266 Shares 1614 views

Co jeśli liczba płytek krwi spadła

Nowoczesne laboratoria pomagają lekarzom i ich pacjentom w monitorowaniu zdrowia – dziś prawie każdy dostatecznie duża osada znajduje się ośrodek medyczny, który oferuje najbardziej popularne testy na wysokiej jakości sprzętu laboratoryjnego. Nie jest tajemnicą, że większość z tych zakładów opieki zdrowotnej przeprowadzono badania kliniczne – badania krwi i moczu.


Zmiany parametrów laboratoryjnych – powód do wizyty u lekarza

Pełna analiza krwi muszą polega na określeniu ilości i skład jakościowy z krwi obwodowej elementów morfotycznych – badane są erytrocyty, leukocyty i płytki krwi. Obniżona lub brak wskaźników dla danego pacjenta – można odpowiedzieć tylko przez wykwalifikowanego lekarza, jak wiele diagnostyczne wyposażenie laboratoryjne wykorzystywane do prowadzenia analiz w danym ośrodku medycznym, mają swoje własne wskaźniki „normą”, oznacza to, że diagnoza wykonana na własną rękę, często błędne.

Próby do rozważenia jednego środka w oderwaniu od innych może stać się przyczyną nadmiernego diagnozowania chorób, ale również niechęć do reagowania na fakt, że białe krwinki, czerwone krwinki pacjenta lub płytek krwi poniżej normy często prowadzi do rozwoju zaawansowanych przypadkach choroby ciała. Wykwalifikowany lekarz może po prostu wyczuć pismo nosem i wysłać pacjenta do dokładnego i kompleksowe badania, którego celem – w celu ustalenia prawidłowej diagnozy i, jeśli to konieczne, leczenie.

Co zrobić zmiany liczby płytek krwi w analizie klinicznej krwi?

Tradycyjnie, w większości kontaktów lekarzowi i pacjentowi zwrócić krwinki czerwone (erytrocyty) oraz białych ciałek krwi, – białe krwinki. Nawet jeśli analiza kliniczna płytek krwi spadła, to stan objawy zwykle pojawiają się tylko wtedy, gdy osiągnie znaczne obniżenie wartości. W takim przypadku może wystąpić samoistne krwawienia pacjenta czy „siniak” z minimalnym urazie, krwawienie, ale większość takich skarg są przejawem funkcjonalnej niższości tych elementów krwi obwodowej.

Nawet znacznie obniżone płytki krwi (przy zachowaniu ich zdolności funkcjonalnej) może być coś nie klinicznie objawia. W nowoczesnej medycynie klinicznej Performance „norm” zmieniły się znacząco, a dane, które zostały uznane za patologiczne nawet kilka lat temu, dziś mieści się przepisami wiekowych. Jednakże, aby ignorować spadek liczby płytek nie należy, ponieważ ilość formowanych elementów krwi, w większości przypadków, dowodzących nieprawidłowości szpiku kostnego lub chorób śledziony. To właśnie w tych narządach występuje mnożenie, dojrzewania i różnicowania, jak również wykorzystanie ludzkich płytek ciała.

Jeśli płytki są zmniejszone. Czy muszę coś z tym zrobić?

W przypadku, gdy procedura kliniczna analiza krwi wskazują, że obniżona liczba płytek krwi pacjenta zaleca się, jeśli to możliwe, aby powtórzyć badanie w innym laboratorium. Powtarzając epizody małopłytkowości obowiązkowej konsultacji z wykwalifikowanego lekarza, hematolog, który może nakreślić program dla dalszego zbadania pacjenta. Nie próbuj na własną rękę w celu przywrócenia liczby płytek we krwi obwodowej – nowoczesny hematologia nie ma klinicznie istotnego zwiększenia tych technik uformowanych elementów poprzez dietę, witamin i leków.

W tych przypadkach, gdy liczba płytek krwi spadła do krytycznych wskaźników potrzeba transfuzji płytek krwi uzyskane z krwi, ale decyzja o takiej terapii powinny podjąć tylko lekarz. Jednocześnie przeprowadzającej badanie, którego celem – aby odsłonić prawdziwą przyczynę choroby.