616 Shares 4901 views

Schemat murowane palenisko lub piec do domu ogrodu. piec ceglany z kuchenką i piekarnikiem własnymi rękami

Jeśli trzeba podgrzać urlopowy lub własnego domu, można dokonać budowę pieca ceglanego, który będzie wykonywać dwie funkcje naraz. Jeden z nich działa jako ogrzewanie pomieszczeń, a drugi – okazja do gotowania potraw na taki sprzęt. Ten ostatni będzie możliwy do wdrożenia w przypadku wyposażania kuchenkę z piekarnikiem. Przed rozpoczęciem pracy, ty schemat murze powinny być traktowane z piekarnikiem, płytą, która wyeliminuje błąd.

Cechy budowy pieca z piekarnikiem

Przed rozpoczęciem schemat pracy piekarnika murowanie płyta musi być przygotowany. Konstrukcja będzie zawierała piec, piec oraz pole grzejne. W celu zapewnienia maksymalnego przenoszenia, do izolacji pieca zamontowany w stronę pieca. Płytkę umieszcza się w górnej części komory spalania, a także suszarce będzie obejmować cegły wiersz.

Jeżeli piekarnik jest izolowana, to znacznie ułatwia nie tylko pracę, ale również usługi jako kucharz w piecu może być niemal natychmiast, nie czekając, aż drewno spalone. To odróżnia konstrukt z pieca Rosyjskiej.

Zalecenia dla budownictwa

Obwód wyszukiwania należy uznać r kuchenkę z piekarnikiem, ale konieczne jest, aby pamiętać, że przed wznoszeniem konstrukcji jest konieczne w celu zapewnienia jego skuteczności, który będzie zależeć od konfiguracji komina. W celu zwiększenia ciepła, należy zastosować kompleksowy system zorientowanych pionowo kanałów, przez które gorące gazy przemieszczają się, podając swoje ciepło do ścian z cegły. To jest wystarczające, aby powoli i w sposób ciągły powietrze w pomieszczeniu będzie ogrzewana.

Jeśli potrzebujesz kuchenkę z piekarnikiem, to można ją wykonać samodzielnie, korzystając z gotowego schematu. Jednak początkujący nie powinni uczyć się tylko rysunki, ale również do zapoznania się z głównymi zasadami umieszczania urządzeń piec. Ważne jest, aby wiedzieć, jak fundacja przelewa, wybrane materiały i zamyka rozwiązanie, jak również wykonane konstrukcję komina.

Właściwości konstrukcji pieców o skrzyni wodnej

Jeśli potrzebujesz kuchenkę z piekarnikiem tego typu, trzeba polegać na tym, że jego produkcja ciepła wyniesie 600 kcal / h. To prawda, jeśli struktura zlew 2 razy dziennie. Wymiary urządzenia powinna być równa 102h64h7 zobaczyć. Jako główne cechy tego modelu jest obecność polu wodę grzewczą.

prace przygotowawcze

Aby budowę, trzeba będzie przygotować czerwonej cegły w ilości 140 sztuk. również potrzebne do prac około 50 litrów roztworu, który ma cechy odporności cieplnej. Gdy ten sam zestaw materiałów mogą być wytwarzane i rosyjski piekarnik z kuchenką. Potrzebujesz również predtopochny arkusz, to muszą być wykonane ze stali dachowe, z którego można wyciąć przedmiotu 50×70 cm. Od samo pasmo materiału jest przygotowany, które zostaną określone na podstawie płyty, wielkość elementu jest 115h64 cm.

Konstrukcja pieca nie będzie można produkować bez kątownika, który stosuje się do wiązania, należy wytworzyć w ilości 8 sztuk. Piekarnik z kuchenką nie będzie działać poprawnie bez drzwi ruszt i zatrzasków. Pierwszy z nich powinien mieć rozmiar 25h18 Między innymi cm, trzeba kupić płytę z żeliwa szarego, rozmiar 53h90 cm polu wody grzewczej powinna odpowiadać wielkości 35h35h45 cm, a piekarnik powinien być odpowiednikiem następujących wymiarach – .. 35x35h45 zobaczyć.

Funkcje piekarnika niosek

Przed rozpoczęciem procesu, to diagram piekarnik z płyta r muszą być uwzględnione. Dwa pierwsze serii początku należy ustalić solidne murze, natomiast trzecia powinny być miejscem układania czyszczenia. Na następnym rzędzie zamontowane drzwi ash-pit. Skrzynka do grzania wody, a także piec ułożone w szóstego rzędu.

W celu utworzenia kanału pomiędzy dwoma elementami bocznymi pieca, a także w oknie, produkt powinien zostać ułożony na krawędzi. Na następnym rzędzie, należy zainstalować ruszt. kuchenka z piekarnikiem rosyjski ma taką samą budowę technologii. Ale konstrukcja jest również, aby pamiętać, że piec jest obowiązkowe muszą być chronione z cegieł szamotowych, a podszewka powinna wynosić 2 cm nad piekarnikiem. Na jedenastym rzędu powinny zachodzić na siebie, aby pole do grzania wody. Płyta ta musi być montowany w ramie z części metalowych.

Szczególnie praca na „Szweda”

Jeśli potrzebujesz piekarnik z płytą grzejną, można wybrać projekt „Szweda”, który jawi się jako najbardziej korzystną opcją. Urządzenie to łączy w jednym opakowaniu zwartość i sprawność. Ta kuchenka z piekarnikiem i kuchenką prosto wzniesione. W tym modelu, piec musi być zainstalowana w taki sposób, że zablokowane ścieżki gorących gazów, które rozciągają się od pieca. Taka konstrukcja poprawia ogrzewania płyty do gotowania, która działa jako łuk pieca grzewczego. W celu przeprowadzenia prac związanych z pieca trzeba przygotować kilka materiałów i narzędzi.

prace przygotowawcze

Wyżej opisano piekarnik z płyta musi być zgodnie z czerwonej cegły ceramiczne, które powinny być przygotowane w ilości 570 części. Przydatne i ogniotrwałych zaprawy, które muszą być uporządkowane w ilości 200 kg. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w rogach metalowymi i paski. Przy wykonaniu go z pieca i piecem, jest użyteczny, jak w powyższym przypadku, zadaszenie żelaza, jak również płaską łupek, który jest wymagany do zamknięcia komory grzewczej. Potrzebujesz ruszt żeliwny piec i piekarnik.

Jak konkretnego modelu jest fakt, że lewy palnik nagrzewa się mocniej, gdy prawo będzie mieć niższą temperaturę. Należy to uwzględnić przy wyborze metody gotowania. Kuchenka z piekarnikiem własnymi rękami może być dość łatwe do wykonania. Najważniejsze – to uważać i celowy.