233 Shares 4749 views

Jak Zelenka wypłukać z rzeczami i pościeli?

Mimo obfitości wszelkiego rodzaju nowoczesnych urządzeń do dezynfekcji drobnych ran, sprawdzone dekad temu zieleń brylantowa nie traci na popularności. Moms mu zaufać, to jest tani dostęp do zarazków zamyka szczelnie – na co zwrócić uwagę na coś lepszego? Jedyną rzeczą, że ludzie są zdenerwowany – niemal nieuniknione plamy, jak Zelenka jest bardzo trudno zmyć. Tymczasem butelki są zamknięte tak mocno, że wokół jest praktycznie niemożliwe do wykonania bez zielonych kropli. Tak, i traktuje dziecko rzadko siedzi nadal, zwiększając szanse na plamić dookoła.

Jak prać Zelenka: nadtlenek pomóc

Najprostszymi środkami farmaceutycznymi dobrze, że nadaje się do wszystkich materiałów, ale tylko białe. nadtlenek wodoru nie jest agresywny, a prawdopodobieństwo uszkodzenia jej ubrania i bieliznę minimalnej. Zapoznaj się z wełny lub dysk, aby usunąć makijaż i dobrze zwilżona przez ciecz „magii”. Wymaz wymazane brzydki spot; jak absorpcji zielonki to zmienia. Nie trzeć – może zwiększyć rozmiar zanieczyszczenia. Gdy silny blado pokryta świeżej płytki i pozostawia na kilka godzin. Okresowo „kompres” musi być zmieniony, nadtlenek szybko odparowuje. Ostatni prostiryvaetsya rzeczą i staje się śnieżnobiały.

Jeśli szukasz sposobu, aby zmyć Zelenka z kolorowego płótna lub kolorowych ubrań, czysty nadtlenek nie zadziała: może spowodować odbarwienie. Powinien on być rozcieńczony o połowę i powtórzyć powyższą „podejście” kilka razy. Lub moczyć pozycję w roztworze i zmienić go usunąć przemyty zieleń brylantowa.

Sposób amoniak

Innym sposobem jest dobra do mycia Zelenka sugeruje zastosowanie amoniaku konwencjonalny roztwór 10-proc. Technika przetwarzania podobne do już opisanych: wielokrotne moczenie wacik bawełniany kolejnych prań. Jednak amoniak może zniszczyć sztucznej tkanki tak, że najpierw trzeba testować jego działanie na niewidocznej powierzchni lub części materiału, z którego wykonana jest skażony przedmiot.

atak ocet

Metoda ta jest Zelenka do mycia, nadaje się do białego i kolorowego rzeczy. To wymaga regularnego octu (pięć procent). Przy wykrywaniu półek kuchennych stężonych esencji musi on być rozcieńczany do pożądanego stanu. Pod zepsutych ubrania jest zamknięty luźny papier (najbardziej prosty i sprawdzony opcja – WC), a wraz ze zmianą wacikiem z waty i plami podłoże jest wyeliminowany dość szybko zauważyć. Ostateczna wash – a sprawa jest ponownie zdatne do użytku.

Metoda ta jest szczególnie dobra, jeśli zieleń brylantowa poplamione meble. Od amoniaku pozostanie trwały zapach, który eroduje tygodnie nadtlenkiem odbarwienie tapicerki i ocet że odpowiednią ilość czasu w celu usunięcia plamy, ale po przemyciu wodą i wysuszeniu złożami mogą być stosowane bezpośrednio.

nadmanganian potasu – dla sprawy!

Najlepszą metodą jest mycie Zelenka z rzeczy wykonanych z bawełny, jest uważane za prymitywne nadmanganian potasu. To wymaga mniej wysiłku niż wszystkie instalacje wymienione powyżej, jak pocierać plamę nie jest konieczne. Dorzecze przygotowuje bardzo lekko różowy roztwór nadmanganianu potasu, zanurzone w niej nocą rzecz ofiary – i gotowe. Jeśli tkanina jest biała, może ona kupić jasnoróżowego cienia, który jedzie po normalnym praniu.

twórcze podejście

Bardzo oryginalny sposób, aby wypłukać Zelenka, proponuje odważne kochankę: Wypełnić sprayu do czyszczenia toalety. Być może metoda ma prawo do istnienia, ponieważ usuwa plamy z absolutną gwarancją. Jednak, jak to wpłynie na stan tkaniny, a jego kolor jest silnie uzależniona od stosowanego płynu. Jeśli jesteś gotów zaryzykować, spróbuj delikatnie zanurzyć w środkach rzeczy, na których wady nie są widoczne. Na przykład, z tyłu szew.

Jeśli plama miał czas do wyschnięcia

Wszystkie te metody są skuteczne tylko wtedy, gdy obudził się natychmiast. Gdy plama pozostanie bez echa i okazało się, że załamała się, że są nieskuteczne, ponieważ Zelenka zmyć po wchłania dużo trudniejsze. Jednak sytuacja nie jest beznadziejna: można spróbować aż dwa sposoby:

  1. Normalna skrobia ziemniaczana wciera nasiąknięty tkaniny i natychmiast przemywano. Procedura umożliwia częściową adsorpcji barwnika, przy czym plamka rozjaśnia wyraźnie. Powtórz manipulacji mają aż obszar zabrudzoną nie jest równa w kolorze z nieuszkodzonych „dzielnic”.
  2. Nie mniej długa, ale to nie jest tak czasochłonne sposób – użyć oleju roślinnego. Są one wypełnione kolorowym sekcji i wyjechał do sześciu godzin. W tym czasie, jeśli tkanina nie jest gruba, olej będzie wyciągnąć z niego wszystko Zelenka. To prawda, że następnym krokiem będzie pozbycie się tłustych plam. Zaleca się, aby wypełnić je pół dnia z cieczą do mycia naczyń, płukania po punkcie i przechodzi przez urządzenie do mycia, w trybie normalnym.

Specjaliści twierdzą, że większość naturalnego i wysokiej jakości tkaniny świeże plamy zelenki eliminuje konwencjonalnej maszyny do prania z dodatkiem łagodnego wybielacza. Jeśli plama jest duża, lepiej pre-przemyć skażone miejsce, aby uniknąć nierównomiernego rozłożenia barwnika na wszystkich rzeczy znajdujących się w bębnie.

Podczas zasypywania zieleń brylantowa skóry, linoleum lub problem jest rozwiązany plastycznego znacznie łatwiejsze. Najważniejsze – nie opóźniać usunięcie dawna: materiały te są moczone w doskonałej zielonej nim przebywać na wieki. Puddle pierwszy wymazane z ręczników papierowych lub szmatką, a następnie umieścić uzyskiwanie nadpisane zelenki żadnych płynów zawierających alkohol. Nadaje się nie tylko alkohol etylowy, oraz ich pochodne, a także kwas salicylowy i jego działanie łagodniejsze i zalecane do delikatnych powierzchni. Można użyć amoniak lub nadtlenek, jeśli uważasz, że pierwszy nie uszkodzić materiału (na przykład niektóre rodzaje laminatu amoniaku niestabilna), a drugi nie pozostawi przebarwienia (może się to zdarzyć z linoleum).