488 Shares 4497 views

Piwnica w kraju własnymi rękami w krokach (instrukcje ze zdjęciami)

Piwnica – to pokój, który jest koniecznością na terenie kraju, zwłaszcza jeśli trzeba przechowywać dużo jedzenia tutaj, i nawet zapasów. Jak zbudować piwnicę w kraju własnymi rękami krok po kroku? Najpierw trzeba zrozumieć różnice między piwnicy i piwnicy, a następnie rozważyć przyszłe plany miejsce i wybrać materiały. Po tych kwestii można już rozpocząć budowę.

Piwnicy lub w piwnicy?

Co do zasady, w piwnicy – przestrzeń znajduje się na parterze. Oznacza to, że znajduje się poniżej poziomu gruntu, ma powierzchnię wielkości domu, więc jest to możliwe, aby zorganizować jednostki domowych. Piwnica może zawierać magazyn, kotłownia, pralnia, a nawet basen, jeśli myślisz izolację systemu.

Decydując się na budowę piwnicy w kraju własnymi rękami krok po kroku, należy pamiętać, że tylko produkty mogą być przechowywane w nim – z plonów jesienią przed konserw. Obszar ten ma wiele dogodnych półki i regały wyposażone w system wentylacyjny jest planowane izolację, która zapewnia optymalny tryb przechowywania żywności. W piwnicy może być umieszczony w piwnicy domu, a obok niego, na jego własnym terytorium.

Charakterystyka budowy

Wystarczy zbudować piwnicę w kraju własnymi rękami – kroki w tym pomocy zaprojektowanych rysunków. Najczęściej do budowy wybranego widocznym wzgórzu na miejscu. Jest to konieczne w celu uniknięcia wpływu wód podziemnych na temat zawartości piwnicy. Jeśli znajdziesz taki punkt można rozpocząć opracowanie, które będą wskazywać na wielkość i głębokość pomieszczenia, jak również szacunkowe koszty zostaną obliczone. Kiedy piwnica jest budowany w kraju własnymi rękami, rysunki odgrywają ważną rolę – pomogą one prawidłowo wykonać pracę.

Co mówią eksperci?

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać podczas budowy piwnicy:

 1. Erekcja należy zająć się w lecie.
 2. Budowa powinna być przeprowadzona z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów.
 3. Ściany i konstrukcje Protivoosypnye powinny być wznoszone poprawnie.
 4. Bez wysokiej jakości wentylacja nie może zrobić w tym budynku.
 5. Musimy budować wyłącznie na wzgórzu – dotyczy to tych, którzy nie wiedzą, jak zrobić piwnicę w kraju własnymi rękami, jeśli poziom wód gruntowych jest blisko.

Hydroizolacja – uwaga!

Podczas budowy piwnicy ważną rolę odgrywa jego izolacji, która jest jakościowy wzrost żywotność przestrzeni instalacyjnej. Materiały wodoodporne należy dobierać w zależności od poziomu, na którym znajdują się wód gruntowych. Jeśli są one niższe, trzeba będzie swobodnie przepływać hydro, jeśli powyżej – protivonapornaya. Wybudować piwnicę w kraju własnymi rękami, i krok po kroku, bez żadnych problemów, warto rozważyć wybór materiałów starannie.

Ponieważ ciśnienie ziemia będzie w ścianach, konieczne jest, aby zbudować je z betonu o wysokich właściwościach wodoodpornych. Jeżeli konstrukcja będzie wykonana z cegły, będzie musiał obsługiwać specjalne struktury, a następnie wykonać wysokiej jakości jastrych cementowy z obu stron i na końcu pracy do dekoracji ściany z materiałów zabezpieczających, takich jak pokrycia dachowego.

Budowa Algorytm rój pit

Jak zrobić piwnicę w kraju własnymi rękami krok po kroku? Po pierwsze, musimy wykopać dół, i robi to dobrze według planu lub projektu gotowego. Na każdej stronie piwnicy powinna wynosić około pół metra – są one niezbędne dla wygody prac budowlanych. A najlepiej jest kopać ręcznie – to zachowania integralności warstwy gleby.

Gdy luźna gleba w miejscu powinien wykopać niewielki stok – spowoduje to zmniejszenie liczby kruszy piasku. Przy wysokim poziomie wody gruntowej dołu jest szersze i głębsze niż około 50 cm, która to przestrzeń jest zawsze wypełniony materiałem uszczelniających. W fundamencie piwnicy konieczne układanie złoże żwiru i cegieł przerywanymi, a następnie wypełnić je bitumu: To zapewni skuteczną ochronę przed wilgocią.

Krok drugi: zbudować mur

Wysokiej jakości materiały – główny wymóg, jeśli zdecydujesz się budować piwnicę w kraju własnymi rękami. Zdjęcie pokazuje, że budowa może być stosowany żadnych materiałów – z cegły do płyt betonowych. Eksperci doradzają, aby rozpocząć z następującymi zasadami:

 • najbardziej wiarygodne ścian piwnicznych – wykonanych z cegieł, bloczków betonowych lub płyt betonowych
 • przez osiadanie posadzki jastrych dodanie zbrojenia oraz „poduszka” użyty piasek i żwir;
 • Pokrycie z prefabrykatów betonowych lub deski deskowania, a także ze zworą, który jest konieczny do zwiększenia struktury;
 • Zewnętrzne uszczelniania można przeprowadzić papy, który jest dołączony sterującym.

postępuj zgodnie z instrukcjami

Oto jak zbudować piwnicę w kraju własnymi rękami (instrukcje krok po kroku):

 1. Piwnica powinna być sucha, więc zanim zarówno wlać podłogi beton, należy rozważyć jakości hydroizolacji. Dno wgłębienia jest wypełniona poduszce z piasku i żwiru, a także sprasowana. Top jest wypełniona żwirem i dobrze zagęszczony. Na obwodzie wykopu byłoby dobrze zrobić deskowanie, gdzie betonowania i poziom. Po utwardzeniu betonu, deskowania jest usuwany. Boki piwnicy, smołę rozmazują – chroni ściany przed wilgocią. Nawiasem mówiąc, jeśli woda gruntowa jest głęboka, to całkiem możliwe, aby pozostawić podłogę i ziemisty.
 2. Teraz wykonujemy wznoszenie ścian. W przypadku korzystania z cegły układanie może być wykonana z zaprawy cementowej i mieszaninę iłu i piasku. Ważną rolę w budowie ścian odgrywa układ uszczelnienia, jeśli jest on stosowany w postaci warstwy pomiędzy ziemnych ścian i murów.
 3. Pomiędzy ścianą i wody może znajdować się w jednej warstwie pokrycia dachowego – staje się niezawodną ochronę przed wilgocią.
 4. Gdy to zrobisz kilka rzędów murów, konieczne jest opuszczenie niszę w ścianie dla przewodu wentylacyjnego: to pójdzie w górę. Powinna ona obejmować górna krata do wnętrza nie jest przebijana gryzoni.
 5. Ściany są zbudowane na górę przekopanym pit, ze wymagana jest ich pozycja pozioma i pionowa być wyrównane.

tworzyć nakładania

Montaż sufitów – jeden z kluczowych momentów, gdy piwnica jest budowany w kraju własnymi rękami. Zdjęcia tej fazie prac pokazuje, że nakładanie mogą być montowane na różne sposoby. Najprostszym sposobem, aby umieścić na szczycie piwnicznych płytami betonowymi, które będą opierać się na ziemi na całym obwodzie. Dlatego wiele osób woli prostszą opcję – wykorzystanie połączonych podłóg, które są łatwo ułożone i przetwarzany. Przy tym rozwiązaniu, następujące prace:

 1. Po pierwsze, na ścianach i ziemi samego równo ułożone pokrycia dachowego, które są umieszczone na górze pasków. Są one potrzebne, gdyż belki na podłodze.
 2. Na wiązki prętów przybitych podłogi drewniane, które nie zapomina opuszczać klapę.
 3. Posadzki ułożone nad materiałem hydroizolacji, zatem powinna ona wykraczać poza ziemią.
 4. Na wierzchu materiału (najczęściej z folii polietylenowej) określonej wzmacniający siatkę, w wyniku czego przestrzeń wypełnia się betonem, który jest wyrównany.

Co z dachu?

Dach – to kolejny ważny punkt, który należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, jak zrobić piwnicę w kraju własnymi rękami w krokach. Instrukcje będą wykonywać pracę z maksymalną jakością. Najczęściej piwnica jest pokryty dwuspadowym dachem, który jest zamontowany na klapie. W tym przypadku, dach powinien udać się do całego obwodu piwnicy, aby chronić wszystkie materiały przed wpływami zewnętrznymi. Przednia część desek Poszycie dachu powinno być, i budować pochylnie pokrycia dachowego, a potem każdy materiał pokrycia dachowego.

Piwnica z kręgów betonowych: Charakterystyka erekcji

Pierścienie żelbetowe – to trwałe i niezawodne w użytku wyrobów betonowych, które są powszechnie stosowane do budowy piwnic. Więc jak zrobić piwnicę w kraju własnymi rękami wykonanych z kręgów betonowych – nie jest łatwym zadaniem, to powinno być zrobione mądrze:

 1. Pierwszy wykopał dół. Powinien on być na tyle głębokie, aby zmieścić wszystkie elementy w nim bez żadnych problemów. Pierścienie zostały umieszczone mocno w potrzebie gleby, aby dodać kawałki cegieł.
 2. Dół, tak jak to jest w przypadku konwencjonalnych piwnicy pierwszy rozliczenia z mieszaniną piasku i żwiru, a następnie pokryte betonem.
 3. Pierścienie są zamontowane na właściwym miejscu. Aby to zrobić, prawdopodobnie trzeba użyć specjalnego sprzętu z powodu ciężkich konstrukcji wagi.
 4. Skonstruowany dach. Najprostszym sposobem, aby to zrobić z grubych desek i pokrycia dachowego na górze upholster. Ważne jest, aby zostawić dziurę, która zapewni wentylację.
 5. Jeśli piwnica została zbudowana ponad dwa pierścienie muszą stawy hydroizolacyjnych. izolacja wewnętrzna powinna być wykonywana przy użyciu szkła wodnego lub kitu, i zewnętrzną – ponownie pokrycia dachowego lub mastyks. Gdy te materiały są ułożone, a przestrzenie między pierścieniami są wypełniane konwencjonalną uziemienia, a jeszcze lepiej – bardziej niezawodnego sposobu mocowania – betonu.

Wewnętrzny układ piwnicy

Od wewnątrz piwnicy może być urządzony, jak chciałaby gościć. W przypadku jednego z kręgów betonowych trudność polega na tym, że półki muszą być półkolisty. Ważną cechą tego pokoju jest klatka schodowa. Że lepiej być przyspawane do górnej części sklepu i może być zdejmowany. Jeśli chodzi o wykończenie piwnicy, to wszystko zależy od charakterystyki hydroizolacji. Jeśli to było wykonywane jakościowo, dekoracja może być wykonywane za pomocą dowolnych materiałów. Pułap barach będzie dobrze współpracować z mineralnych płyt izolacyjnych, co jest wygodne w obsłudze.

Wiele opuścić mury ceglane bez wykończenia, ale można je nawet za pomocą gładkiego tynku. Specjalistów zaleca w leczeniu powierzchni ciekłego izolacji, które wnikają w materiał nie krystalizują i są odporne na działanie wilgoci.

A może gotowy piwnicy?

Możesz też kupić gotową konstrukcję, jeśli nie wiem, jak zrobić piwnicę w kraju własnymi rękami. Fotografia takich obiektów, znajduje się poniżej pokazuje, że jest mały i może być zainstalowany w dowolnym porcję. Kompaktowe rozwiązanie piwnicy w beczce, który zajmuje mało miejsca, a więc różni się pojemności. Ściany tych bębnów są szczelne, trwałe i niezawodne, a ponadto są one wodoodporne, co eliminuje ryzyko korozji i innych negatywnych wpływów. Montaż jest prosty: o wielkości wykopuje dół, gdzie podstawa jest dokładnie przetwarzane umieścić tuleję na nim.

Cokolwiek mogło piwnica zbudowana przez ciebie, to jest konieczne w następujących przypadkach: utrzymać go w czystości, wietrzyć i suche. Ponadto, nie mogą być przechowywane w substancji łatwopalnych, które naruszają bezpieczeństwo pożarowe w domu. własne ręce, aby go zamontować po prostu, najważniejsze – do rozważenia rysunki i materiały, aby wybrać mądrze.