239 Shares 9685 views

Homemade kosiarka. Kosiarka obrotowego domowej

Na krajowym rynku sprzętu rolniczego reprezentowanego przez całe mnóstwo skutecznych rozwiązań w ogrodach przydomowych i pielęgnacji trawnika. Najwyższy dziś popyt są kosiarki rotacyjne. Takie urządzenia oferują wysoką wydajność, łatwość obsługi, możliwość instalacji na i ciągnik. Z uwagi na prostotę konstrukcji, jeżeli jest to pożądane, mogą być wykonane i domowe , kosiarki rotacyjnej.

Spójrzmy na cechy konstrukcyjne, zasady działania i sposobów samodzielnego montażu urządzeń do ścięcia trawy, chwastów i czyszczenia pielęgnacji trawnika.

Zasada działania

Praca kosiarki rotacyjnej w przeliczeniu na reprodukcji ruchów obrotowych na wale roboczym. Idź do ostatniego noże zamontowane urządzenie, które przypomina prostokątny drewna. W związku z tym struktura zapewnia spójny przyczepność i starannie cięcia roślin.

Powszechne kosiarki rotacyjne zakupione ze względu na jego efektywność. Aby doprowadzić łopatki obracają się w ruchu wykorzystywane są do energii, która jest dostarczana bezpośrednio z urządzenia napędowego. W związku z tym żadne dodatkowe zużycie paliwa w celu zapewnienia ich funkcjonowania lub utworzyć osobne podłączenie do centralnej sieci elektroenergetycznej.

typy

Istnieje kilka typów kosiarek rotacyjnych:

 • przyczepa;
 • załączniki;
 • półzawieszany.

Obie fabryki i Trailer zamontowany kosiarka domowej roboty jest dołączony do transportu za pomocą mocowania trzypunktowego. W związku z tym istnieje możliwość, aby zmienić kąt frezu w stosunku do powierzchni roboczej.

Kurtyna domowe kosiarka dla motobloków statycznie ustalona na mini-ciągnik z standardowych elementów złącznych. Ze względu na zwartość jest idealny do leczenia ziemi jest dość skromne rozmiary.

Jak w przypadku urządzeń półzawieszany, ta ostatnia nie różnią się wiele możliwości, aby dostosować położenie łopatek. Jednocześnie, takie urządzenia są przeznaczone do koszenia trawy na dużej powierzchni gruntów.

Charakterystyka pracy

Domowe Kosiarka obrotowy może być efektywnie używany dla gospodarzy obłudny wysokiej trawy, do układania na rolkach suszenia. Niektóre urządzenia w tej kategorii nie są w stanie tylko do tworzenia zgrabnych wierszy upraw, ale również nadaje się do dokładnego szlifowania.

Domowy Kosiarka rotacyjna

W przypadku samodzielnego wytwarzania Kosiarka obrotowego jest niezbędne do wytworzenia ostrza, które są rozmieszczone kolejno na koła talerzowe. Moc na wale może być używany jako środek do obrotu. Podstawą do stworzenia ram przyszłej urządzenie będzie służyć jako kątowniki. Wolno używać starego metalu.

Postęp prac

Homemade kosiarka jest w następujący sposób:

 1. W przypadku konstrukcji wirnika wytworzyć blachy metalowej, z którego cięte dwa dyski o średnicy 40 cm. Aby zaoszczędzić na materiale umożliwi wykorzystanie zakupu alternatywnego przykładu wykonania w dolnej części starego wiadra lub bębna.
 2. wał osiowy służyć dowolnej części metalowej rury o trzech cm.
 3. W celu zapewnienia obrót wałem wymagane lądowanie na łożyskach. Później włożył na kółkach, do których wstępnie przyspawane noży tnących.
 4. Następnie przy użyciu tej samej maszyny do spawania, przy czym mechanizm jest zamocowany do metalowej ramy.
 5. Kosiarka jest wyposażona w tarczę ochronną, która zapewni bezpieczeństwo przy wykonywaniu pracy.
 6. Pod koniec struktury wału jest wyposażony w kółka.

Taki układ będzie produkować koszenia roślin w ilości około 10-12 km / h. Podczas przyspieszania ruchu trawa będzie bardziej zgnieciony, w przypadku powolnej pracy – zintegrowane. Urządzenie idealnie nadaje się do czyszczenia witryny ogrodzie lub obszar chwasty w ogrodzie.

Homemade kosiarka do mini traktory

Jest jedna rzecz, aby zebrać swoją praktyczną kosiarki rotacyjnej, zupełnie inna – prawidłowo podłączyć do ciągnika. Podczas montażu należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

 1. Ciągnik jednoosiowy lub przenieść do pracy w „Rewers”.
 2. Wał obrotowy sprzęga się związek sztuki z wał przechodzi kosiarki.
 3. Podczas instalacji, pożądane jest, aby zamknąć osłonę noża.
 4. RV Większość jednoosiowe model zawiera ładunki, które przyczyniają się do bardziej dokładnej obróbki gleby. Podczas podnoszenia technika kosiarki rotacyjnej trwać bezużyteczne. Dlatego muszą być one usunięte.

Po pierwsze, ciągnik self-made kosiarka powinna pracować na małych obrotach. należy pozostawić na sprzęgle. Okazuje żadnego sprzętu do ratowania integralność konstrukcji musi być przeprowadzona powoli i płynnie.

Konkludując

Cokolwiek urządzenie do koszenia trawy w ogrodzie może być wykonany własnymi rękami, najpierw musi być bezpieczny. Trwałej stabilizacji ostrzy, odporność na obciążenia mechaniczne w tych związków i ich obecność w obudowie ochronnej ma szczególne znaczenie przy instalacji urządzenia na mini-ciągnika lub z tyłu ciągnika. W tym przypadku koła kosiarki rozwinąć większą prędkość. Może to doprowadzić do uszkodzenia armatury i powstawania potencjalnego zagrożenia dla innych.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac należy ponownie sprawdzić kosiarkę do napędów SATA i nożami. To przyczynia się do bezpiecznego funkcjonowania urządzeń terminowe wierzchowce skręcanie, regularna konserwacja i naprawa elementów konstrukcyjnych.

Na podstawie powyższego można stwierdzić, że przed przystąpieniem do produkcji domowej kosiarki rotacyjnej, trzeba pomyśleć, czy jest wystarczająco dużo w tym wydatkowania środków, umiejętności i doświadczenia. W niektórych przypadkach znacznie tańsze, bardziej opłacalne i bezpieczniejsze do zakupu fabryki gotowe kosiarki.