659 Shares 9733 views

Wieszak podłogowy do ręczników ręcznych: materiały, opis pracy

Wieszak na ubrania może być łatwo wykonany. Często jest używany nie tylko w mieszkaniach mieszkalnych i domach, ale także w biurach. Oczywiście takie rzeczy można nabyć w magazynie odpowiadających im towarów, ale często koszt wieszaka jest wysoki, a nie wszystkie modele mają kolor i rozmiar. Ten temat jest doskonałym rozwiązaniem dla korytarza, który nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca. Podobne projekty, które można nabyć w sklepie, najczęściej mają dwie strony do swobodnego dostępu (na cztery). Takie braki są pozbawione wieszaka na ubrania, łatwo go zdobyć i wzmocnić. Często, gdy wykorzystywane są haczyki, które znajdują się tak blisko, to utrudnia to dostęp do reszty stron. W końcu wieszak podłogowy jest ładowany z jednej strony, co często powoduje upadek. Wynika to z faktu, że konstrukcja ma zbyt wysoki środek ciężkości. Być może zauważyliście, że nie wszystkie wieszaki mają haki na czapki i torby. Dlatego możesz wymyślić własny projekt, biorąc pod uwagę wszystkie wady produktów fabrycznych.

Przygotowanie materiałów i narzędzi

Wieszak na ubrania może być wykonany przez początkującego rzemieślnika. Jednak początkowo należy przygotować zestaw narzędzi i materiałów, między innymi: wkręty samogwintujące, papier ścierny, płytę wiórową, mechanizm obrotowy, naklejki, układanki, a także krawędź.

Cechy konstrukcyjne

Więc Twój wybór to wieszak na ubrania. Dzięki własnym rękom, dzięki temu można zaoszczędzić, ponieważ modele prezentowane w sklepach są dość drogie. Zanim jednak rozpocznie się produkcja, musisz opracować projekt, podczas gdy należy wziąć pod uwagę opisane powyżej problemy. Pozwala to uzyskać wieszak, który różni się funkcjonalnością i wygodą podczas pracy. Podstawą produktu będą wydrążone równoległościenne, które muszą być zainstalowane na podstawie typu obrotowego. Ma dwa samoloty. Mechanizm obrotowy musi znajdować się między podstawami podparcia, które znajdują się od dołu. Możesz kupić akcesoria w specjalistycznym sklepie. Mechanizm musi posiadać łożyska zapewniające obrót przy obciążeniu, którego ciężar osiąga 110 kilogramów. Podstawa podparcia w górnej płaszczyźnie może być zaokrąglona, przy użyciu piły.

Przygotowanie części

Jeśli będziesz robić wieszaki na ubrania na podłodze własnymi rękami, musisz najpierw przygotować części. Konstrukcja jest montowana przy użyciu płyty wiórowej, grubość materiału powinna wynosić 16 milimetrów. Kolor jest dobierany w zależności od wnętrza i innych mebli, które znajdują się w korytarzu. Przygotowywanie szczegółów jest ważne, aby przestrzegać prawidłowych kątów, więc eksperci zalecają nakazanie cięcia elementów od profesjonalistów, ale sklejenie krawędzi może być wykonane niezależnie.

Krawędzie

Zanim zrobisz wieszak na ubrania, musisz dowiedzieć się, jak to się robi. Posiada klejącą podstawę i może stanowić melamina. Jego grubość wynosi 0,5 mm lub mniej. Krawędź jest nakładana na koniec elementu, podstawa kleju musi być skierowana w dół. Następnie – prasowane żelazo, które nie powinno się rozgrzewać. Do ostygnięcia krawędzi wygładza się suchą szmatką. Na następnym etapie, żebra są przetwarzane, nadmiar krawędzi należy usunąć za pomocą papieru ściernego i ostrego nóżka.

Wymiary otworów

Aby uzyskać wieszak na ubrania, musisz przygotować dolną podstawę kwadratowego kształtu o boku 560 milimetrów. Górna podstawa powinna mieć stronę równą 380 mm. Elementy boczne dolnej części są wykonane w ilości 2 sztuk, wymiary każdego z nich powinny wynosić 600 x 300 mm. Wszystkie inne części są wykonane w ilości 2 sztuk, dotyczy to wewnętrznych elementów bocznych, które tworzą dolną część. Wymiary każdego podanego materiału muszą wynosić 600×267 milimetrów. Górna i dolna część będzie miała kwadratowy kształt o boku 267 mm. Podobne części są wykonane z boku kwadratu 167 mm.

Elementy boczne muszą mieć wymiary równe 1200×200 milimetrów. Boczne części wewnętrzne wierzchołka mają wymiary 1200×167 mm.

Montaż

Metalowy wieszak na ubrania można kupić od ciebie w sklepie – to jest łatwiejsze niż samemu zrobić. Ale jeśli zdecydujesz się na wykonanie drewnianej deski podłogowej, a następnie do montażu, musisz użyć naklejek o wymiarach 50×70 mm. Dla nich, wstępnie przygotowane otwory usytuowane na końcach. W tym celu użyj wiertła 5 mm. Głębokość otworów powinna wynosić 60 milimetrów. Otwory w płaszczyźnie muszą mieć głębokość równą 8 milimetrom. Spraw, aby im trzeba przejść. Nie bój się, aby głowy zamków były widoczne – a następnie mogą być ukryte przy użyciu odgałęzień. Można także założyć wieszak na ubrania na ścianie własnymi rękami. W tym celu należy przygotować listwy wiórowe, kilka haczyków i elementów złącznych. Wszystkie te elementy są połączone ze sobą, a po konstrukcji zawiesza się na ścianie. W przypadku konstrukcji podłogi wszystko jest inne. Wieszak będzie się obracał ze względu na mechanizm obrotowy, który jest mocowany za pomocą wkrętów samogwintujących 4 x 16 mm.

Wskazówki do pracy

Mechanizm obrotowy ma konstrukcję "all-in-one", a jej przymocowanie do podstawy jest wykonywane poprzez tworzenie otworów technologicznych o głębokości 10 milimetrów. Początkowo musimy dokonać oceny. Po zamontowaniu wieszaka, łącznik zostanie ukryty przez płaszczyznę górną. Wieszak może być dostarczany z różnymi haczykami. Tak więc górne mogą okazać się dłuższe, co pozwoli im na użycie kapeluszy. Średnie są przeznaczone dla odzieży dla dzieci, ale dla dolnych, będą w stanie zorganizować torebki. Konstrukcja jest stabilna ze względu na to, że środek ciężkości zbliża się do powierzchni podłogi.

Alternatywna opcja

Wieszak na ubrania może być również wykonany przez użytkownika. W tym celu należy przygotować deskę, pręt, a także haczyki. Płyta powinna mieć następujące sekcje: 25×150, 50×100, a także 25×80 mm. Jeśli chodzi o belkę, powinna mieć kwadratową sekcję o boku 100 mm. Jako podstawa zostanie wykonany kresek, oznaczony odpowiednią długością i odcięty. Jeśli wieszak nie jest naścienny, ale w pozycji stojącej, to powinien być przymocowany do nóg. Konstrukcja musi być traktowana papierem ściernym. Jeśli nogi są dostarczone, powinny mieć długość, która wynosi 350 milimetrów. Nogi po jednej stronie są cięte pod kątem 45 stopni, co zwiększa estetykę. Na ich krawędziach powinny być podpory. Te dodatkowe pręty są cięte z płyty, którego przekrój poprzeczny wynosi 25×80 mm.

Wzmocnienie nóg może być elementami o długości 330 milimetrów. Te półfabrykaty są wykonane z płyty o wymiarach 50 x 100 mm. Powinno być czterech. Gdy w holu jest wbudowany wieszak na ścianę, górna część może być bardziej elegancka, dekorując wystrój, wykonany z płyty o wymiarach 5 cm. Drewno tartaczne przechodzi do wycięcia kwadratu, przykręconego do górnej części podstawy dwoma śrubami. Element obrabiany wzmacnia się przy pomocy sprzętu, ale jeśli element ozdobny chcesz sobie wyobrazić, to powinien być pozbawiony elementów mocujących do wkręcania. Element obrabiany w tym przypadku jest klejony przy pomocy stolarki.

Prace końcowe

Przy robieniu wieszaków na ubraniach w szafie ważne jest zapewnienie wysokiej jakości elementów mocujących. Często wystarczy użyć mechaniki, ale również metody klejącej. W tym ostatnim przypadku oba powierzchnie należy nasmarować klejem. Następnie konstrukcja pozostawia się do całkowitego wyschnięcia kompozycji i dopiero wtedy można ją lakierem lub plamą. Mieszanina jest nanoszona w kilku warstwach, między każdym z nich konieczne jest pozostawienie produktu do całkowitego wyschnięcia. Po obróbce powierzchni papierem ściernym. Przed przystąpieniem do nakładania kolejnej warstwy, powierzchnię należy wycierać wilgotną szmatką. W procesie wytwarzania wieszaka na ubrania, wymieniona technologia może być użyta w szafce. Jednak niezależnie od wybranej konstrukcji, jeśli jest ona oparta na drewnie, wszystkie naroża są czyszczone, to samo dotyczy końców konstrukcji. Można to zrobić między warstwami, a powierzchnia będzie miała efekt starożytności.