728 Shares 7181 views

Jak zrobić własnymi rękami refluks

Przemysłowo do wytwarzania alkoholu specjalny kolumna destylacyjna jest wymagana dla oddzielenia pary w zależności od punktu wrzenia cieczy. Sprzęt jest dość skomplikowane, a w domu prawie nigdy nie jest używany. Opakowanie zawiera zwykle narzędzie rojenia podobnej zasadzie działania – wrzenia. Oczywiście, konstrukcja urządzenia jest znacznie prostsze niż w kolumnie destylacyjnej. W razie potrzeby, można zrobić własnymi rękami refluks.

dokładna definicja

Przełykowy odnosi się do urządzenia do oddzielania fuzli z pary alkoholu etylowego.

Zasada działania tego rozwiązania jest identyczna z zasadą działania kolumny destylacyjnej. Rozdzielenie zachodzi w wyniku różnic w temperaturach wrzenia alkoholu i oleje. Domowe dephlegmators zawsze mają wydłużony kształt. W związku z tym na różnych wysokościach w różnych temperaturach generowanych wewnątrz pojemnika. Od alkoholu etylowego rozpoczyna wrzeć w temperaturze 78,4 ° C, wysokość zazwyczaj dobiera się tak, że odpowiednie warunki utworzone w powierzchni wlotowej. Olej niedogon osadza się z powrotem do parownika. Fakt, że gotować się w niższej temperaturze.

W niektórych przypadkach może być konieczne refluksu

Istnieje wiele sposobów wytwarzania takiego urządzenia w domu. Refluks zrobić z rękami i może być improwizowana. Kiedy wątpliwa jako dzisiejszym wina i wódki domowej roboty produkować bimber jest preferowane przez wielu. Z pomocą tych struktur można uzyskać napojów zawierających alkohol, celowo pozbawione wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zdrowie-skutkowych. Dephlegmators wykorzystywane nie tylko do warzenia, ale również do innych celów. Ewentualnie poniżej najprostszych metod produkcji urządzeń tego typu będzie przydatna dla kogoś.

Sposób pierwszy: wykorzystanie szklanych słoikach

Refluks zrobić ze swoimi rękami, można nawet ze szklanym słoiku z zakrętką.

Konstrukcja ta nadaje się do księżyca wykonane z konwencjonalnych doniczkach glinu i cewki. Zasada działania tego urządzenia jest następująca:

  1. Pary wodnej o wysokiej temperaturze pochodzące z naczynia, a następnie do dephlegmator gdzie ochładza się do 78-85 °;
  2. Pary alkoholu etylowego przenosić na cewki i wszystkie zanieczyszczenia mające wyższą temperaturę, osadzają się na dnie i na ścianach naczynia.

Więc jak zrobić chłodnicę zwrotną z rękami? Pokrywa może trzeba będzie wyciąć dwa otwory (wejścia i wyjścia). Węże dla połączenia z budową bimbru można zrobić samodzielnie. Armatura kupiony w sklepie. Najlepiej jest, jeśli są one wykonane ze stali nierdzewnej. Dopasowywanie do montażu wejścia muszą być krótsze, aby wyjść.

Dla lepszego uszczelnienia w pokrywce słoika można stosować taśmę FUM.

Sposób drugi: Zastosowanie szklanej rurce

W celu wytworzenia chłodnicę zwrotną z rąk, trzeba będzie przygotować następujące materiały:

  1. Rura szklana z otworami przelotowymi.
  2. Cienki odcinek, którego średnica pokrywa się z szyjką butelki. Ta część jest wsuwany do rury.
  3. Rozbite szkło. Kawałki powinny mieć podłużny kształt.
  4. Dwa małe okrągłe oczka. Można je kupić w sklepie specjalizującym się w sprzedaży mieszanek do palenia (części przeznaczone do bongi).

Do dolnej części przyszłości refluksu będą musiały trzymać jeden z ich żyłach.

Można użyć jakiś uniwersalny klej. Następnie rura jest wypełniona odłamkami szkła (zbyt mocno). Tak więc jest konieczne, aby zapewnić, że są one ustawione w pionie. Następnie na wierzchu rury i jest przymocowany drugi mesh umieścić na szlifowanie. Dephlegmator gotowy. Konstrukcja jest umieszczona w kolbie ogrzewanej cieczy.

Sposób trzeci: Użycie termos

W razie potrzeby, również nie jest zbyt trudne, aby refluksu termosu z rękami. Aby to zrobić, musi być przede wszystkim do zrozumienia. Płytę denną nazhdachkoy oczyszczony, zespawane klamra drut przechodzi przez nią, które jest przybite do ściany. Termos naciągnięta. Spaw łączący skrzynki i pokrywy, szlifować, dopóki nie pojawi się szczeliny wokół jego obrzeża. W tym celu należy użyć wiertarki ze specjalną dyszą. Następnie, kolbę wewnętrzną można wyjąć z obudowy. Wyśrodkowany otwór wywiercony przylutować do rury wentylacyjnej. Dodatkowo, czujnik jest zamocowany do dna wywierconego otworu i rury. Do szyjki lutowane zespołu wybierającego. W zespole znajduje się otwór wiercony, a rura jest włożona. Tuleja jest w tym przypadku wykonany z PTFE. Konieczne jest również, aby wywiercić otwór, do którego chcesz wstawić rurkę. Urządzenie jest gotowe. Musi ona być przykręcona do kolumny zbierano w rurach.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na produkcję bardzo złożonej konstrukcji, można dokonać zwrotną z rękami na zwykłych banków. Jednakże, urządzenie termosu będzie bardziej dokładne i skuteczne.