618 Shares 2578 views

Jak zbudować kominek

Niewiele rzeczy może się równać piękno i siłę przyciągania żywego płomienia ognia, gdy trzaski dzienniki w kominku paleniska, promieniujący miękkie ciepło okrywającą. Kominek w swoim własnym domu lub w kraju, nawet jeśli nie może być głównym grzejnik ze względu na małym ogniu i nieefektywność – niezbędny atrybut komfortu i przytulności. Silny element dekoracyjny, ognisko czasami zamyka się na sobie całą przestrzeń wnętrza budynku, w centrum kompozycji stylu. Jak zbudować kominek i czy można poradzić na własną rękę, bez udziału specjalistów? Sprawa jest dość skomplikowana. W zasadzie proces budowy pożaru nie jest bardzo skomplikowane, ale ważne jest, aby dokonać dokładnych obliczeń głębokości, szerokość niszy kominkiem, pieców, kominów itp, a także wybrać odpowiednie materiały ogniotrwałe, aby ogień dobrze ocieplony, nie wędzone i służył przez wiele lat.


Jak zbudować kominek z rękami? Przed przystąpieniem do pracy należy narysować schemat całej struktury w kontekście gdzie dokładnie określić wszystkie niezbędne wymiary i parametry. Wielkość ogień zależy od powierzchni pomieszczenia, jeżeli jest ona mniejsza niż 70 metrów kwadratowych, wielkość pożaru – od 2 do 4 metrów kwadratowych. Ważne jest również, aby prawidłowo ustalić głębokość pieca. Jeśli obszar pożaru 2 metrów kwadratowych, głębokość pieca powinna wynosić około 20 cm z tolerancją / minus 2 cm, jeśli obszar wynosi 4 m, a następnie, odpowiednio 30-35 cm. Podobnie, aby obliczyć odpowiednią szerokość i długość rury spalinowej oraz otwór. Bardzo ważnym elementem budowy jest podstawą, że pożądane jest, aby zaprojektować fazę budowy domu. Fundament musi być mocna i wytrzymuje co najmniej 100 kg ładunku, ponieważ cegła ognisko – konstrukcja jest bardzo ciężki.

Najprostszym sposobem rozprzestrzeniania się ognia z cegieł ogniotrwałych, które powinno być suche i dźwięczny, bez wad zewnętrznych gęstej i gładką strukturę jasnego pomarańczowego koloru. Gdy zaprawa ogniotrwała jest mieszaniną cementu, piasku i gliny, jak wysokiej jakości o właściwościach ogniotrwałych.

Odpowiadając na pytanie, w jaki sposób zbudować kominek w domu lub w kraju, na własną rękę, wciąż radziłbym ułatwić ten proces i kupić gotowe żeliwne paleniska kominka. Są one sprzedawane w marketach budowlanych i mają różne wzory i konfiguracjach. Wkładka gotowy można łatwo zintegrować w konstrukcji pudełka wielkości cegły. Takie piece z rękami zrobić o wiele łatwiej niż zbudować kominek wewnątrz i na zewnątrz.

W mieszkaniach miejskich zrobić prawdziwy kominek z kominem i „na żywo” ogień jest bardzo problematyczne. Tutaj projektanci artyści oferują inne rozwiązania. Nie może być kilka. Po pierwsze, na portalu marmuru lub cegły zbudowany grzejnik elektryczny, który w naszych czasach to bardzo sprytnie, tak że całkowite złudzenie płomienia i lekkiej mgiełki, przepływającej przez niego. kominek elektryczny ma wiele zalet: jest ognioodporne, łatwe do zarządzania, może pracować dla ogrzewania pomieszczeń lub po prostu wykonywać funkcje estetyczne. Dodatkowo, ekran grzejnik jest łatwo zintegrować z dowolnym miejscu, czy to jasne ściany wewnętrzne, ciężkie rzeźbiony portal wykonany z kamienia naturalnego lub nawet regały na książki.

Druga metoda rozmieszczenie w miejskim pożaru mieszkania – nowoczesne Biokominki, w których użycie specjalnego „biopaliwa”, bez spalania tlenku węgla, dymu i innych produktów bardzo nieprzyjemne i szkodliwe. W dostępnych na rynku gotowych kominków biologicznych lub piecach stosowania biopaliw, które są umieszczane w przygotowanych wnęk.

Trzeci sposób – najprostszy – jest budowa podniesioną paleniska. To jest nie tyle skupia wiele jego oznaczenie, podpowiedź, imitacja, ale ma silną wartość ozdobną. Złożyć fałszywe kominek z rękami po prostu. Jego konstrukcja, wykonana z płyt gipsowo-kartonowych zwykle, symulując dokładnie wygląd i wymiary kominka. Zakończyć ten struktura powinna również nie ustępuje piękno i znaczenie prawdziwej „drużyna płomienia.” Po pierwsze, upewnij się rama wykonana z profili, składający się z piwnicy, głośnik portalu i otwartych palenisk. Następnie ramki na wszystkich stronach osłoniętych z arkuszy płyt kartonowo-gipsowych, szpachlowane i wykończone płytki, marmur, mozaiki, kamienia naturalnego, itp Boczne i tylne ściany pieca okleivayut lustra, widelce, powiększanie przestrzeń. W piecu fałszywej kominkiem umieścić kilka dolgogoryaschih grube świece, płytę ze specjalnym żelem lub po prostu płonący kosz z bukietem jasnoczerwony „ognistych” kolory.

Jak zbudować kominek, każdy decyduje swój własny sposób. Ktoś podnosi prawdziwą wylęgarnią cegły lub kamienia, ktoś używa pożar elektrycznego lub fałszywe ogień, ale w każdym przypadku, gdy konstrukcja została zaprojektowana, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę ciepła i komfortu, a tylko ogień zawarta z marmuru lub kamienia pieca, nierozerwalnie związaną z nim w pełni najmniej.