579 Shares 8662 views

Pokrywa dla akwarium własnymi rękami

W tym artykule opisze jak pokrywa się do akwarium z ich własnymi rękami. Materiał na jego powstania będzie służyć jako paneli ściennych wykonanych z PVC. Jeśli ktoś nie jest zaznajomiony z urządzeniem, wyjaśnię: ma wydrążoną strukturę z podłużnych komórek, z jednej strony jest na całej długości rowka, a po drugiej – skok.

Wymiary poszczególnych płyt są różne:

• najwęższych (wykładziny z tworzywa sztucznego) jest desyatisantimetrovyh szerokości o długości trzech metrów;
• Nośnik i większość dostępnych na rynku – 25 cm do 2 metrów, 60 cm;
• import – 37 centymetrów szerokości i długości, jak poprzednie.

Ich grubość w przedziale pomiędzy 0,7 – 1 cm, w zależności od odmiany.

Jakiego rodzaju paneli używanych w każdym przypadku – Ty decydujesz, będzie to zależeć od wielkości pokrywy. Zatem, pokrywa do głębokich akwariach mniej niż 37 i więcej niż 25 centymetrów lepiej przeprowadzać najbardziej obszerne, że górna część składa się z jednego kawałka, za duży – będzie musiał dołączyć kilka kawałków na płycie, więc trzeba najpierw obliczyć jak szerokie wykorzystanie materiału byłoby najwłaściwsze. Dołączył panel jest doskonały, są one przeznaczone do tego typu montażu.

Jeśli chodzi o kolor, to nie jest decydujący, ponieważ pokrywa do akwarium własnymi rękami po kleju montażowego jest wklejany nad papierem. Poza jego odcień do koloru wybrany tabel lub innych otaczających elementów mebli, a wewnątrz jest przymocowany samoprzylepną lustro dla lepszego odbicia światła.

Wszystkie prace można podzielić na cztery etapy:

– stworzenie ścianek bocznych;
– utworzenie z góry;
– rozwiązanie konstrukcyjne zespołu;
– film kłucia.

Najlepszym rozwiązaniem nie jest cięty każdym boku oddzielnie przygotowania pojedynczej szerokości panelu 10 centymetrów i wyginają się cztery razy. Tak więc wszystkie kąty uzyskuje się czysty, co nie jest tak łatwe do osiągnięcia, na rogu części stykuya ciętych. Zamknięty obwód środku tylnej ściany, tak że ani joint nie jest widoczny. Ponadto, jednoczęściowa konstrukcja dodaje siły. Jeśli zakup nie jest wystarczająco długi panele na obwodzie akwarium, trzeba będzie zrobić wkładkę. Jest także lepiej umieszczone na tylnej stronie. Zginać bar naprzeciwko pięknej, konieczne jest, aby zaznaczyć narożniki i uczynić płytki trójkątne propylu i po tym zakręcie.

Należy również zadbać o podstawie do mocowania górnej części.
Że leżała jak ulał, z boku wewnątrz obwód trzeba wyciąć część samolotu i jest prawie całkowicie przegrody wewnętrzne (1-2 sztuk), tworząc przestrzeń, w której górna granica wzrośnie. Klejenie części razem powinno być specjalny klej do PCV i linoleum, tworzywa sztucznego epoksydowa nie wytrzymuje iw końcu spada.

Teraz, jak zrobić pokrywę do akwarium również Oprawy oświetleniowe. Po pierwsze, w przypadku tych, którzy są przynajmniej w przybliżeniu zasadę sieci elektrycznej wyobraża. Po drugie, trzeba bardzo dokładnie rozważyć kwestię izolacji przed wilgocią. Wciąż, woda i elektryczność – niebezpieczna okolica. Do oświetlania najlepsze wykorzystanie stateczników elektronicznych. Dają nawet światło, nie wiele ogrzewane, a także bardzo ekonomiczne. Na pokrycie do akwarium, z zebranych ich ręce, może umożliwić instalację urządzeń elektrycznych w nim, wymaga instalacji dodatkowego plastikowym pudełku. Pola te są używane w instalacji elektrycznej i okablowania LAN. Muszą ustalić na tylnej ścianie, gdzie warto zamontować wentylator i komputer, zaprogramowany tak, aby okresowo przełączyć.

Sami lampy instalowane w specjalnie mocowania lub na odcinkach rury z tworzywa sztucznego (kanalizacyjnej) o odpowiedniej średnicy.

Jak widać, pokrywa do akwarium z ich własnymi rękami jest dość prosta. A jeśli wziąć pod uwagę, że w ostatnim zbiorze odpowiada on za dużą część kosztów, do samodzielnego łączenia części do wszystkich swoich akwariów domowych – znaczne oszczędności.