828 Shares 7090 views

Pompa ręczna do studni z ich ręce z rur z tworzyw sztucznych: Rysunki

Dzisiaj, pompy ręczne oraz z rękami z rur z tworzyw sztucznych są często wykonane przez mistrzów. Kwestia ta jest przedmiotem zainteresowania wielu właścicieli domków i ziemi. Istnieje możliwość zakupu takiego sprzętu w sklepach z towarami, ale dość często urządzenia mają dość wysoką cenę, i uruchomić na energię elektryczną, która nie zawsze może wymyślić okresowego wykorzystania zasobów wodnych, a poza tym nie każdy Działka znajduje się blisko źródła zasilania. Podobna konstrukcja musi być wybrany w zależności od głębokości studni, tak wielu mistrzów zrobić ręcznie studnie pompy własnymi rękami. Konieczne jest, aby przestrzegać pewnych wymogów.

Urządzenie pompa domowych

Krwawienie wodną wytwarza się za pomocą urządzenia podnoszącego, przy czym tłok jest przymocowany do pręta, to jest ona przemieszczana w dół, a następnie w stalowej obudowie pompy do góry. Wewnątrz zamontowany tłokowych zaworów zwrotnych, które wyklucza powrót cieczy z powrotem do odwiertu. Pręt jest przymocowany do uchwytu za pomocą ramienia zawiasu. Po wystawieniu na działanie pompy do studni zaczyna działać. Dolna konstrukcja kadłuba ma przewód wlotowy, którego dolny koniec ma być obniżone do warstwy wodonośnej.

Jeśli zdecydujesz się zrobić ręcznie pompę dobrze ze swoimi rękami, trzeba wziąć pod uwagę, że z tyłu obudowy ma rurę wylotową, która znajduje się w środkowej części jednostki. Pompy te mogą być stosowane w pracy odwiertu głębokość, która nie może przekraczać 10 m. Instalacja może być przeprowadzona w odległości około 100 cm od ziemi. W celu poprawienia skuteczności takiej jednostki, możliwe jest, aby zamontować pompę elektryczną dalej prefabrykowanych zaopatrzoną w osobnym wyjściem.

Funkcje produkcyjne pompy ręcznej

W celu dokonania ręcznej pompy do studni własnymi rękami, można użyć materiałów pod ręką, a jeśli chodzi o technologię, to zaleca się stosować ten, który został przedstawiony w artykule. Początkowo trzeba podnieść ciało, które jest podstawą pompy. Z tego idealnego stalowej rury do długości. Jeśli to możliwe, można użyć rękawa silnika wysokoprężnego, pasuje idealnie i cylinder obudowy. Rurka powinna być wybrana z obliczenia długości o około 800 milimetrów elementu formatu w tym przypadku musi być równa 8 cm, przy czym co najmniej.

Jeśli wykonane ręczną pompę do studni z własnymi rękami, najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby producenci ciało używając grubościennej rury, z konieczności użycia tokarki. Jest to konieczne w celu zapewnienia gładkości wewnętrznej ściany pompy. Jeśli korzystasz z rury stalowej, konieczne jest w celu usuwania zadziorów wewnętrznych nożem. Obudowa nie musi być okrągły, może on mieć kształt wielokąta lub kwadrat. Jako główny warunek za czyny, które musi mieć ten sam przekrój na całej długości.

Produkcja głównych elementów pompy

Czapki do wyposażenia mogą być wykonane z grubej stali lub tworzywa sztucznego. Zastosowanie drewna dopuszczalne. W tym celu doskonałego modrzew lub dąb. Taki materiał pęczniejący pod wpływem wody i uszczelniają luz między ściankami pompy. Górna pokrywa musi wykonać otwór przelotowy w trzpień, zaś dolna być podłączony do zaworu, a potem do mocowania na miejscu.

Kiedy mistrzowie działają pompy ręczne do studzienek z ich rąk, to tłok jest zwykle wytwarzany z dowolnego dostępnego materiału, nawet z drewna, stali lub tworzywa sztucznego. W roli podstawowych warunków sprzyja fakt, że materiał musi być wyposażona w uszczelki wykonane z gumy. Element ten jest wykonany w postaci standardowego pierścienia. We wnętrzu obudowy urządzenia tłok ma być przeniesiony, akcja ta nie powinna towarzyszyć trudności. Musisz podłączyć tłok do drążka za pomocą śruby blokującej i nici.

Rury produkcji i zawory

Rola rury wlotowej kiedy pomp wykonanych ręcznie do studni własnymi rękami, można użyć sztywny wąż gumowy wzmocniony metalową sprężyną. Często do wytwarzania opisanych szczegółów zastosowania rur z tworzyw sztucznych lub metalu.

Najważniejszą częścią takiej pompy do studni, są zaworami zwrotnymi. Potem, jak dobrze są one wykonane, wpłynie na wydajność urządzenia. Muszą mieć wysoki margines bezpieczeństwa, aby woda mogła wrócić do przestrzeni węża wejściowego. Docieranie zaworu zespół potrzebuje więcej uwagi, w przeciwnym razie ciecz przedostaje się przez nich i na pewno wrócimy w studni lub otworu wiertniczego.

zalecenia ekspertów

Instrukcja pompa wody do studni z rękami można przeprowadzić stosując zawór zwrotny kulowy lub membrany. Te drugie mogą być wykonane z gumy litych półfabrykatów. Powinna ona być ustalona na wylocie zaworu, za pomocą śrub i nakrętek. Przy stosowaniu miał zaparcia powinny być wykonane z tworzywa sztucznego lub stali. Niektóre mistrzem jest używany do zaworów pompy ręcznej okrągłe szkła lub twardej gumy.

wylot Manufacturing

Łodygi i wylotowy powinny być dobrane ze względu na takiej długości, że urządzenie może być wytłoczona na 1 metr w studni lub otworu. Istnieje nadal będą potrzebne do obsługi zawias. Trzeba wzmocnić łodygi. Ten ostatni może być wykonany z duraluminium lub aluminiowej rury. W tym celu wyjście z wysięgnika dźwigu trzeba wykonać otwór, włożyć śrubę trzymać go za uchwyt i przykręcić drugą stronę z nakrętką, która ma zawleczkę. Do samodzielnego powrotu uchwyt do swojej normalnej pozycji w krótkim końcu elementu, który chcesz zablokować sprężynę, dolna część musi być zamocowana za pomocą śruby na obudowie. Konstrukcja ta pompa ręczna, przeznaczony do studzienek wykorzystywanych w wielu dziedzinach, i demonstruje swoje doskonałe właściwości jakościowe.

rodzaj ręcznej pompy – Pompa wodna

Pompa ręczna do studzienek z własnych rąk, rysunki, które należy rozważyć przed jakąkolwiek pracą można przeprowadzić w postaci pompy. W celu przeprowadzenia takiej struktury, konieczne jest, aby zakupić rynku materiałów budowlanych rurki miedzianej i kleju epoksydowego. Trzeba dbać o obecności komory starego hamulca mogą być używane i nowe, ale wtedy pompa będzie kosztować więcej. Będzie trzeba przejrzeć, usunąć wszystkie otwory z wyjątkiem jednego, który będzie przeznaczony na magazynie. Musi on być umieszczony w górnej części pompy. Na przeciwległym końcu komory hamulca poniżej, za pomocą wiertarki musi być wykonane kilka otworów, przeznaczonych do montażu zaworów. Jest to niezbędne do korzystania z segmentu nabyte rurę miedzianą, która musi mieć grubą ścianę, konieczne jest, aby wybrać stalowej kulki o średnicy przekraczającej jego kalibru. Rura być wiercone połowy długości, za pomocą wiertarki. W rezultacie, należy uzyskać otwór o średnicy mniejszej niż piłki. musi on być umieszczony w rurze miedzianej wykonane przez otwór i po lutu na wierzchu formy wstępnej z drutu miedzianego. Podczas podnoszenia piłkę wody wzrośnie, a tym samym otwarcie kanału, przy czym pod ciśnieniem od góry kuli zamknie otwór. Produkujących pompy ręcznej dla abisyński dobrze z rąk, trzeba uzupełnić ją z drutu miedzianego, który nie pozwoli na upadek piłki na rurze.

Pracować na produkcji zaworem zwrotnym

Teraz jest to możliwe, aby rozpocząć operację dodawania konstrukcję zaworu zwrotnego, który jest wykonany przez tę samą technologię jak w produkcji zatrzask wejściowego. Charakterystyczną cechą – między drutem a piłka musi być umieszczona sprężyna. Konieczne jest, aby upewnić się, że piłka jest dociskana do otworu. Jeśli się z domowych studnie pompy ręcznej na takiej technologii, jej zawór zwrotny będzie działał pod presją z góry, co otworzy otwór. Zawór musi być zainstalowany w miejscu i zabezpieczyć klejem. Po przetnie kawałek rury wewnętrznej i cięcia kółko z niego. gumowa membrana powinna być wykonana z danego okręgu.

Konkludując

W środku koła trzeba zrobić dziurę i wzmocnić obie strony krążek z tego samego kleju. Pompa ręczna do studni z rękami z rur mogą być wykonywane przez każdego pana, to tylko przygotowanie narzędzi do rysowania i postępować zgodnie z zaleceniami.