704 Shares 4882 views

Domowe łódki do wędkowania i rekreacji

Prawdopodobnie każdy miłośnik wędkowania przynajmniej raz myślał o tym, jak zrobić domowej roboty łódź. Punkt nie jest łatwe, ale nadal zrobić naprawdę pływającej. A niekoniecznie być inżynierem, wszystko co musisz zrobić – jest entuzjazm i kilka godzin wolnego czasu. I o tym, jak zrobić domowej roboty łodzi ze sklejki, uczyć się od naszego dzisiejszego artykułu.


produkcja złożoność

Czy trudno jest dokonać takiej struktury w obecności minimalny zestaw narzędzi? Jak pokazuje praktyka, nawet jeżeli urządzenia domowe ponton (lub sklejka) jest łatwe 3-4 godzin. Ze względu na fakt, że realizacja wszystkich tych prac jest zobowiązany wydać minimum czasu, można przynajmniej zrobić łódkę na otwartej przestrzeni. Cóż, w przypadku wprowadzenia zmian pogoda zawsze może być pokryte płótnem lub kawałek folii plastikowej.

Co dobre domowej roboty łódź ze sklejki?

Po pierwsze, ze sklejki – jest na tyle lekki, wytrzymały i ciepły materiał. Zabić ta łódź jest prawie niemożliwe, a waży zbyt dużo. Po drugie, w przeciwieństwie do przestrzeni kreacji gumowe w łodzi ze sklejki wystarczy dla kilku osób (w środku, pomiędzy siedzeniami, można zmieścić wszystkie niezbędne urządzenia połowowe). W sklepie te same opcje kosmiczne są bardzo brakuje. Po trzecie, podczas gdy w drewnianej łodzi, nie czuć dyskomfortu.

Wytwarzanie materiałów

Podstawowym materiałem, z którego produkowane domowej roboty łódź jest sklejka. Trudności z jego poszukiwania tam jakimkolwiek rynku. Sklejka – to chyba najbardziej dostępny i tani materiał do takich prac. I pracować z nim bardzo wygodne.

Możemy zabrać się do pracy

Przede wszystkim należy zauważyć, że wszelkie prace związane z własnej produkcji w dowolny sposób (albo ciągnika lub coś innego, to nie ma znaczenia), należy przeprowadzić dokładnie według zadanego wzoru. W tym przypadku należy mieć pod ręką powinny być rysunki domowych łodzi. W niektórych przypadkach, rysunki mogą być zastąpione przez szkic rysunku.

Więc jak zrobić domowej roboty łódź? W celu zmontowania obudowy należy przygotować suchą grubość płyty 2,5 cm i 6 milimetrów arkusz sklejki. Szerokość deski do rufy i boków wynosi 30,5 cm. Jest to optymalna wielkość dla łodzi rybackich. Wszystkie inne elementy, które znajdują się w strukturze (siedzenia) i przekładki wykonane z desek o szerokości 2,5 cm. Zatem długość elementów danych jest 86.4 centymetrów. Należy pamiętać, że wielkość wszystkich tych elementów musi być dokładnie trwały, ponieważ wszystkie z nich są przymocowane do kadłuba łodzi tylko za pomocą śrub.

Produkcja części i elementów tej konstrukcji jest absolutnie nie powoduje żadnych komplikacji i trudności. Wynika to z ich prostym kształcie geometrycznym.

Podczas wykonywania prac należy zwrócić uwagę na dopasowanie przylgni i fanaberie łodzi. Wszystkie krawędzie oporowe powinny być dokładnie regulowane i mają na całej długości minimalnych luzów. Jako łączników stosowanych lub puszkach lub śrub cynkowania. Co do rozmiarów danych złączy, w zależności od miejsca aplikacji, mogą być następujące:

  1. 3h26 a 3h18 milimetrów – przycięcie łódź;
  2. 4h60 5h64 milimetra i – dla wszystkich innych szczegółów konstrukcji (na przykład regulacja posuwu i kulek).

W dolnej części statku jest wykonana z sklejki o grubości 6 mm. Ale ponieważ ta część obiektów pływackich będzie stale narażone na działanie wody, do uszczelniania łodzi stawów ciała i spód dalej przetwarzane typu kleju „viam-B / 3” i zabezpieczyć śruby na obwodzie. Jeśli taki obiekt jest obecny ( „Viam-B / 3”), jako alternatywa dla farb na bazie oleju jest bardzo odpowiedni. To jednak nie posiadają dobre właściwości klejące i cechy, jednak daje silne i wodoodporną powłokę. Należy zauważyć, że odległość pomiędzy śrub powinien wynosić około 4 centymetrów. szwy zewnętrzne powinny być starannie kleju szmatkę lub perkalu z „AK-20” środków. Aby nie zniszczyć rack dno łodzi jest ustawiona pomiędzy przekładkami kraty (odcinek listwy – 5×2 cm).

Jak prawidłowo malowane prowizorycznych łodzi?

Być może najważniejszym krokiem w budowie środków pływackich maluje jego sklejki kadłuba. Jak prawidłowo to zrobić?

Przed malowaniem łodzi trzeba dokładnie zagruntować ją. Tutaj trzeba będzie gotować grubą szczotkę i naturalny lakier, który będzie służył jako funkcję podkładu. W celu lepszego moczyć materiału przed zastosowaniem wstępnie podgrzać do temperatury wrzenia początkowej. Zastosuj naturalny olej suszenia , nie tylko na zewnątrz, ale w środku łodzi.

Natychmiast po zastosowaniu tego materiału na powierzchni drewna rzemiosła, aby rozpocząć jego kolor nie jest zalecane. Najpierw trzeba odczekać kilka minut, aż lakier olej ostatecznie wchłonięty przez drewno. Po grunt jest całkowicie suchy, można bezpiecznie przystąpić do aplikacji farby.

Jaki kolor wybrać do łodzi?

Najbardziej popularna i prawdopodobnie będzie harmonijne połączenie białych i czerwonych odcieniach. I pierwszy nanosi się na dnie łodzi (na linii wodnej), a pozostała część powierzchni pokryta jest czerwony. Wewnętrzna część pokrywy niekoniecznie jest taka sama jak najbardziej popularny jest uważany za jasnozielony odcień.

zasady stosowania

Nie trzeba dodawać, że farba, które są sprzedawane w sklepach w puszkach i często stosowane do drewnianych płotów, nie jest najlepszym rozwiązaniem dla naszej łódki, która większość czasu w wodzie. Dlatego będziemy się go w sposób szczególny. Tak, że aby to zrobić? Na czerwono trzeba użyć czerwony przewód, a biały cień dać cynk i ołów biały. Otrzymaną ciecz rozcieńczyć czysty olej lniany. Obliczenia są wykonywane w celu zapewnienia, że łódź może być malowany 2-3 razy. Według ciekłych farb lepsze właściwości, jest łatwiej rozprowadzić, a więc zapewnia bardziej niezawodne i gładką powłokę. Przy stosowaniu tego narzędzia do łodzi używane przez ogół pędzla miękkiego fleyts.

Niektórzy entuzjaści używać nitropaint podstawie ich powłok o wysokiej jakości. Jednak nie zaleca się ich stosowania podobnych łodzi, ponieważ nie zapewniają niezbędną wytrzymałość drewna (odpowiednio, każdego roku projekt staje się mniej solidne i nie nadaje się do użytku).

ważne punkty

Jeśli wykonanych domowych motorowych, a następnie dodatkowo rysunek jest specjalny sprzęt do silnika elektrycznego lub benzynowego. Jednak prostszym i tańszym rozwiązaniem byłoby użycie konwencjonalnych wiosła. Często są one wykonane z 35-milimetrowych płyt brzozowych. W ten sposób na końcu trzpienia zamontowane ostrze z uchwytem, a także krawędź tnącą na przyłożonym mosiądzu podszewki. Ponadto, łopatka jest zagruntowane i pomalowane.

I wreszcie, niektóre statystyki. Jak pokazuje praktyka, średnia żywotność łodzi ze sklejki wynosi około 15-20 lat. To witalność nie może pochwalić się jakimkolwiek plastiku, gumy lub nawet ich konkurentów.