99 Shares 2671 views

Self-made rowery. Jak zrobić rower

Wraz z nadejściem ciepłej pogody coraz ważniejsze jazda na rowerze na świeżym powietrzu. Miło jest obserwować, gdy na dzień cały broić rodziny do swoich znajomych żelaza parku i ścieżek rowerowych. Jazda na rowerze poprawia ogólny stan zdrowia, rozwoju fizycznego i bardzo przydatne, nawet jeśli to nie jest sport forsownych ćwiczeń. Różnorodność rowerze na rynku jest bardzo duża i może zaspokoić najbardziej wymagającego klienta, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wartości. A cena poszczególnych elementów może być nawet kilka tysięcy dolarów. Istnieje wiele różnych typów rowerów, takich jak górskie, ścieżki, sport, miasta. Odrębną grupę stanowią self-made rowery. Odróżnić je od siebie różnych parametrów mas, budowa, wielkość koła, ilość ocen itp


Sprzedam rower nie jest koniecznie

Alternatywą do zakupu roweru może stać się jego produkcja własnymi rękami. Self-made rowery są bardzo częste i charakteryzują się oryginalnością wykonania. Ale do realizacji takich pomysłów powinien być cierpliwy i posiadać pewne umiejętności i narzędzi. A najlepsze jest to, aby mieć dostęp do sklepu, wyposażonego w niezbędne narzędzia i bazy sprzętowej. Zbierz rowery od self-made gotowych części nie będzie trudne do zrobienia, że z nikim.

Jak złożyć rower?

W celu zebrania rowery z ich rąk, trzeba szczegółowy rysunek. Można go wyciągnąć na własną rękę, ale najlepiej jest użyć gotowych opcji, które, jeśli chcesz znaleźć nie jest trudne.

Użycie gotowego rysunku, aby uniknąć ewentualnych błędów w zespole swojego pojazdu. Na rowerze, produkowany przez technicznie niepoprawne rysunku, niemożliwe będzie jeździć. Ponadto, jeśli przeliczył się z bilansu pozycji obciążenie niektórych części i komponentów zostaną zwiększone, co może prowadzić do przyspieszonego je nosić. I może wkrótce najbardziej krytyczny moment, gdy samochód się zepsuje lub rozpadnie. Bardzo wysokie ryzyko zachorowania rannych lub wyłączona, jeśli wada wyprzedzać gdy natychmiastowe działanie roweru.

Zakupy nie może obyć się bez

Zrozumiałe jest, że pewne mechanizmy, takie jak łańcuch i koła, to nie jest możliwe, aby w domu, a nawet w warsztacie. W każdym razie, muszą kupić w gotowej postaci. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana obręcz i szprychy. Oponę należy dobierać z uwzględnieniem warunków pracy rowerem. Jeśli planujesz jeździć w cichym otoczeniu miejskim, a następnie dopasować zwykłe opony typu miejskiego. Jeśli planujesz agresywnej jazdy lub pracy w trudnym terenie, trzeba oponę z bieżnikiem zbrojonego poprawy trakcji z ziemią. Bardzo popularne i oryginalne są teraz improwizowany trójkołowych. Bezpośrednio przed zespołem rowerowego należy dokładnie badane rysunku oraz w celu określenia dokładnej sekwencji działań.

Trwała metalowa, wytrzymała rower

Potrzebne do produkcji rur o różnych średnicach rama wykonane z wytrzymałego metalu. Wskazane jest, gdy powierzchnia metalu poddaje się obróbce antykorozyjnej kompozycji. Pozwoli to wydłużyć żywotność roweru.

Na rysunku wytwarzanie wszystkich elementów ościeżnicy i połączyć je ze sobą za pomocą zgrzewania punktowego. Gdy rama jest gotowy, powinien być kontrolowany za wady oraz, w razie potrzeby, do zakończenia wszystkich szczegółów.

W produkcji widelce wymagają użycia specjalnego sprzętu do formowania. Może być stosowany do tych urządzeń i narzędzi dla celów kucia metalu. elementy kodu z widelca i ramy są prawie gotowe, muszą wywiercić wszystkie niezbędne otwory do mocowania kół, koła zębate i pedały.

Następnie trzeba dokonać kierownica, siedzenie i pedały. Jeżeli części te są pozostałością po starym rowerze, mogą być naprawione lub po prostu doprowadzić do normalnego widoku, jeśli są one w dobrym stanie. koła i hamulce łańcuchowe należy również sprawdzić stan i, jeśli to konieczne, naprawy. Problemy mogą pojawić się z powodu nieszczelnych szprych, w przypadku braku smaru na mechanizm hamulca i dlatego z ogniw łańcucha rower złej jakości.

Domowe rowery, a raczej ich części mogą być malowane, wstępnie pokryte podkładem. Nawet cienka warstwa farby co chroni metal przed korozją. Pozwoli to utrzymać wygląd szczegóły w odpowiednim stanie.

Montaż i uruchomienie

Jeśli wszystkie elementy są przygotowane, można je zamontować na ramie do wstępnej oceny przydatności technicznej zmontowanego pojazdu. Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę na to prędkość rower jakość i integralność, łatwość pedałowania, funkcjonalność hamulców i innych drobnych niuansów.

Jeśli jazda nie jest spełniony lub nie jest możliwe bez wysiłku, konieczne jest, aby zrozumieć, niespójności, popraw je i trzymać następny test. Jeżeli wszystkie części i podzespoły są dobre, rower powinien być całkowicie zdemontowany do malowania.

Kupować i budować

Jeśli nie ma specjalnego chęć uciekania się do tak złożonego wariantu, łatwiej jest kupić gotowe komponenty i montujemy rowery z ich rąk, dostosowując je do własnych potrzeb i życzeń. Można zbierać lekką wersję użyciem tytanu lub taniej ramę aluminiową. Może on być wyposażony w dowolnych składników odpowiedniej jakości i wartości. Można skonstruować zmotoryzowany rower. Homemade wariant takiego transportu będzie najbardziej wygodny i praktyczny. Jeśli węzeł lub zestaw składników poza kolejnością lub po prostu przestał odpowiadać jego właściwości, można ją wymienić na nową bez żadnych problemów.

Warto pamiętać, że częste korzystanie z roweru zamiast samochodu to nie tylko pozytywny wpływ na zdrowie, ale również przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego.