504 Shares 4263 views

Woda kapie z klimatyzatora w pomieszczeniach: naprawić swoje ręce

Nie ma klimatyzacji w lecie jest bardzo trudna do opanowania. Zaznaczając to naprawdę wspaniałe narzędzie, człowiek zaczyna czuć się naprawdę szczęśliwy. Dokładnie tak długo, jak to okaże się, że woda kapie z klimatyzatora w pokoju – i zdarza się dość często. Pomysł wyszedł bez przyjemne chłodzenie przerażające drżeć. I niech je niechętnie, ale zgadza się na pomysł, aby zadzwonić do eksperta pomoc. Jednakże, nie ma potrzeby się spieszyć: gdy woda kapie z naprawą wewnątrz klimatyzatora swoje ręce jest często dość przystępne. Konieczne jest jedynie, aby dowiedzieć się, co dokładnie spowodowało nieprzyjemne zjawisko. I dobrze jest zbadać strukturę podziału systemu: jeśli wspinać się do niego w sposób losowy, z dużym prawdopodobieństwem możesz zastosować odżywkę jeszcze większe szkody.


Dlaczego jest kapanie wody z klimatyzatora w apartamentach pokoju

Zacznijmy od najbardziej prostych powodów. Podzielić pracę na wysoki i długi, jak to ma miejsce w upale lipca przechodzi do zbiornika kondensatu o dużą ilością płynów. W rezultacie, przepływa woda zaczyna płynąć swobodnie w dowolnym kierunku. Że jest w pokoju. Problem rozwiązany w elementarny – konieczne jest, aby zwolnić zbiornik i nie zapomnij zrobić to regularnie. W tym – w zachowaniu zimie, jak również (wysoce zalecane), po praniu.

Nie wiosny krople

Zdarza się, że woda kapie z klimatyzatora w pomieszczeniu ze względu na dużą różnicę między dniem a kursy nocne termometru. Na jego upadku „za burtę” kondensat zamienia się w lód, a rano topić i kapać w dowolnym miejscu. Jeśli tak jest, to sektor, w którym znajduje się wymiennik ciepła, konieczne jest, aby zaizolować. Dla tych celów, to jest dobre wełna. Po przeprowadzeniu takiej pracy nie przecieka.

wąż winy

Jeśli masz kapanie wody z klimatyzatora w pokoju, kiedy deszcz, najprawdopodobniej, wąż odpływowy nie jest ustawiony prawidłowo, bez zgodny z kątem nachylenia. Wystarczy, aby zapoznać się z instrukcją i umieść go poprawnie – problem zniknie. Ponadto, na wszelki wypadek zaleca się instalowania na zewnątrz systemu wizjerem. Będzie on zmniejszyć prawdopodobieństwo, że w zimie pole będzie leżał (i ocieplenie do stopienia) śnieg. On też może spowodować wyciek.

Gdzie nieprzyjemny wariant, w którym woda kapie z klimatyzatora w pomieszczeniach (LG) z powodu niewłaściwie zainstalowane urządzenia zewnętrznego. Jeśli jest zbudowany bez skosu na zewnątrz, deszcz będzie przenikać do środka. Niezależnie rozwiązać ten problem jest trudny. Ale można zrobić ustanovshikam roszczenia. Jeśli gwarancja nie wygasła, oni rozwiązać problem bezpłatnie. Alternatywnie, można po prostu zamalować pęknięć na całym polu, mimo że nie jest dość dobry dla niego.

rozprężanie

Innym powodem, dla wody kapiącą z klimatyzatora w pomieszczeniu, instrukcja wskazuje na osłabienie rur odgałęźnych. Mogą dokręcić nakrętki i płaszcz z uszczelniaczem dla większej niezawodności. Głównym warunkiem: nie przesadzaj podczas dokręcania. W przeciwnym razie spadnie przez rzeźbienia i odbudowa będzie kosztować więcej, niż planowano.

Problemy z drenażem

Bardzo często woda kapie z klimatyzatora w pomieszczeniu ze względu na zatkanie układu filtracyjnego. Może stać się rury zatkane może – otwór, przez który odprowadzania skroplin. Wszystkie odpływy powinny być czyste: to i zaczerwieniona, a szopa i wykorzystywane wyprodukowane specjalnie do tego celu środków chemicznych. Najlepiej, należy przeanalizować cały sektor, aby oczyścić i pan, i drenażu mocy, która może dobrze pokazać się kurz, włosy i owady. Jeśli zdecydujesz się na tę drogę, lepiej zadzwonić do konditsionerschikov: często po ponowny montaż są niepotrzebne dane, a system zaczyna działać nieprawidłowo. Aby opóźnić zanieczyszczenia, rzemieślnicy dostosowany do moskitierą wylot. Ale to nie pomaga trwać bardzo długo.

Kiedy nie robić bez profesjonalnych

Niestety, nie wszystkie przypadki nie może poradzić sobie na własną rękę. Często woda kapie z klimatyzatora wewnętrznego z powodu awarii pompy drenażowej. Jego naprawa lub wymiana wymaga specjalistycznej wiedzy i specjalnych narzędzi. Innym przykład wynalazku: nadmiar płynu wewnątrz pętli nadmiernego wzrostu ciśnienia, który łamie poszczególne jednostki klimatyzacyjne. Można blokowy sam. Zazwyczaj ma to miejsce ze względu na ukrytych wad wewnętrzna – pęknięć, deformacji lub uszkodzeń. Homemade „uszczelniania” klej może być, i pomoże, ale nie na długo. Ponadto, może to prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów. Tak więc, nawet bardziej kosztownych napraw.

Porady wiedzą ludzi

Zdaniem ekspertów, najczęstszą przyczyną wycieku staje się zanieczyszczenie elementów odwadniających. Aby uniknąć problemów, specjalistów nalegać: Nie zaniedbuj profilaktykę. Przynajmniej na wiosnę, kiedy masz zamiar uruchomić klimatyzację overwintered. Oprócz czyszczenia, kreator sprawdzi ustawienia i funkcjonalność najbardziej narażonych miejscach. Powinno być konserwacja zapobiegawcza nie jest zbyt drogie: może sobie pozwolić każdy, kto za pomocą systemu set-dzielonej.

Innym ważnym zaleceniem jest: nie należy przenosić urządzenia samodzielnie. Podczas naprawy, wiele wybrać seine blok góra / dół / lewo / prawo, i wierzę, że pan nie jest wymagane dla tego produktu. Jednakże takie niezależne działanie prowadzi do zmiany kąta nachylenia rury drenażowej (min) i svezheotremontirovannye wyciek skroplin w ścianach.

Innym nieco rada: śledzić prace na zewnętrznej izolacji, jeśli zamówił poszyciem wspinaczy wysokogórskich. Znanej masie, gdy otwór spustowy Zealous pracowników zashpaklevyvali lub wygięte do góry rury odgałęzienia. Oraz konieczność monitorowania i kiedy izolowane mieszkania pod Ciebie, jeśli sąsiedzi irytujący stukot kropli z klimatyzatora, mogą poprosić o wspinacza wyeliminować źródła dźwięków.

A co najważniejsze – nie skąpić na instalację. Kupując klimatyzatora, należy sprawdzić powyżej średniej ceny, które w zależności od regionu do zażądania jego instalacji. Bądź średni koszt: jeśli ktoś oferuje usługę za dość niską cenę, powinno to wzbudzić podejrzenia. Kuszony przez kuszące oferty, będzie zamiast odpoczynku w cieniu być prawdziwy ból głowy. To może być niewłaściwie perforowane rury otwór odpływowy – zagięte, pęknięte lub odkształcone z powodu słabej jakości materiału wyjściowego. Zdarza się, że krzywe zostały sporządzone walcowania, w wyniku wycieku freonu i chłodzenia w wymienniku ciepła. Istnieje wiele przypadków złej jakości izolacji termicznej obiegu freonu. A wszystko to powoduje spadek wewnątrz mieszkania. Jak mówią eksperci, tańsza instalacja kosztuje zbyt wiele, aby zadowolić się tym.