716 Shares 4958 views

Drewniane drzwi z rękami: schematy, rysunki. Jak zrobić drewniane drzwi z własnymi rękami

Często ludzie nie mogą wybrać odpowiedni drzwi dostępnego zakresu. Niektórzy ludzie kupują to, co jedzą, inni decydują się zrobić wszystko sami. Aby drewniane drzwi z rękami, trochę specjalnego sprzętu do obróbki drewna, narzędzia i, oczywiście, lepiej mieć umiejętności stolarskich. Jednak, jeśli jest coś po prostu nie można improwizować na kursie oraz w celu osiągnięcia wymaganego sukces. Ponadto czytelnicy nauczą się podnieść i osuszyć płytę dla przyszłych drzwi.

Materiał na drzwiach

Zazwyczaj do produkcji drzwi drewnianych wykorzystywane są sosna, co najmniej – świerk. Jej złe wykorzystanie produktów, ponieważ wiele oddziałów w jego drewna, które znacznie komplikują pracę. Poza tym struktury włókien i często niejednorodne stratyfikacji. To właśnie z tych powodów, optymalny rodzaj drewna do drzwi drewnianych z rękami – sosny.

Wybierając deski

Do drzwi okazało się piękne i gładkie, konieczne jest, aby starannie wybrać płytę. Muszą być wolne od wad, nie ma dużych oddziałów, jak również sama struktura włókien była płaska. Jeśli powierzchnia jest widoczny niebieski oznacza to, że technologia przechowywania został uszkodzony, a materiał zaczął gnić. Takie drewno jest lepiej nie używać go, ponieważ jest to w przyszłości zaczną gnić.

Suszenie zakupionych płyt

W każdym przypadku, aby być w pełni przekonany, że materiał, powinno być suche. Nawet jeśli miał na myśli jest gotowy do użycia, to lepiej być zabezpieczonym przed podjęciem drewniane drzwi z ich rąk. Każda deska być układane na klocki, które nie pozwolą drewna w kontakcie ze sobą. Ma to zapewnić, że wilgoć zawarta wewnątrz włókien mogła swobodnie przejść. Jeśli nie, będzie to stanowić formę, która zepsuje materiał.

W miejscu, gdzie drewno suszy muszą być dobrze wentylowane i pożądane jest, aby temperatura powyżej 25 ° C. Proces ten trwa około dwóch miesięcy.

Drewno może być szybko wysuszony i umieszczenie go w specjalnym komórki do tego celu. Stwarza to temperatura nie przekracza 50 ° C Jeśli się go wyżej, żywica może wypływać, a to wiąże się włókien. Do produkcji drewnianych drzwi z rąk to był silny i długo służył, nie spieszyć proces.

Komora susząca może mieć garażu, wymaganej wielkości kabinie lub nadwozia. Deski ułożone są podobnie jak w suszono na zewnątrz, peremezhevyvaya nich uszczelek.

Materiały i narzędzia do tworzenia drzwi

 • wyżywienie;
 • Płyta pilśniowa;
 • izolacji;
 • Klej – stolarz;
 • ruletka;
 • poziom;
 • Strugarka;
 • dłuta;
 • wiertarka;
 • Router;
 • wkręty;
 • pętli;
 • młotek;
 • paznokcie;
 • papier ścierny.

Dobry drewniane drzwi przednie z rąk powinien być jakościowo ochrony domu, nie tylko z napastnikami, ale także przed zimnem i hałasem. W związku z tym, jeden aspekt materii jest absolutnie płaskie i pasty płyty pilśniowej, który następnie umieszcza się na grzejnik.

Według wewnętrznych wymiarów ościeżnicy ustawienie wymiarów drzwi. Ponadto, konieczność określenia luk i dolny prześwit. Gdy wszystko jest gotowe, można wyciąć z arkusza płyty wiórowej prostokąta dokładnie nastąpi kształt i rozmiar drzwi. Należy zachować szczególną ostrożność w leczeniu znakowania i wycinania kątów. Wszystkie z nich powinna wynosić 90 °.

Więc pare dół dwie deski, co czyni je grubości 5 cm i szerokości 11 cm. Stworzymy drzwi drewniane własnymi rękami na standardowej puszce 200 * 90 cm. Aby tarcza nie jest torlos na powierzchni, jak również swobodnie otwierać i zamykać, trzeba jej rozmiar trochę wyciąć. Dlatego drzwi będzie 192 * 82.

Przed projektowanie i montaż drzwi należy sprawdzić geometrię polach jej kąty były wyraźnie pod kątem 90 °. Na przednich drzwiach często pięć filonok. To pozwala im zrobić z całych długościach materiału. Tak, trzeba odrobić dwie deski o długości 192 cm, a cztery z 72 cm, to jest z uwzględnieniem kołków 5 cm z każdej strony.

Panele są lepiej ustawione symetrycznie, ale jeśli chcesz osiągnąć kształt asymetryczny, można je naprawić w miarę potrzeb, nie ma to wpływu na funkcjonalność projektu. Warto pamiętać gniazdach 5 cm.

Gdy wszystko jest gotowe, aby o drewnianej drzwiach z rękami i sprawdzić, czy wszystko jest płynne. Tak więc konieczne jest, aby upewnić się, że rowki w nie mają szczeliny, a w tym samym czasie, skok był luźny. Jeśli wszystko jest w porządku, a następnie zdemontować drzwi, a potem wraca, ale z klejem. Od tego drzwiach, a następnie będzie to miało wpływ środowiska zewnętrznego. Z tego powodu lepiej jest projekt do dalszego wzmocnienia shkantami. Chodzi o Chopik szerokości 1 cm. Następnie się wiertło o tej samej średnicy, jak i do otworu wiertniczego zgodnie z nich w stawach. Muszą przejść przez kolec. Następnie, pokryte klejem i kołki Pierce.

Kiedy wszystko wyschnie, można przyciąć stawy i grind off wystającą część kołka, powierzchnia jest całkowicie gładka.

boazeria

Teraz, aby drewniane drzwi z własnymi rękami, będzie musiał pracować młyn. Stawiamy na tak zwanym oknie kutra. Konieczne jest wybranie materiału w połowie grubości materiału, aby być zainstalowane w tych gniazdach panelu. Kąty uzyskuje zaokrąglone, więc muszą być rafinowane dłuta.

Dokonywanie panele są

Są one wykonane z jednego stałych kawałków drewna, powinny pasować dokładnie do rowków bez pęknięć. Jeden panele boczne wykonane są płaskie, a drugi może być nawet wyciąć wzór, wszystko jest do GM. Ponadto, ta część drzwi jest polerowana, aby ułatwić zbiór wszystkich elementów sieci. Płyty powinny być równo z powierzchnią. Niemożliwe jest, że każdy z nich wykonane, może to prowadzić do deformacji następnie arkusza płyty wiórowej, która będzie obbivat drzwi.

Gdy wszystko jest idealnie umieszczony, może być Panele są mocowane za pomocą śrub. Muszą być przykręcony pod kątem z drugiej strony, w którym znajduje się płyta pilśniowa. I, oczywiście, nie jest to pojedyncza śruba nie powinna dostać się na pierwszej stronie. Dlatego też należy uważnie wybrać rozmiar. Teraz mamy do paznokci arkusz płyty pilśniowej i mogą być pokryte plamy i lakierów, który robi to, co chce. Tutaj, opisał szczegółowo produkcję drewnianych drzwi z ich rąk, instrukcje krok po kroku.

Montaż drzwi drewnianych

Początkowo zdecydować na ile szwów będą zabezpieczone drzwi. Następnie starannie zaznaczyć, że wszystko się ze sobą, a także z pomocą śrub pętle na płótnie i pudełka. Wtedy drzwi się powiesić, aby zobaczyć, jak to się otwiera i zamyka. Jeśli wykonane prawidłowo, gdy jest w pełni otwarta, drzwi będą w takim samym stanie, jak to w lewo. Jeżeli istnieje jakakolwiek nierównowaga, zostanie on otwarty lub zamknięty. Regulacja i montaż drzwi drewnianych z rękami może być żmudne proces, ale to musi być zrobione idealnie, ponieważ wpływa na komfortowy pobyt w domu.

Ocieplenie drzwi drewnianych

Tak że hałas zewnętrzny nie przeszkadza, a zimno nie mógł przejść przez sieć, musi być ogrzany. W końcu, jeżeli warstwa ochronna obejmuje jedynie drzwi drewniane, będzie ona również wykonać tylko w ciepłej porze roku. I odgłosy ulicy nie będzie już nastąpić. Aby poprawić drzwi należy go izolować.

cechowanie

Ocieplić drewniane drzwi z rąk, trzeba wkleić na swojej połowie pianki, która jest pokryta płytą pilśniową. Powinno to być zrobione tak, aby pozostawić wokół krawędzi płótna centymetr wolnego miejsca na grzejnik. Następnie będziemy paznokci materiału zewnętrznego. W przypadku, gdy cała piana wyszedł z pudełka, należy wyciąć ostrym nożem.

Tapicerki Materiał może być różne, i są zwykle wybrane skóry, mniej tkanki. Aby skutecznie zrobić wszystko, lepiej korzystać z usług asystenta. Więc izolacja drewniane drzwi z rąk minie dużo szybciej, a co ważniejsze, jakość. Jest to konieczne w celu wzmocnienia materiału stosując zszywaczem na szerokim obszarze centymetra, które nie są pokryte pianką. Kiedy koniec jest przymocowany materiał rozprzestrzenia się, a następnie kontynuować pracę. Ingerencja powinna być jednolita, aby uniknąć zmarszczek.

Gdy jedna część jest wykonywana, należy przejść do jednej po drugiej stronie ulicy. W tym celu jeden pracownik pobiera materiał i inne poprawki wszystko samo zszywacza. Gdy praca jest wykonywana na płótnie obwodzie jest konieczne, aby pokonać rolek, które nie pozwolą zimne powietrze i inne dźwięki z zewnątrz wejść do domu.

Dokonywanie rolki do drzwi

Z materiału obbivat drzwi rolki zagięcia muszą być o cm grubości. Potem przybili na krawędziach drzwi przy pomocy gwoździ budowlanych.

Materiał tapicerki lepiej kupić więcej, bo to rozciągnąć i pianki. A także dlatego, że będzie to trzeba zrobić bułki, więc trzeba dokładnie obliczyć wszystko.

Teraz wszystko, co odnosi się do pytania, jak zrobić drewniane drzwi z ich rąk, rysunków, schematów i subtelności w pracy, musimy rozważyć. Zgodnie z obrazami łatwo zrozumieć całą zasadę jakie części płótna jest. Ewentualnie wprowadzać drzwi w zależności od wielkości, jak na rysunkach, ponieważ otwory i skrzynka są różne. Jednakże, to będzie dużo łatwiej tworzyć na ich podstawie ich projektu.

pętle

Który służył jako drzwi przez dłuższy czas, należy wybrać odpowiednią pętlę, na której zostanie załączony. Mają wiele rodzajów, ale najczęściej – jest osią. Ich konstrukcja jest prosta, a jeśli to konieczne, właściciel może łatwo usunąć drzwi, unosząc ją do góry w pozycji otwartej.

Można również powiesić obraz za pomocą zawiasów. Są one podobne do pierwszego, tylko oś trafia tam. Drzwi nie można po prostu podnieść do robienia zdjęć.

Udana operacja.