222 Shares 9588 views

Ocieplenie balkonu Penoplex własnych rąk: krok po kroku

Aby jak najefektywniej wykorzystać przestrzeń balkonu, można dokonać ocieplenia. W związku z tym, ta część przestrzeni życiowej jest przekształcony w wygodnym i przytulnym pokoju. Jednak przed przystąpieniem do pracy, ważne jest, aby zapoznać się z etapów procesu.


Dlaczego penoplex

Jeśli zdecydujesz się zrobić izolację Penoplex balkony z ich rąk, można zdecydować, czy materiał nadaje się do manipulacji danymi. Stopień ochrony przed zimnem zależy od jakości izolacji cieplnej. Dodatkowe elementy mogą być odróżnione nieznaczny współczynnik przewodności cieplnej, zwłaszcza w porównaniu z pianką, z wełny mineralnej lub wełny szklanej. To pozwala zaoszczędzić metrów kwadratowych, jak również gotówki.

Oprócz dodatkowych cech pozytywnych, a to można zauważyć, że penoplex nie jest w stanie absorbować wilgoć w ciągu całego życia, z których może osiągnąć 50 lat. W tym czasie materiał zachowuje swoje właściwości jakościowe. Konsumenci wybierają penoplex również z powodu jego siły: arkusze nie kruszą się lub rozlania podczas montażu i eksploatacji. Jest to niemożliwe, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo środowiska, materiał posiada certyfikaty jakości. Można liczyć na absolutną bezpieczeństwa pożarowego. Ta izolacja jest doskonała obsłużyć obciążenie prasy, tylko cięte i nie gnije. Struktura izolatora pozostaje niezmieniony przez wystarczający szerokim zakresie temperatury, który wynosi od -500 do +750 stopni. Sprzedaż może być postrzegane arkusze, których grubość może wahać się od 20 do 100 milimetrów.

Charakterystyka zewnętrznych balkonów izolacyjnych Penoplex

Jeżeli przeprowadzenie izolacji Penoplex balkony z ich rąk, można zaoszczędzić miejsce na balkonie. Między innymi takie prace nie wymaga dodatkowych obliczeń w celu określenia położenia punktu rosy. Jednak takie podejście ma swoje wady, które wyraża się w tym, że wygląd budynków po zakończonych pracach izolacyjnych mogą być zmieniane. Może to wymagać oficjalnego zezwolenia. Jeśli mieszkanie znajduje się na drugim piętrze powyżej, przeprowadzić taką pracę na własną rękę byłoby bardzo trudne i bardzo niebezpieczne. Dlatego trzeba korzystać z usług alpinistów przemysłowych, dla których może musiał zapłacić znaczną sumę.

porady ekspertów

Ocieplenie balkonu z rękami Penoplex może obejmować zastosowanie materiału foliowego, który może działać jako pianki polietylenowej, natomiast bocznica może być używany do dekoracji na zewnątrz balkonu. Między innymi, do montażu listwy muszą tarcicy, narzędzia, elementy mocujące, taśmy budowlane, grunt, pianę, rozwiązanie i kit. Przy wyborze pianki powinno wyglądać, aby zapewnić, że jej skład był toluen.

Technologia Izolacja zewnętrzna

Ocieplenie balkonu z rękami Penoplex wymaga użycia drabin i rusztowań, ale to prawda tylko w przypadku, gdy mieszkanie znajduje się na pierwszym lub drugim piętrze. Przeprowadzenie izolacji za pomocą Penoplex można podzielić na trzy etapy. Pierwszy służy preparat w drugim etapie przeprowadza się w bardzo izolacji prace wykończeniowe końcowy będzie manipulacja.

prace przygotowawcze

Krok po kroku prac obejmuje wyposażanie ogrodzenie krata. Można wykorzystać materiały odporne na wilgoć w zależności od rodzaju tworzywa sztucznego lub płyt gipsowo-kartonowych. Jeśli chodzi ceglanego muru, to może być uprzednio zagruntowane, które przyczynią się do poprawy jakości powierzchni klejącej podczas nakładania kleju. Stosowanie kitu, poliuretanowym uszczelniaczem, pianki lub zaprawy cementowo-piaskowej, aby pozbyć się wszystkich szczelin między podłogą a parapetem. Aby ocenić równość bazy lepiej jest użyć poziom budynku roztworem piany i można dostosować powierzchnię do usunięcia nieprawidłowości. Od nadwyżki musi zostać wyeliminowana przez cięcie.

Przeprowadzenie prac izolacyjnych

Etap izolacją szczegółowe instrukcje balkonu w drugim etapie polega na izolacji cieplnej. W tym celu, przygotowane powierzchnia musi być stosowany w punktowego lub zygzakiem około 7 punktów klejowych, wykonując jeden metr kwadratowy zasady. W następnym kroku arkusz Penoplex mocno ściśnięte, a po naprawiony. Od stawów może pozbyć się za pomocą pianki. W kolejnym etapie materiał w stercie folia, folia musi być skierowany na zewnątrz. Arkusz jest przymocowany do penoplex szczelnie mocowana za pomocą kleju na styk musi uszczelnić konstrukcji taśmy. Master musi zapewnić, że stawy nie były na rogach.

Przeprowadzenie prac wykończeniowych

Technologia ocieplenia balkonu Penoplex nie można wykluczyć prac wykończeniowych. Do podłoża za pomocą śrub samogwintujących ustalić skrzyni, który składa się z belki drewniane o przekroju 40h25 mm. Jeśli balkon znajduje się na parterze, na pewno trzeba zadbać o izolację podłogi. Operacje te wykonywane są w taki sam sposób, który został opisany powyżej. W realizacji prac z wykorzystaniem rusztowania i drabiny muszą skorzystać z pomocy drugiej osoby, która zapewni bezpieczeństwo i komfort.

Wewnętrzna izolacja

Ściana balkon izolacja Penoplex może dotyczyć wykonywania prac wewnętrznych. To podejście jest stosowane w przypadku awarii manipulacji zewnętrznej. Dość często, te techniki są stosowane w połączeniu. Najpierw trzeba dokładnie zastanowić się, jak trzymać linie komunikacji – a mianowicie, prąd, antena telewizyjna, kable internetowe. Między innymi takie podejście często zapewnia podłogową urządzenie grzewcze lub innej metody ogrzewania. Nowe okna będą musiały być ustawione przed rozpoczęciem izolacji.

Etapy pracy

Wewnętrzna ścianka Penoplex balkon polega w pierwszym etapie utrwalania materiału arkuszowego. Początkowo trzeba przygotować powierzchnię podłogi, sufitu i ścian, obejmujące wszystkie podkładu. W następnym etapie, szczeliny są zamknięte z mastyksu, pianki lub roztwór. Arkusze mocowanie Penoplex za pomocą kleju i łączników mechanicznych w rodzaju kołków. Nie powinniśmy zapominać o szwy uszczelniające, który jest produkowany przez pianę. Grubość Penoplex do ogrzewania balkon może być wybrany w zależności od pożądanego efektu. W następnym etapie utwardza się materiał folii, folia musi być skierowany na zewnątrz. Kreator teraz utorować komunikacji, po mocowania materiału do wykończenia. To może być nie tylko siding, ale także wodoodporne płyty gipsowo-kartonowej.

Zalecenia dotyczące pracy

Master musi obserwować sekwencję ocieplenia balkonu, tylko w ten sposób będzie w stanie osiągnąć pozytywny efekt. Wykończenia narożniki mogą być wykonane z cokołu do podłogi i sufitu, specjalne elementy muszą być umieszczone pomiędzy ścianami. Taka praca będzie najlepiej zacząć od sufitu, ale niektórzy mistrzowie polecam zacząć manipulację danych z izolacją podłogi. Izolacja cieplna ścianki głównej jest nie powinno. Po zagruntowaniu powierzchni, możliwe jest, aby naprawić materiał dekoracji.

Na podłodze i suficie zalecane jest stosowanie dość cienkich arkuszy opisanych materiału, którego grubość jest równa 20 mm. Ich grubość jest wystarczająca jeśli jest mur. Jeśli mamy do pracy ze zwykłymi barami, to najlepiej używać grubość od 80 do 100 milimetrów.

wniosek

Po balkon będzie izolowany, może być przekształcony w biurze lub nawet oranżerii, a także pokoju dla dzieci do zabawy i wypoczynku. Przestrzeń ta będzie wygodny w użyciu dla celów gospodarczych, na przykład, do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów i ubrań suszenia.