866 Shares 5035 views

Airbrush z własnymi rękami w domu: projekt i produkcja

Dobrze utrzymane dłonie z atrakcyjnym manicure dla sprawiedliwego seksu – wskaźnik elegancji. Profesjonaliści korzystają z różnych technik rysowania pięknych rysunków na paznokciach, szczególnie stało się modne w powietrzu. Głównym narzędziem do jego wdrożenia jest mały pistolet do malowania, który kosztuje nie tak tanie. Dlatego wielu ludzi próbuje zrobić airbrush samodzielnie w domu.

Zasada działania urządzenia

Urządzenie funkcjonuje w następujący sposób: powietrze znajdujące się w zaworze jest sprężane, tworząc silne ciśnienie i rozpylając specjalny barwnik. Jego główną zaletą jest to, że pozwala na płynne przejście kolorów na paznokcie. Wzory rysowane przez to urządzenie są zawsze obszerne i realistyczne.

Odmiany pistoletów natryskowych

Airbrush na gwoździe może być pojedyncza lub podwójna. W prostych domowych pistoletach pneumatycznych możliwe jest regulowanie dopływu cieczy barwiącej. Z reguły takie urządzenie jest używane razem z szablonami. Z nim nasycone i przejrzyste wzory na paznokcie.

Ale w urządzeniach podwójnego działania kontrolowane są nie tylko przepływ farby, ale i przepływ powietrza. Regulacja w nich odbywa się ręcznie za pomocą specjalnego zaworu. Taki aerograf do gwoździ pozwala uzyskać dokładniejsze i piękne rysunki z cienkimi elementami. Poprzez dostosowanie podajnika powietrza można zmienić grubość linii.

Co zawiera airbrush?

Istnieje wiele pneumatycznych opryskiwaczy, ale mają prawie taką samą strukturę. Utworzona ręka Airbrush w domu składa się głównie z takich szczegółów, jak:

 • Igła, która kontroluje dostarczanie substancji barwiących.
 • Dysza, która jest elementem na końcu narzędzia do regulacji grubości strumienia, ma średnicę co najmniej 0,2-0,3 mm.
 • Regulacja dźwigni i zaworu do regulacji poziomu powietrza i cieczy, zapewniając optymalne ciśnienie w systemie.
 • Zbiornik, w którym lakier lub farba są nanoszone na rysunki.
 • Uchwyt nie jest jednak obecny we wszystkich urządzeniach.
 • Zawór powietrza, który przenosi powietrze do dyszy.

Przy okazji, zebrany airbrush pomoże Ci pracować z sprężarką, tworząc niezbędne ciśnienie w domu. Dlatego też należy zachować ostrożność, aby to osiągnąć.

Jak zrobić airbrush z długopisem?

Aby zebrać takie narzędzie konieczne jest wcześniejsze przygotowanie:

 • Proste pióro do pisania;
 • Uszczelniacz lub klej;
 • Korkociąg winny;
 • Pusty szklany słoik o pojemności 0,5 litra (najlepiej z pokrywką).

Po pierwsze odkręć ciało długopisu i wyciągnij pręt, z którego będzie musiał wypuścić cały tusz. Następnie należy dokładnie spłukać rozpuszczalnikiem i wysuszyć. Jako dysza wystaje ciało z uchwytu, więc nie wyrzucaj go.

Jeśli masz problemy z czyszczeniem pręta, powinieneś spróbować to zrobić strzykawką. W tym celu konieczne jest podgrzanie dziobka i zainstalowanie go w pręcie, lekko razvaltsev, a następnie wyciągnąć ciekły barwnik.

Następnie, w zatyczce wykonanej z jednej strony, wycięcie do środka, po czym powinno być obrócone i przecięte w przeciwnym kierunku. Wyciąć kawałek można wyrzucić, nie przydaje się. W pozostałej części należy wykonać otwór na montaż pręta, który lepiej umieścić w środku. Prostopadle do tego w środku przekroju wycina się kolejny otwór.

Następnie wytwarzana jest dysza przyszłego airbrusha. Jeden koniec pręta powinien być zaokrąglany szmatką szmatką i włożony do pierwszego nacięcia. W otworze usytuowanym z boku korpus z uchwytu jest zainstalowany.

W pokrywie słoika trzeba też umieścić małą dziurę pod prętem, której długość można wyciąć nożyczkami. Przed użyciem airbrush, konieczne jest jego umiejscowienie w górnej części pojemnika za pomocą szczeliwa silikonowego lub kleju. W ten sposób można wyrównać ciśnienie powietrza wewnątrz systemu.

Zebrać ręcznie pistolet airbrush ręką z rękojeści tak długo, jak to możliwe, zamiast pręta i przyrządu do pisania, lepiej jest umieścić rurki miedziane.

Utworzenie małej sprężarki z pompy membranowej

Nie jest trudne takie urządzenie. Mini-sprężarka do airbrush, stworzona ręcznie z pompy silnika, nadaje się do tworzenia pięknych rysunków na gwoździach. Oczywiście jakość farbowania i moc będzie gorsza od profesjonalnych urządzeń, ale dla niezależnego manikiuru spadnie.

Aby zacząć działać gotowy pistolet z pióra kulkowego, należy go podłączyć bezpośrednio do węża sprężarki. Jednakże pulsacja powietrza wytwarzanego przez pompę nie pozwala równomiernie lakierowi lub farbie. Dlatego też należy dodać odbiornik do systemu, nawet najprostszy.

Do takich celów można użyć zbiornika wyrównawczego z maszyny lub plastikowego pojemnika 3-5 litrów. Zaletą pierwszej opcji jest to, że istnieją dysze wylotowe ułatwiające procedurę montażu. Wystarczy założyć węże łączące, a następnie przymocować zaciski węża, a najprostsza sprężarka powietrzna, wykonana ręcznie, jest gotowa do użycia.

Samowyżowy Strzykawka Airbrush Gun

Zanim rozpoczniesz montaż, zaleca się przygotowanie wszystkich niezbędnych narzędzi z wyprzedzeniem. Aby to narzędzie było potrzebne:

 • Igła i jednorazowa strzykawka;
 • Pręt z długopisu;
 • Gorący stop;
 • Butelka plastikowa lub szklana z pokrywką;
 • Zbiornik farby.

Strzykawka jest przymocowana do przygotowanego pojemnika szklanego lub plastikowego, z rurką z igłą włożoną do korpusu. W pokrywie znajduje się kilka otworów dostępu do powietrza. Optymalna odległość między końcem pióra a igłą może być obliczona metodą eksperymentalną. Główną zaletą tego pistoletu natryskowego jest łatwa wymiana zbiornika.

Airbrush jest wykonywany ręcznie w domu ze strzykawki w kilku etapach. Po pierwsze, końcówka uchwytu jest cięta z stożkiem. Następnie odcina się część roboczą igły, po czym jest opuszczana do gorącego stopu i włożona do pręta odcięcia. Zrób to w taki sposób, aby końcówka medycznej igły była widoczna z metalowej części pręta.

Inna metoda wytwarzania szczoteczki z strzykawki

Aby zebrać taki przyrząd, wymagane są następujące części: jednorazowa strzykawka z igłą, taśma izolacyjna lub taśma klejąca, klamerka, gwint i pojemnik na substancję barwiącą.

Igła medyczna powinna być dobrze podgrzewana pod wpływem ognia, aby łatwiej oddzielić się od plastikowej podstawy i wyjąć tłok ze strzykawki. Papier musi być wyprostowany, po czym musi być nieco wygięty. Następnie jedna strona metalowego zacisku jest mocowana do igły gwintem, a druga jest przymocowana do korpusu taśmą klejącą. Musisz przymocować konstrukcję do góry instrumentu medycznego.

Następnie wsuń końcówkę igły tak, aby znajdowała się w środku dyszy strzykawki. Aby zrobić airbrush ze strzykawki, należy dodać do pojemnika płyn barwiący i wsunąć do niego igłę. Będzie silnie uderzał w otwór.

Wykonane w ten sposób, airbrush z własnymi rękami w domu w ludziach nazywa się "rotoduv". To zmaga się około 15 minut.

Jak używać airbrush?

Przed napełnieniem zbiornika należy rozcieńczyć farbę do żądanej konsystencji. Wszakże każdy materiał barwiący wlewany do pojemnika musi być trochę grubszy niż woda.

Mini-pistolet do tworzenia unikalnych manicure będzie bardziej wygodny, jeśli naczynie z farbą ustawić uchwyty. Airbrush, choć jest lekki, ale często zajmuje kilka godzin do rysowania, ponieważ ręce są bardzo zmęczone utrzymywaniem.

Praca z podobnym urządzeniem może, jeśli jest taka potrzeba, nikt, niekoniecznie być artystą. W aerografii najważniejsze jest opanowanie techniki wykonywania. Neil-art pozwala tworzyć niepowtarzalne wzory i nietypowe kompozycje graficzne na paznokcie za pomocą specjalnych szablonów i innych dodatkowych urządzeń.

Jeśli domowej roboty airbrush nie posiada sprężarki, wystarczy tylko wsunąć w tylną część korpusu. Jest to siła ciśnienia powietrza, która może kontrolować zakres, a także natężenie strumienia atramentu.

Pomocne porady

Każdy początkujący w tej branży musi najpierw nauczyć się tworzyć proste rysunki, linie i rysunki monofoniczne przy użyciu airbrush. Najlepiej jest przechodzić specjalne kursy szkoleniowe, które pokazują, jak prawidłowo obsługiwać takie urządzenie. Po zdobyciu wystarczającego doświadczenia można tworzyć nawet bardzo złożone kompozycje.

Homemade airbrush nie tylko uczyni luksusową i szybką manicure w domu, ale także zaoszczędzić pieniądze na salonach kosmetycznych.