288 Shares 9933 views

Jak szybko wyleczyć ból gardła w domu? Leczenie różnego rodzaju choroby

Kiedy nadszedł listopad i ulica staje się grząski i mokry, wielu z nas są coraz zimno. To tylko rano wszystko było w porządku, a pod wieczór już położył nos i „łaskotanie” gardło. „Tutaj znowu, ból gardła” – niestety konstatiruete ty. Jak to może być? I jak szybko wyleczyć ból gardła w domu?


Z dzisiejszym intensywnym stylem życia, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tydzień leżeć w łóżku. Jesteśmy o wiele łatwiej połknąć kilka tabletek lub rozpuścić Bag „cudowny” proszek zimno. Ale angina – choroba raczej trudne. Jeśli nie terminowe rozpoczęcie leczenia, prawdopodobieństwo powikłań. Na pierwszy rzut oka z tyłu gardła, wówczas ból jest zlokalizowany w całej nosogardzieli. Następnie przenosi choroby do tchawicy, a stamtąd do oskrzeli i tam zamknąć zapalenie płuc … Pod ataku mogą być nerki, stawy, a nawet serca. Jak skutecznie leczyć ból gardła, tak aby nie szkodzić zdrowiu?

Po pierwsze, należy rozważyć co postać choroby tam. Tak, angina może być wirusowe lub bakteryjne.

Czerwony, nieżytowe lub pochodzenie wirusowe

Dla tego rodzaju charakteryzuje się chrypka, suchy kaszel, bóle głowy (jeszcze przed pojawieniem się objawów głównych), często czerwone oczu powiększenie węzłów chłonnych, bóle mięśni. Normalna temperatura ciała (36,6 ° C), albo nieco zwiększa się w zakresie 37-38 ° C Całkowita zadowalający. Jak szybko wyleczyć ból gardła w domu? Aby rozpocząć zaparzania herbaty ziołowe. To może być rumianku, wapna lub malin liście. Pij powinien być ciepły, ale w żadnym wypadku nie gorąca. Jeśli to możliwe, należy owinąć ciepły szalik szyję.

Anty-wirus pomoże witaminę C. To może być cytrynowy z miodem, pomarańczowy, biodra bulionu lub apteki witaminy. Teraz do płukania. Rozpoczynamy od najczęściej – pół łyżeczki sody plus połowa łyżeczkę soli i 2-3 krople alkoholowym roztworem jodu mieszać w szklance ciepłej wody. Aby wypłukać każdy i pół do dwóch godzin. Wspaniałe pomocy i następującej receptury: łyżkę z wzgórzu czarnej lub zielonej herbaty zmieszany z pociętych dwa ząbki czosnku i wlać do szklanki wrzącej wody. Odstawić na 15-20 minut i spłukać 3-4 razy dziennie. Jeśli masz kołek, po prostu chwyt go w ustach jeden lub dwa, i żuć kilka minut. Goździk ma dobre właściwości antyseptyczne. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy bólu gardła, gdy istnieje tylko „łaskotanie” w gardle, zakropleniu nosa jest skutecznym rozwiązaniem olej „Pinosol” 1-2 kropli co godzinę przez cały dzień. Oleje roślinne tego leku mają działanie przeciwzapalne.

Bakteryjne zapalenie migdałków

Ta forma jest zwykle spowodowane przez paciorkowce i towarzyszy gorączka, ból głowy, ból przy przełykaniu, czasem nawet wymioty. Czy i jak szybko wyleczyć ból gardła w domu? Jeśli ogólny stan pacjenta jest stabilny, trudności w oddychaniu, temperatura łatwo odbiega przeciwgorączkowe, może poradzić sobie z chorobą i jak w domu. Tu w walce z chorobą powinny obejmować pastylki do ssania i spraye do nawadniania gardła skorzystać je w wielu aptekach, na każdy gust i kieszeń.

Jeśli zignorujesz objawy form bakterii, można spotkać się z jej nieprzyjemne konsekwencje – mianowicie, ropne zapalenie migdałków.

zapalenie migdałków

Proces zapalny, oprócz pęcherzyków śluzowe są zaangażowane. Jeśli pacjent ma wysokie temperatury (39-40 ° C), szczeka kaszel ochrypły ledwie słyszalny głos, oraz – uwaga! – na migdałki były białe kropki lub biały film, nie myśl o tym, jak szybko wyleczyć ból gardła w domu i zasięgnąć porady lekarza (!). Takie choroby nie są traktowane środków ludowej, bez silnych leków nie może zrobić. Nie powinno się nawet myśleć o tym, jak leczyć ból gardła bez antybiotyków. Tylko lekarz i tylko pod stałą kontrolą lekarską!