663 Shares 8470 views

Automatyka do bram skrzydłowych z rękami: program rada i na produkcji

Głównym wygoda automatycznych bram skrzydłowych polega na tym, że bliskiej lub otworzyć je można poprzez pilota. Każda osoba, dzisiaj chce, aby jego życie jak najbardziej komfortowy. Dlatego właściciele domów prywatnych lub prywatnym garażu coraz wspólnego automatyki do bram skrzydłowych. Ręce można go zamontować dość szybko, podczas gdy coraz świetny wynik.

Funkcje systemowe

To pomaga zrozumieć, jak działa cały system. automatyzacja bramy jest możliwe poprzez napęd, który jest zamontowany bezpośrednio na bramie. Zestaw automatyki do bramy nie jest trudne do montowania własnych rąk. Proces instalacji nie można nazwać tak łatwo. Potrzebna jest obserwować wyraźną sekwencję działań w kombinacji dokładności i wiedzy na każdym etapie prac. Podczas instalowania napędu, istnieje kilka cech. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę skrzydła względem wysokości filarów. Jeśli zainstalowany sprzęt nie implikuje żadnych wyłączników krańcowych, konieczność zainstalowania lufcik. Jeśli pominięcie tak istotnej niuansów, można uzyskać zupełnie nieoczekiwany wynik. Silnik elektryczny może ulec uszkodzeniu, a funkcjonowanie całej struktury trudno byłoby nazwać normalnym.

Opcje

Zestaw obejmuje elementy, takie jak kompleks automatycznego wahliwej bramki. Ręce można go zamontować tylko wtedy, gdy masz wszystkie składniki. Dla prawidłowego i jakości montażu bram potrzebnych do zrozumienia tego i mieć minimalną doświadczenie rozwiązywania takich problemów. Pełna automatyzacja obejmuje: 1 jednostka sterująca 2 dyski, jeden zestaw fotokomórek, światła latarni i kontroli. Jako zalety tego rodzaju mechanizm można nazwać długa żywotność oraz niezwykła siła. Mechanizm jest prosty w działaniu oraz bramki otwiera się z prędkością do 15 sekund. Wśród wady mogą być identyfikowane, takie jak czas, obecność na drodze bramy co najmniej jedna bariera, dzięki czemu napęd może łatwo zawieść, co prowadzi do zakleszczenia. Przed otwarciem powinno być żadnych przeszkód. Tylko w tym przypadku, można oczekiwać, że automatyka do bram skrzydłowych z rękami będzie działać wystarczająco długo, nie powiedzie się. Środki zapobiegawcze będą zapobiegać awariom w urządzeniu. Wszystkie elementy wymagające które muszą być okresowo smarowane szczególnych substancji. Po wyjściu automatyczne wykrywanie awarii Zabrania się wywierania siły fizycznej, jeśli to konieczne, aby otworzyć bramę, istnieje tylko jedno rozwiązanie – Call mistrz.

domowy dysk

Jak można było zrozumieć z silnym pragnieniem automatyczną bramą huśtawka z rękami – to nie jest tak nierealny pomysł. Jest to bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie środków własnych. Jeśli ta sprawa masz zainteresowanie nie tylko praktyczne, ale jesteś zainteresowany w realizacji pomysłu, to jest to dla Ciebie. I to całkiem fascynujący proces.

zasadnicze elementy

Głównym elementem mechanizmu napędowego wykorzystuje antenę satelitarną. W swoim zestawem wyposażenia zawiera koło zębate ślimakowe, zastępując siłownika. Podstawą systemu telewizji satelitarnej składa się z obrotowego mechanizmu działania. Silnik ten, który może być użyty do instalacji automatyki. Przekładnia ślimakowa działa na zasadzie podobnej do działania napędu. Takie rozwiązanie jest bardziej korzystna w porównaniu z siłownikami sklepowych, w razie potrzeby jego napięcia sterowania 36 woltów i przechowywać – wspólna sieć 220 woltów. Do montażu trzeba będzie dostać dwa napęd operacyjny z anten satelitarnych. Należy wybrać model z najdłuższą pręta. Potrzeba większej kontroli i transformator, jego pojemność powinna być 36-40 watów. Pilot zdalnego sterowania służy do otwierania struktury i jego zamknięcie. Ma pracować w odległości około 50 metrów. Ponadto, to nie zaszkodzi, aby zaopatrzyć się w dwa breloki, sprzedawanych w sklepach, sprzedaży towarów potrzebnych w dziedzinie ochrony.

Aby zebrać napęd będzie wystarczające do 6 godzin. Aby Automatyka do bram z rękami eksploatowane efektywnie, wymagane jest, aby wyposażyć aktualny przekaźnik. W jego nieobecności, silnik może ulec przegrzaniu i złamania. A wraz z nim można łatwo napęd do bramy, przy bardzo minimalnych nakładach pieniężnych. Jeśli podoba Ci się gotowego zestawu, to jest możliwe, aby zaoszczędzić na instalacji.

proces edycji

Podczas instalacji brama elektryczna huśtawka jest wymagane, aby uwzględnić kierunek otwierania skrzydeł: na zewnątrz lub wewnątrz. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób ustawić Automatyka do bram z ich rąk, tutaj jest to wymagane do przeniesienia narzędzia niezbędne do tego celu. Potrzebne będą: wiertarki, młot, szczypce, budynek metr, śrubokręt, taśmą izolacyjną. Automatyczne bramy, w odróżnieniu od tradycyjnego siłownika jest obecny. Dlatego przed zainstalowaniem wymagane jest, aby dokładnie określić, którą opcję wybrać.

rodzaje napędów

Siłowniki mogą być liniowe lub dźwignię. Aby dokładnie określić wybór, chcesz dowiedzieć się odległość pomiędzy pętlą i wewnętrznej stronie słupka. Przy odległości 1,5 cm, wymagane jest użycie siłownik liniowy. Jego koszt jest znacznie niższy niż w ramieniu. Jeśli mierzyć odległości 1,5-3 cm, to tutaj należy ustalić typ ramienia napędowego. On jest tak samo wytrzymała jak liniowy.

Jazda automatyki bramy zakłada, że chcesz zainstalować nie tylko jazdy, ale także zestaw sprzętu. Ważne jest, aby określić szerokość skrzydła i możliwe wahania wiatrowych. Tyle boją się ustawić swój cały sprzęt, bo nie mają odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Ale tu ważne jest, aby pamiętać, aby dbałością o szczegóły, a następnie problemy z instalacją nie będzie.

Jak to się robi?

Ważne jest, aby sprawdzić, czy ruch klap był lekki po uruchomieniu napędu. Jeśli coś przeszkadza w tym, wymagane jest, aby znaleźć przyczynę i naprawić go, jako ruch siłownika musi być równe. W przeciwnym razie możliwe jest, że stanowisko może przechylić, zmiana kąta ruchu, a to jest złe dla automatyzacji całej konstrukcji. Po wyeliminowaniu wielu problemów, można przejść do automatycznego procesu instalacji. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcją jak najściślej do funkcjonowania systemu było tak długo, jak to możliwe.

Zazwyczaj schemat

Automatyka do bram skrzydłowych z rękami na zestaw produktów, otwiera wewnątrz, z odpowiednim wykorzystaniem dowolnej Electric. Przy zastosowaniu jako podstawy słupów stalowych należy ustawić siłownik liniowy. Jest kompaktowy i niezawodny, a jego koszt jest stosunkowo niski. Można użyć dźwigni i jechać, ale jest o wiele droższe. Kompleks wersja w obecności słupów murowanych i znalezienie bramę aż środku. W tym przypadku napęd liniowy nie jest odpowiedni.

Urządzenia typu dźwignia jest zamontowana na słupie, z bramy otworzyć kosztem dźwigni finansowej, muszą znajdować się w odległości nie większej niż 200 mm od filarów.

Bramy otwierają się na zewnątrz

W tym przypadku, dostępnych do użytku dwa rodzaje urządzeń, jednak jest właściwym wyborem do automatyzacji bram garażowych z mechanizmem liniowej. Jest to rozwiązanie tańsze i wysokiej jakości. Automatyzacja jest zamontowany w otworze i nie zajmuje więcej niż 150 mm po obu stronach. Na wąskiej bramie przymocowany jest na szczycie. Siłownik jest zazwyczaj instalowany bezpośrednio na kolumnie. Automatyka do bram skrzydłowych z rękami zestaw do napędu hydraulicznego pozwala otworzyć je. W związku z budową elementów mocujących spawanych wspornika. Po otwarciu bramy do siłownika liniowego musi wynosić 1 cm podróży. Następnie można sprawdzić prawidłowość przebiegu i skrzydeł siłowników ruchu. W następnym kroku chcesz ustawić przystanki do otwierania i zamykania, a następnie dołączyć silniki. Pod koniec konieczności wyposażyć zworki podłączone do konsoli, a następnie włącz mechanizm. Jeśli jedno skrzydło powinno poruszać się w innym kierunku, to muszą być odwrócone na silniku.

ukończenie

Po tym, automatyczne bramy skrzydłowe ze swoich wyłączników krańcowych ręce muszą być wyposażone. Jeśli nie dostarcza się zastosowanie takich elementów, wymagane jest, aby umieścić termin operacji na pokładzie klapy, jak również otwieranie i zamykanie wysiłku. Nie jest konieczne, aby ustawić maksymalną siłę, ponieważ zmniejsza żywotność urządzenia. Zaleca się, aby ustawić minimalną siłę na zewnątrz drzwi, aby poprawnie otworzyć.

Następnie musimy zbudować lampę sygnału oraz specjalny fotoustroystvo. Bramy otwierane na zewnątrz, to będzie dobrze współpracować z automatyczną.

Problemy i błędy

Dość często zdarzają się przypadki, gdzie ludzie zebrali wszystkie swoje ręce, ale nie radzi sobie z tym zadaniem ze względu na brak doświadczenia. Prowadzi to do wielu błędów, z powodu których sprzęt nie działa, a dysk całkowicie zawodzi. Wszystko musi być podłączony w etapach, gdyż pozwoli to rozwiązać żadnych problemów w przypadku błędów. W przeciwnym razie będzie to bardzo trudne do ustalenia przyczyny awarii. Poprawny i dokładny montaż w połączeniu z wysokiej jakości napędem elektrycznym pozwala brama funkcjonować jak najdłużej i prawidłowo. Nawet jeśli używasz automatycznych bram przesuwnych, można szybko ocenić, jak łatwe stało się skontaktować. Jest to szczególnie zauważalne w zimie, kiedy nie chcą opuścić ciepłe wnętrze samochodu, by otworzyć wrota zimnem.

Automatyczne drzwi przesuwne z rękami

Aby chronić obszar wjazdu na terytorium różnych funkcji może być używany przez drzwi, które działają za pomocą specjalnego automatyzacji przesuwnych. W tym przypadku również istnieją pewne cechy instalacji. Automatyka do bram przesuwnych z rękami określonymi etapami. Na początku wymaga przyspawane do spodzie ich konstrukcji stalowej rurki wspornikowej. W działania całej konstrukcji porusza się na wózku rolki zamontowane na specjalnie zorganizowanej fundacji. Sprawdzona automatyka do bram Came. W pozycji zamkniętej, dolna rolka koniec rogu zostanie wyrzucona w kolektorze. Podczas ruchu otwierania liści zapobiega poprzecznych drgań urządzenia.

Automatyka do bram przesuwnych być zainstalowane, biorąc pod uwagę pewne czynniki:

– montaż takich struktur rozpoczyna układu niezależnego fundamencie oraz fundamentów, znajduje się w otworze, a na jego stronach, po stronie otwierania całej konstrukcji;

– bramy ustalające i własne ramki powinny mieć wysoką odporność na wiatr;

– instalacja wymaga szczególnej części utrzymującej, w którym możliwe jest zwiększenie szerokości struktury materiału w kierunku, w którym brama otwartym;

– przesuwanie bramkowy układ musi być zaopatrzony w skutecznej ochrony przed ingerencją, jak również szczególny rodzaj ochrony przed różnych niekorzystnych czynników.

odkrycia

Teraz wiesz jak zainstalować bramy automatyczne skrzydłowe ze swoich rąk. Jeśli istnieje silne pragnienie, aby postępować zgodnie z instrukcją wyraźnie potrzebne, aby uzyskać pożądany efekt. Ważne jest, aby pamiętać, że automatyka do bram segmentowych zainstalowany na podobnej zasadzie. Dlatego nie powinno być żadnych trudności w procesie instalacji.