426 Shares 2344 views

Jak zrobić naturalny odtłuszczacz siebie

Nadszedł czas, aby przyznać, że komercyjne środki czyszczące sprzedawane w sklepach, telemarketsach i katalogach różnych firm są nie tylko drogie, ale nie zawsze usprawiedliwiają ich genialne reklamy. Nie są lepsze niż te środki czyszczące, które można zrobić rękami.

Publiczne produkty o właściwościach czyszczących

Może obsługiwać tłuszczu canard proszek, a usunięcie szumowiny i kamienia z metalowych powierzchni pomoże cytrynowi. Drewniane deski, panele i meble będą trwać dłużej i wyglądają lepiej, jeśli są polerowane olejem roślinnym lub naturalnym woskiem.

Ocet jest skutecznym środkiem dezynfekującym, mydło w płynie doskonale usuwa plamy i usuwa tłuszcz z powierzchni, a pieczenie sody jest rodzajem miękkiej ścierniwa, która może radzić sobie ze złożonymi plamami.

Każdy z tych produktów może być używany oddzielnie lub w połączeniu ze sobą. Na przykład, możesz zrobić niedrogi uniwersalny środek czyszczący.

Instrukcje dotyczące przygotowania i stosowania

Aby skutecznie i przyjemnie pachnąc mydłem rękami, a przy jego pomocy w czyszczeniu wszelkich powierzchni z plam tłuszczu, będziemy potrzebować:

– butelka litrowa z opryskiwaczem;

– kieliszek zwykłego białego octu;

– trochę mydła w płynie;

– łyżkę sody do pieczenia;

– Ciepła woda;

– oleje cytrynowe lub aromatyczne;

Przede wszystkim należy dokładnie spłukać zbiornik główny ciepłą wodą.

Następnie wlać do niego ocet, dodać kilka kropli mydła w płynie i sody do pieczenia.

Należy zauważyć, że kieliszek ocet jest dużo, a zapach będzie wystarczająco silny, a więc dodać smak. W tym celu można użyć soku z cytryny lub dowolnego aromatycznego oleju, który znajduje się w domu (kilka kropli).

Po dodaniu głównych składników należy podgrzać ciepłą wodę do krawędzi butelki i dokładnie wymieszać. Gdy mieszanina jest gotowa, należy ją nałożyć, natryskiwać na zabrudzone i tłuste powierzchnie oraz wytrzeć czystą gąbką.

Jeśli plamy są zbyt tłuste lub stare, a środki zaradcze nie działają dla nich, należy przygotować pastę sody oczyszczonej i ciepłej wody, nałożyć plamę i pozostawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu pasty wyjmij ją wilgotną gąbką i dokładnie wytrzyj powierzchnię.