822 Shares 5999 views

Oryginalne dekoracje ogrodowe na własne ręce

Aby stworzyć piękno własnymi rękami, nie potrzebujesz dużo pieniędzy. Szczególnie w przypadku, gdy dana osoba posiada nieograniczoną fantazję i umiejętne ręce. Przykładem może być oryginalna sceneria dla ogrodu, z własnymi rękami stworzonymi na miejscu.


Topiary – przycinanie krzewów artystycznych

Dziś bardzo modne jest dekorowanie krajobrazu bez użycia sztucznych materiałów. Jest to podstawa nowej tendencji w projektowaniu terytoriów – topiary. Za pomocą tej techniki można ozdobić dekoracje ogrodowe z zielonych plantacji: krzewy, korony drzew, ramki z bluszczu. Projektant przecina nadmiar gałęzi ogrodowymi nożyczkami , tworząc z roślin najbardziej prawdziwe rzeźby: koń w ruchu lub baśniowy charakter zbierający wodę ze zbiornika dziewczynki lub dzikiego zwierzęcia.

Junk – w przypadku!

Możesz tworzyć figurki dla ogrodu własnymi rękami z poręcznego materiału, który jest przygotowany do wyeksportowania do kosza. Na przykład ze starych doniczek uzyskuje się oryginalny wystrój, który ma dodatkową funkcję – blizną ptaków i gryzoni wypchanych zwierząt. Przecież to śmieszny "chłop" z wędką w dłoni, która na wietrze dzwoniąc "garnki" będzie miła dla oka, ale przerażająca dla zwierząt i ptaków.

Utrzymujemy ogród razem z dziećmi!

Bardzo przydatne jest zaangażowanie dzieci w tę sprawę. Ozdoby ogrodowe własnymi rękami pomagają odkryć ich kreatywność, rozwija wyobraźnię myślenia, umiejętności pracy, cierpliwość, wytrwałość i poczucie piękna. I w biegu będzie wiele odpadów: plastikowe pojemniki, stare opony z samochodu, złamane meble, a nawet szczegóły zniszczonych zabawek. Możesz zbudować takie piękne krajobrazy na ogród z własnymi rękami z dziećmi, że będą dumni z nich w dorosłym życiu. W celu ich wykonania, najpierw przygotuj plastikową masę z gipsu lub cementu. Możesz także dodać do śmieci "utrzymuje formę" – złamane szkło, kawałki żelaza, kamienie i cegły. Następnie formuj lub rzuć ramę w kształcie równoległościanu, sześcianu, stożka – wszystko zależy od tego, jaka postać ma się począć. Dalej na ramce projektant formuje bezpośrednio rysunek z czystego gipsu lub gliny. Możesz udekorować "rzeźbę" na innej, nierównej powierzchni, przyklejając koła do niej z samochodów lub kawałków lego, guzików, części rozbitych włosów lub biżuterii.

Ozdabianie zbiorników

Szczególną uwagę należy zwrócić na sztuczne stawy i baseny. Tutaj trzeba wykonywać dekoracje ogrodowe własnymi rękami takiego planu, aby nie tylko ozdobić krajobraz, ale także wykonywać inne funkcje. Na przykład można zbudować coś, co mogłoby rzucać dobry cień: rzeźbę olbrzymiego ptaka o skrzydłach w zasięgu, "grzyb" lub figurkę gnomy z ogromnym parasolem. Piękny wygląd obok stawów wodnych w postaci bajkowych domów miniaturowych, luksusowych imitacji starożytnych żeliwnych ławek, "skał" naturalnych kostek brukowych, "stołów herbacianych" konopi. Należy tylko trzymać się ogólnej tendencji w projektowaniu. Głupi obok wesoły uśmiechnięty grzyb umieścił białą rzeźbę gipsu, naśladując arcydzieła starożytności. Jednak każdy utalentowany artysta sam czuje, jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności.