300 Shares 7165 views

Pług śnieżny własne ręce: krok po kroku

Śnieg, oczywiście, jest dobry. Ale kiedy umiarkowany kwota. I w tym przypadku, mieszkańcy sektora prywatnego muszą stale oczyścić. Często ręcznie wykonać takie prace trudne. Chociaż łopata i jest dobrym narzędziem do czyszczenia dużą działkę pozostawia wiele czasu. Porozmawiajmy o tym, jak zrobić maszynę śnieg własnymi rękami. To może zaoszczędzić pieniądze i jeszcze dostać właściwą technikę.

Ogólne informacje o snowthrower

Ta użyteczna technika pojawiła się przez długi czas. Wymyśliła kanadyjskiego, który nieustannie zmuszony do radzenia sobie ze śniegiem górach w pobliżu jego domu. Od Odśnieżacze znacznie ulepszone i bardziej produktywne, wydajne i łatwe w obsłudze. Przed przejściem bezpośrednio do prac montażowych, trzeba radzić sobie ze strukturą priorytetowej. Oznacza to, że będzie on jeździć snowthrower lub mamy zamiar przenieść go ręcznie. Druga opcja jest tańsza i łatwe technicznie. W ogóle, patrzymy na kilka sposobów, jak zrobić maszynę śnieg własnymi rękami. Dokładniej, skupimy się na różnych typach maszyn. Ale to wszystko w porządku.

śruba snowthrower

Jako podstawę bierzemy stary silnik z kultywatora silnika. Taki silnik będzie odpowiadał nam pasował. Aby zamontować obudowę ślimaka potrzebujemy blachy. Struktura ramowa jest wykonana z kątownika stalowego 50 x 50 mm. Za organizację paneli bocznych potrzeba zwykle 10 mm sklejki. Musimy również za coś się trzymać. Jako uchwyt może być stosowany w rurze pół cala.

Wlot powietrza do silnika, który zapewni jej chłodzenie, to jest pożądane, aby zapewnić lepszą ochronę, która zapobiega przedostawaniu się drobnych cząstek śniegu. Szerokość maszyny, w tym przypadku nie będzie więcej niż 65 cm, a jego ciało pracuje wyczyści rozstawie kół 50 cm. To daje nam niezbędną elastyczność i łatwość poruszania się maszyny. A teraz przechodzimy do części praktycznej i patrzeć jak zrobić wysokiej jakości maszyny śnieg własnymi rękami.

Produkcja śruby

W ¾-calowej rury mogą być używane jako wał śrubowy. Jest to konieczne, aby propyl, które są mocowane za pomocą ostrza metalowego. Zasada działania będzie wyglądać. Podczas pracy przenośnika taśmowego rzucać śnieg zostanie przeniesiony na łopatki. Stamtąd będzie oprzeć się na boki. Rura świder jest pożądane, aby wyposażyć poniżej. Zainstalowanie na tarczy metalowej i cztery pierścienie gumowe. W starszym grubości taśmy przenoszenia co najmniej 1,5 cm, mogą być używane jako materiał na drugie.

Należy rozumieć, że rura ślimak obraca się w łożyskach wahliwych. Konieczne jest, aby były one zamknięte. zapobiega to wnikaniu wilgoci do wewnątrz korpusu i zwiększenie wytrzymałości węzła. Przekładnia może być pas lub łańcuch. Pierwszy mniej hałaśliwe, ale nie jest zbyt wiarygodne, na zagłuszanie mogą zawieść.

Auger odśnieżania własne ręce: rysunki i projekt montaż

Ściany korpusu maszyny musi być większa niż samego ślimaka. Jest to w celu uniknięcia wypasu ściany korpusu roboczego. Zazwyczaj silnik zamontowany na snowthrower, w innym czasie mogą być wykorzystywane w innych pojazdach. Dlatego zaleca się, aby dostarczyć projekt przystawki. Na tej specjalnej platformy jest budowany. To rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, jest ono znacznie uproszczone oczyszczanie po pracy, a po drugie, po usunięciu zespołu silnika staje się łatwiejszy w czasie. Wszystkie części metalowe mogą być połączone ze sobą przez spawanie, ale pożądane jest stosowanie połączenia gwintowanego. Ponadto, mając pierwszy rysunku, ukierunkowujące montaż. Po tym, urządzenie może zostać oddany do eksploatacji.

obrotowe do usuwania śniegu

W odniesieniu do maszyny budowlanej nie jest zbyt skomplikowana. Jest dobrze nadaje się do odśnieżania na obszarach o dowolnej wielkości. Aby zmontować strukturę, trzeba będzie tokarce maszynę i spawania. W zasadzie ten sam sprzęt można znaleźć w prawie każdym sklepie. Jako podstawę użyjemy silnik benzynowy, kabel przepustnicy zarządzania i zbiornika paliwa.

Pierwszym krokiem jest, aby odebrać puste, z którego będzie wykonany następnie tokarka wirnik. Jeśli poeksperymentować z tego pragnienia nie jest, to można kupić w sklepie specjalne dla mało pieniędzy. Zewnętrzny wirnik przypomina dysk. Gdy jest zainstalowany na piaście, ostrza są przymocowane do niego, zazwyczaj od 5 sztuk. Montowania ostrza jest korzystnie wykonywane przez spawanie. Migawki na odwrotnej stronie mogą być przewidziane żebra, które zwiększają skuteczność konstrukcji i działania.

Wentylator, należy umieścić obudowę, która chroni go przed dostaniem różne elementy. Należy zauważyć, że różne obwody zespołu główne elementy pługiem obejmuje umieszczenie głowicy pod różnymi kątami. Najlepszym sposobem skutecznego chłodzenia cylindra, umieszczonej pod kątem 90 stopni.

Snowthrower zrobić z rękami

Nasze Odśnieżacze obrotowy prawie gotowy. Pozostaje dokończyć montaż i sprzęt mogą zostać zlecone. Na wale wirnika należy umieścić. Jest to ustawione w łożyskach umieszczonych wzajemnie typu kula. Mocującą do korpusu jest najlepiej realizowane za pomocą pierścienia zaciskowego i z dwiema śrubami. Wirnik bezpośrednio do urządzenia muszą być zabezpieczone za pomocą zszywek. Ona zachowuje i pierścień zaciskowy, który jest bardzo wygodne. Pożądane jest, aby wyposażyć maszynę z wyjmowanymi zgarniaczy. Jest to konieczne, aby być w stanie dostosować szerokość chwytu.

W niektórych przypadkach jest to bardzo wygodna funkcja, która, nawiasem mówiąc, nie jest dostępna we wszystkich modelach nabytych. śmieci Zakres Śnieg w naszym przypadku byłoby rzędu 6 metrów i jest na jednostkę wagi 18 kilogramów. Ogólnie rzecz biorąc, można uzyskać z możliwością zmiany i łatwy montaż. Jak widać, jest całkiem możliwe zbudowanie narzędzia śnieżne własnymi rękami. Jak zrobić domowe narzędzia śnieżne, rozumiemy. Teraz kilka ważnych niuansów.

Należy zwrócić uwagę

Jeżeli silnik dostaje wszystkich dużych i stałych elementów, czy to kamień lub kawałek lodu, może ulec uszkodzeniu. Aby tego uniknąć, należy projektowanie śrub zabezpieczających. Nie zaniedbuj i łożyska typu zamkniętego, ale to zostało powiedziane więcej powyżej. Jeśli zdecydujesz się zrobić Maszyna do usuwania śniegu z rękami na dysku, musisz zrozumieć, że to będzie skuteczne tylko na krótkich dystansach. Reszta podobnego sprzętu bardziej ekonomiczne i mniej hałaśliwe niż silnik benzynowy. Ale muszę się przyzwyczaić do drutu, które zawsze będą was prześladować. Należy zwrócić uwagę na to, stosowanego w zespole z materiału budowlanego. To powinno być jak najlżejsze, ale jednocześnie wytrzymałe. Jeżeli urządzenie jest zbyt ciężki, by pracować z nimi będzie problematyczne.

wniosek

Można zrobić i snowthrower dla motobloków własnymi rękami. Rysunki te w tym przypadku stosowanie jest konieczne. Że zostaną one podane podstawowe wymiary i cechy konstrukcyjne maszyny. W ogóle, to rozwiązanie ma sens, zwłaszcza, że technika ta będzie poruszać się na kołach, co jest bardzo wygodne.

Mamy do czynienia z tym tematem. Nic skomplikowanego, ale to zajmie czasu, aby zbudować, więc coś kupić, ale niektóre szczegóły wyrzeźbić. Gdy proces kompilacji jest zakończona, można wnieść projekt w porządku. Odnosi się tutaj do pracy kosmetycznych takich jak malowanie, polerowanie i tak dalej. N. W rezultacie twój domowy snowthrower nie przyznają się do każdego zakupu. Ale można zaoszczędzić znaczną ilość i doświadczenie w tych sprawach zostaną wpisane i być w stanie udzielić porady dla początkujących.