugiej strony jest zawieszony ładunek. On będzie przechodzić przez otwór wywiercony w tabeli. To musi być wystarczająco duże i pokryte specjalnym materiałem izolacyjnym. Następnie można wykonać cięcie pionowe.

cięcie kształt

Jeśli trzeba wyciąć tyle duże arkusze piankowe lub tworzyć elementy dekoracyjne, rzeźby wykonane z tego materiału, to specjalny rodzaj używanego sprzętu. Może też tworzyć własne. Jest to instrukcja frez do piany. Jest to dokonywane na podstawie ręcznej lub wyrzynarki do metalu. Zmieniają element tnący na nichromem ciąg.

Jeśli chcesz utworzyć kręconymi elementy można wykonywać szereg narzędzi o różnych kształtach. Aby układanki zasilany uchwyt drutu. To musi być starannie zaizolowane. W przeciwnym razie praca nie byłaby bezpieczna w użyciu tego sprzętu. Aby skontaktować się z nichromu drut przymocowany łańcuch. Można to zrobić za pomocą śrub i nakrętek i podkładek.

I do wytwarzania takich urządzeń mogą być nieodpowiednie lutownica lub Vyzhigatel drewna. To narzędzie jest uważany za wygodny. Z takim sprzętem odzyskali element roboczy i zastąpić go kawałkiem drutu nichromem. Kiedy przędze mogą mieć inny kształt.

Frez metalową płytkę

в конструкции которого применяется медная пластина. Jest frez do pianki, która jest stosowana w konstrukcji płyty miedzianej. lutowania może być przekształcona do produkcji urządzenia. Odpowiednie urządzenia 60 watów. Jest usuwany z urządzenia elementu grzejnego. Zamiast tego, należy ustawić płytkę tutaj.

Jedna strona półwyrobów miedzianych muszą erozji. Spowoduje to utworzenie sekcji większą dokładnością. Kąt szlifowania nie należy robić zbyt wiele. Cięcie przeprowadza się przez ogrzewanie. Aby odebrać mu żądany poziom, konieczne jest eksperymentowanie na próbki pianki.

Metoda ta jest również stosowana przez mistrzów różnych poziomach zaawansowania oraz profilu. W razie potrzeby, płytka miedziana może być zastąpiony przez kęsa stali. Opcja ta wymaga więcej wysiłku przy wykonywaniu ostrzenie. Ale za pomocą takiego narzędzia można wyciąć i gęstsze materiały polimerowe.

Porady ekspertów

больше подойдет для работы мастера, следует учесть рекомендации профессиональных строителей. Wybór plotera jest bardziej odpowiedni dla kreatora, należy wziąć pod uwagę zalecenia profesjonalnych budowniczych. Im większa ilość pracy, tym trudniej jest projekt. Proste zasilany baterią frez jest w porządku do cięcia kilka bloków. Jednak dużo pracy, należy dać pierwszeństwo odmian urządzeń sieciowych.

Podczas cięcia pianki jest ogrzewany. W tym momencie, emituje do środowiska niebezpiecznych dla zdrowia ludzkiego. Dlatego praca odbywa się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz.

Nie mylić z konfiguracją tnącej, powinny być przed rozpoczęciem działań mających na celu przedstawić wszystkie linie ołówkiem. Pozwala to na uniknięcie błędów podczas cięcia. Te proste zalecenia pomogą wykonać zadanie szybko, poprawnie i bezpiecznie.

Po rozpatrzeniu jakie opcje do cięcia pianki można zrobić ręcznie, każdy artysta będzie mógł wybrać najlepszą opcję dla siebie.