289 Shares 5161 views

Bęben pary z ich rąk ze słoika

Pomimo szerokiej gamy napojów alkoholowych w oknach naszych sklepach, więc wielu fanów wolą odurzające nawyki własnej decyzji. I to nie tylko oszczędności. Jakość nowoczesny wódka jest często w wątpliwość, a liczba zatruć zakupu produktów „podrabianych” z roku na rok. Tu i master „Kulibin” w ich kuchniach bimbru. I każdy z nich chce, aby uzyskać najbardziej czysty produkt najwyższej zamku. Na tym schemacie klasyczny bimber jest często uzupełniane przez różnych wzorów oczyszczalni ścieków. Urządzenie według jednego z nich opiszemy w tym artykule.

bimber projekt

Warzone Urządzenie składa się zazwyczaj z lodówką i nadal połączone. Ponieważ bardzo często pierwsze zastosowanie aluminiowych puszek mleka. Są bardzo wygodne do tej roli, ponieważ są zamknięte, a do przekształcenia takich pojemników w alembiku tylko trzeba wywiercić otwór w pokrywie. Można również stosować i inne pojemniki słabo utleniających metali (stal nierdzewna, miedź, stal ocynkowana).

Lodówka może być wykonany z rurki miedzianej o średnicy 0,5-0,8 mm, skręconych spiralnie. Ta konstrukcja ma chłodzenia powietrzem lub wodą. W pierwszym przypadku, zewnętrzna cewki jest chłodzona przez powietrze, które nie jest bardzo skuteczny. Kiedy woda znajduje się w lodówce w misce z jeszcze wody, która zmienia jak ogrzewanie chłodzenia.

Bardziej zaawansowane urządzenie parzonej zapewnić przepływ wody chłodzącej. sama spirala warzone w dużych wielkości hermetyczny zbiornik ma punktów wejścia i wyjścia wody. Ciągły przepływ wody chłodzi doskonałą spirali, przy czym opary alkoholu szybko skrapla się i przekształcić w ciecz.

Co pościg bimber

Home-napar wykonane z zacieru. Jest otrzymywany przez fermentację produktów zawierających cukier. Najprostszy przepis na mash jest mieszany w pewnej części wody, cukru i piwa lub drożdży piekarskich. O tydzień później okazuje półprzezroczystego gorzki wskoczył brzeczki jest gotowy do destylacji.

Również bimber może być napędzany z dowolnego sfermentowanego soku, w tym wina. To jest droga jabłka mash produkowanych calvados i wina – chacha.

Co jest bęben parowy i dlaczego jest to potrzebne

Klasyczna konstrukcja bimber nie przewiduje żadnych dodatkowych urządzeń. Jednakże zawartość w Braga fuzlowego olejów i innych szkodliwych domieszek posiadająca oprócz dość nieprzyjemny zapach alkoholu nie toksyczny i nieprzyjemny smak.

W celu zmniejszenia stężenia tych substancji w samogonu, Masters krajowe powstał zwrotną (bęben parowy). Moonshine, wykonany własnymi rękami, po prostu jest zobowiązany mieć podobny system leczenia. W przeciwnym razie byłoby to bardzo nieprzyjemne do picia, i przyjaciele wstydzi się bawić.

Głównym celem kotła parowego – w początkowym etapie, jak to możliwe, aby pozbyć się niepotrzebnej wilgoci i zanieczyszczeń zawartych w oparów alkoholu. Kup w takim urządzeniu nie jest już możliwe. Dlatego też przemytnicy bębnowe parowy wykonany własnymi rękami. Jego konstrukcja jest bardzo prosta i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy w dziedzinie chemii lub zakupu drogich materiałów.

Zasada działania kotła parowego

parowy Zasada działania bębna jest dość prosta. Jest on oparty na płyn czyszczący gaz procesowy (propagacji). Ogrzewane opary alkoholu wprowadza się do zbiornika, gdzie są schładzane, zdecydował się na jego ścianie lub rozpuszczonego w cieczy znajduje się w nim.

Wysokich temperatur w chłodnicę zwrotną wspomaga oddzielanie lżejszych frakcji, która rośnie w górę, dociśnięte do usunięcia wyjściowego pod wysokim ciśnieniem. Podobnie oczyszczoną i chłodzi dym tytoniowy fajki.

Zbierz bęben parowy z rękami

Pary alkoholu na wylocie bębna pary zawierają trzecią mniej szkodliwymi zanieczyszczeniami. Ponadto, zawartość wody jest również znacznie ograniczona, co zwiększa FORTECZNY płynu na wylocie kilka stopni.

Jeśli naprawdę może osiągnąć taką wydajność czyszczenia przyszłości napoju na wstępnym etapie, to dlaczego nie zrobić bęben parowy z rękami? Rysunki nie są już potrzebne. Wszystko odbywa się na oko ze złomu. Tak więc, musimy:

  • 3 hlitrovaya słoik z zakrętką;
  • 2 miedzi (mosiądz) instalacji gazowej ze śrubami i podkładek gumowych;
  • kawałek rury miedzianej lub aluminiowej o średnicy odpowiedniej do mocowania nakrętki;
  • Uszczelniacz samochodowych (czerwony);
  • wiertarka z wiertłem;
  • runda plików.

Jeśli ręka znajduje się na liście materiałów i narzędzi w celu zapewnienia, które produkują bęben parowy z ich rąk w domu, zająć nie więcej niż 40 minut. Podłączyć go do głównej konstrukcji zajmie około pół godziny.

Dokonywanie kotła parowego z rękami ze słoika

W celu przygotowania niezbędnych materiałów, trzeba upewnić się, że pokrywa jest szczelnie zamknięty słoik. W przypadku, gdy zbiornik jest hermetyczny łamanego, para wodna pod ciśnieniem zostanie zwolniony z tego, co prowadzi do utraty cennych eliksiry i wypełnienie pomieszczenia o nieprzyjemnym zapachu. Jeżeli gęstość połączeń w porządku, wtedy można zacząć zbierać bęben parowy z rękami z słoika. Zdjęcia z jej podstawowych elementów, jak zespół pokazany poniżej.

Odkręcić pokrywę i za pomocą wiertarki sprawiają, że dwa otwory. Okrągły plik rozszerza je do tego stopnia, że mogą wprowadzić dolną część armatury gazowej. Krawędzie otworów z dnem nasadki pokrywa samochodowej warstwę szczeliwa oraz termokurczliwe na niego podkładek gumowych. Top armatura wkładki gwintowe w dół, a my je złapać orzechy. W efekcie powinniśmy uzyskać pokrywę mocno przykręcony z dwóch kranów. Ale to nie wszystko.

Zebraliśmy prosty bęben parowy z rękami z słoika. W zasadzie wszystko, co można w lewo i tak to będzie działać. Jednakże, w celu procesu oczyszczania dokładniej, jest konieczne, by gniazda wlotowego pary z przejazdów w cieczy. W tym celu dolna część w dowolny odpowiedni sposób, należy dołączyć do przygotowanego rury (miedź, aluminium, tworzywa sztucznego). Jego długość powinna być taka, aby od dna puszki do dolnego końca jego wynosiła około 8-10 mm. Teraz wszystko.

Jak widać, produkcję kotła parowego z rękami – proces absolutnie nie drogie, a nie tak skomplikowane. Ale teraz napoje wykonane trzeba będzie szlachetny smak i zapach.

Jak podłączyć kotła parowego do sześcianu destylarni

Jeśli pytanie jak zrobić bęben parowy z rękami, można uznać za zamknięty, kwestia jego podłączenia do podstawowego projektu pozostaje istotne. Po tym wszystkim, oprócz tego, że trzeba zastanowić się i dokonać solidną linię dla pary, trzeba zadbać o jego integralności.

Zazwyczaj do tego celu użyć rur miedzianych. Są one sprzedawane na rynkach motoryzacyjnych i sklepów, które sprzedają części zamienne do systemu wentylacyjnego. Przekrój poprzeczny rury muszą być dobrane w zależności od grubości łączników stykowych stosowanych. Pożądane jest, aby wewnętrzna średnica rurociągu naszym było kilka milimetrów większy niż gniazdo. Będzie to połączyć je bez kłopotów, bez użycia dodatkowych narzędzi.

Tak więc, długość przewodu jest obliczana na podstawie odległości, który można oddzielić przez destylację z parą wodną i bębna nieruchomego. Jego krawędzie są zwykle zagięte pod kątem 90 °. Na szczęście, rura miedziana jest wygięta doskonale i jest możliwe łatwe do prostowania i zagięcie na nowy sposób, w razie potrzeby. Jeden koniec rury powinien udać się do otworu sześcian, zazwyczaj znajduje się w pokrywie, a druga jest noszony na sutek wlotowego.

Druga rura jest potrzebna w celu połączenia chłodnicę zwrotną i lodówki. Tutaj, w przypadku niezgodności pomiędzy sekcjami rury a chłodnicą można stosować wąż segmentu silikonowy i małych klamer.

Związki uszczelniające Q

Naturalnie, każdy króciec rurowy, który nie ma gwintu i uszczelka nie może zostać zamknięty. Rura jest wstawiony do nakładki lub jeszcze noszone na okucie przechodzi pary, zwłaszcza gdy jest ona dostarczana pod ciśnieniem. Stosowanie uszczelniacza jest niewłaściwe, ponieważ konstrukcja jest składana, a dodatkowe chemikalia nie potrzebujemy.

Bootleggers i tu znaleźli proste wyjście. Dla związków uszczelniający może być z powodzeniem stosowany rzadkiego ciasta lub bułki tartej. Ze względu na pożądanej konsystencji mogą być łatwo zamknąć niepotrzebnego przestrzeń pomiędzy elementami łączącymi. Podgrzewane i ciasta, chleb i twardnieje, dzięki czemu połączenie jest nie tylko mocno, ale również w jakiś sposób jeszcze.

To prosty sposób zebraliśmy i połączony z bębnem maszyny parowej własnymi rękami. Zdjęcia gotowej konstrukcji jest pokazany poniżej. Oczywiście, urządzenie może wyglądać inaczej, ale istota nie zmienia.

Test bęben parowy

Teraz, kiedy zorientowali się, jak sprawić, by bęben parowy własnymi rękami i podłączyć go do głównej konstrukcji, to jest czas, aby go przetestować. Jeśli doświadczenie zaparzania nie masz, po raz pierwszy zamiast zacieru lepiej jest użyć zwykłej wody. Więc jeśli spojrzeć na przykład zasady pracy bimbru, a zwłaszcza chłodnicę zwrotną.

Wpisz niegazowanej wody i podgrzać. Woda jest, co do zasady, a do domu warzone piwo, jeśli kwota jest 30-40 litrów, będzie wygrzewać około 1,5-2,5 godziny, aż zacznie wrzenia i proces parowania. W tym czasie, możliwe jest, aby połączyć wszystkie inne elementy konstrukcyjne.

Gdy rozpoczyna się proces wrzenia ściany bębna pary pokryte pary, który chłodzi, przepływa na dnie słoika. Gdy odebranego płynu pokrywa gniazdo wlot części rurowej, proces rozpoczyna zraszanie, podczas którego para przechodzi przez dno nagromadzonej wody. Pod wpływem ciepła, już oczyszczony pary może być dostarczany do otworu wylotowego, a potem w lodówce.

Co trzeba wiedzieć o procesie destylacji

Jeśli test się powiedzie, można przystąpić do wykonywania zawodu. Zmienić wodę w domowej roboty piwo, ogrzać go, układ zbierać. Gdy temperatura w alembiku osiągnie 78 ° C, alkohol odparowania pary. Teraz najważniejsze – nie spiesz się i aby utrzymać stałą temperaturę. Intensywne wrzenie zacieru spowodować powstawanie piany i jego wnikanie do rurociągu. Jest to bardzo niepożądane. Dusić również niekorzystnie wpływać na jakość napoju. W tym przypadku, opary alkoholowe zawierają zwiększoną ilość olejów fuzlowego.

Po pewnym czasie w kocioł parowy zacznie zebrać płyn jasnobrązowe. Jest to bardzo flegmy (wilgoć), w którym zbiór przeznaczony jest kocioł parowy. Nie zawiera alkoholu, jednak ma ostry zapach. Bez użycia pary wodnej bęben cały płyn zawsze składa rojenia. Do objętości 30-40 litrów głównej naparu do końca numeru procesowych, 1-2 litrów.

Małe sztuczki przy stosowaniu kotła parowego

Ale zbierać bęben parowy z rękami – to tylko połowa sukcesu. Ważne jest również, aby używać go do maksymalnych korzyści. W celu bardziej dokładnego czyszczenia przyszłego dephlegmator napoju może być częściowo wypełnione czystą zimną wodą. Aby nadać piwny pewną smak kotła parowego rzut skórkę z cytryny, pomarańczy, a także suchych owoców lub ziół i przypraw. Gorąca para alkoholowy rozpuszczają olejki eteryczne zawarte w nich i wypełnić je pić smak.