503 Shares 9361 views

Jak naostrzyć łyżwy w domu: Charakterystyka procesu

łyżwy – jest to najbardziej popularny sport, co jest ważne nie tylko umiejętności, ale również sprzęt. łyżwy czyli powinny być nie tylko wygodne i siedzieć mocno na nogi. Ich ostrza powinny być wystarczająco ostry. W tym artykule dowiesz się jak do ostrzenia łyżew w domu.

Dlaczego jest to niezbędne do przeprowadzenia tej procedury?

Aby upewnić się, że jesteś wolny, aby jeździć na lodzie, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ostrzu. Przez ostrzenia prawidłowej procedury zależy od wielu rzeczy: w jaki sposób można zyskać przyspieszenie, czy hamulec może w czasie, jak dobrze będzie wykonywać skomplikowane elementy programu.

Odpowiednie ostrzy tnących aby utrzymać maksymalną stabilność na lodzie. Procedura wytwarzania musi, gdy prędkość jazdy jest stracone, nie można spowolnić lub podczas jazdy szybko uczucie poślizg. Ponadto przed naostrzyć łyżwy w domu, spojrzeć na powierzchni ostrza: czy istnieją zadziory, zadrapania lub inne uszkodzenia. Ponadto ważne jest to wycięcie. Dzięki niemu, są kontrolowane przez stabilności, zwrotności, skate stoku podczas skrętu. Na nowych krawędzi tnących rowek nie może być tak ostrzenie jest obowiązkowe procedury, które muszą być okresowo powtarzany.

Jakie narzędzia są potrzebne do pracy?

Na początek należy zbierać wszystkie niezbędne urządzenia. Przed jak naostrzyć łyżwy w domu, przygotowanie takich narzędzi:

– szlifierka z tarczy ściernej;

– prasy lub innych narzędzi, które można naprawić tarczę w wymaganym kątem;

– drobny osełki;

– ścierny;

– runda plików.

Podczas doboru instrumentów należy zwrócić uwagę na fakt, że twardość metalu, z którego jest wykonany lub plik bar powinna być znacznie wyższa niż twardość stopu, z którego produkowane ostrze.

Cechy ostrzenia łyżew bez rowka

W zasadzie ta metoda nie wymaga specjalnego wysiłku, ponieważ jest najłatwiejszy.

Podstawową zasadą tej metody jest jedynym ostrzy tnących prostopadle do jej ścian bocznych. Aby pracować w tym przypadku jest stosowany zarówno papierem ściernym lub pliku. I drugie narzędzie jest korzystne, ponieważ musi on być trudniejsze niż w stopie, z którego wykonane są łopaty. Jednak z plikiem trzeba będzie już zajęty.

Jak obchodzić się z końmi, jeśli mają rowek?

Nie mają już jakąś pracę do wykonania. I ostrzenia dokładność musi być bardzo wysoka, w przeciwnym razie można tylko uszkodzić ostrze. Do pracy trzeba papierem ściernym i zgrzyt okrągły przekrój. Przed ostrzenia łyżew w domu za pomocą tych narzędzi, ich kontrola. Jeśli trzeba pogłębić rowek lub uczynić go użyć papieru ściernego.

Ponadto, operacja przechodzi pliki, których średnica nie powinna przekraczać 10 mm. Za pomocą tego narzędzia, spróbuj jak najwięcej prawo do odstąpienia kształt koryta. Jednocześnie będzie można obsłużyć i krawędzie. Należy zauważyć, że głębokość rowka nie powinna przekraczać 0,6 mm. W odniesieniu do ostrzenia krawędzi ostrza, dokładność zabiegu powinny być okresowo sprawdzane. Aby to zrobić, trzeba umieścić łyżwy na bardzo płaskiej powierzchni. Jeżeli praca jest wykonywana dokładnie, ostrze będzie ściśle prostopadłe.

Przynajmniej na pasku metalowym musi chodzić drobnoziarnista, to ostatecznie usunąć wszelkie zadziory i innych wad z powierzchni. Więc wiesz jak naostrzyć łyżwy za pomocą prostych narzędzi. Teraz konieczne jest, aby zrozumieć, jak wykonać tę procedurę, za pomocą specjalnego urządzenia.

Jak zrobić poprawny ostrzenia łyżew korzystania z urządzenia?

Aby proces mógł być tak proste i szybkie, użyć specjalnego sprzętu. Przed ostrzenia łyżew w domu, zakup specjalnej maszynie, gdzie trzeba wyeliminować poziomy nacisku, ponieważ będzie uzyskać jedynie w drodze. Najlepsze, jeżeli urządzenie wyposażone jest w prowadnicy pionowej, która powinna zostać ustalona w odległości 2 cm od krawędzi płyty.

Oczywiście, można po prostu kupić maszynę, która jest idealna do ostrzenia łyżew. W przeciwnym razie trzeba będzie trochę zmienić swoje urządzenie. Teraz zaczniemy w rzeczywistości, do ostrzenia. W tym celu piętki grzbietem w dół do potrzeby przymocować prowadnicę. Teraz ostrze powinny być lekko dociskane do wirującej tarczy pod żądanym kątem. Następnie należy jechać konia powoli. Staraj się nie naciskać mocno łyżwa ścieranie koło, ponieważ można łatwo spalić za jego pośrednictwem.

Wszystkie działania staramy się wykonać dokładnie: nosić okulary ochronne i odzież ochronną i rękawice robocze. Konik morski trzymać mocno, że nie pozostało z twoich rękach. Zauważ, że koło musi obracać się w kierunku siebie, inaczej iskry będą lecieć prosto w oczy! Po użyciu urządzenia trzeba popracować ręcznie: kamień ścierny spacer wzdłuż ostrza, aby usunąć wszelkie zadziory i rysy na powierzchni metalu. Teraz, gdy wiesz, jak prawidłowo naostrzyć łyżwy. Powodzenia!