729 Shares 2273 views

Rower wodny: jak zrobić własny

Ci, którzy chcą odpocząć nad wodą, czy to rzeka lub morze, staw lub małe jeziorko, pasywny, leżąc na plaży w słońcu coraz częściej preferują aktywne wycieczki łodzią. Wśród wielu rozrywek związanych z przepływem wody, jest bardzo popularne wśród turystów od dawna cieszył się rower wodny.

Znajomość techniki

Co to jest rower wodny? Wystarczy powiedzieć, że jest to regularne katamaran, który już widzieliśmy na stacjach nabrzeża łodzi i, oczywiście, przewrócił się na powierzchni wody, ciesząc się i podziwiając piękne krajobrazy, podczas gdy coraz zastrzyk energii z wykonywania swoich mięśni ciała.

Zwykle technika ta jest niewielkich rozmiarów i wagi, dzięki czemu jest łatwy do przenoszenia go w samochodzie. Oczywiście, największą zaletą jest to, że ten rodzaj transportu nie jest konieczne, aby się zarejestrować, nie ma limitu wieku dla niego. wędkarzy są również prawdopodobne, aby docenić taki rower wodny, dla nich będzie to użyteczne nabycie, jako jednostka pływająca nie przewracać z uderzeniem wiatru. W nim, w przeciwieństwie do łodzi, można łowić stojąc.

Gdzie mogę kupić rower?

To katamaran, rowery wodne można dość łatwo można kupić w każdym sklepie specjalności. Tam przedstawiono wiele różnych modeli, krajów produkujących i specyfikacji technicznych. Cena spread jest również bardzo różne, od najtańszych do najdroższych opcji.

Stworzyć self-made katamaranem

Ale co, jeśli starają się zrobić wodę rower z rąk? Co sądzisz dzieje? Zanim zaczniesz, musisz studiować odpowiedniej literatury, słuchać rad doświadczonych rzemieślników.

Każdy, kto chce zbudować katamaran przez siebie, może on myśleć o jakie materiały będzie go utworzyć. Warianty tego – wielka różnorodność! Wszyscy chcemy dla jasności, podać kilka przykładów takiej technologii dostępnych na budowę.

Produkowane rowerowa woda dwóch drewnianych pływaków wygodne mostkowych, foteli i zębatkę napędu.

Główną część – pływa, które posiadają całą strukturę powierzchni.

Wersje produkcyjne pływaków

Od szerokości płyt 40 mm i o długości około 3 metrów, wytwarzanych wózki narty – unosi się na jednym końcu, które sprawiają, piłę ściętą pod kątem 45 stopni. W celu zwiększenia wyporności narty, gęstej pianki stosuje się, który jest przyklejony lub wodoodporny klej epoksydowy ich dolnej powierzchni. Po wyschnięciu wszystkich wykroje dokładnie krawędź obróbce papierem ściernym lub pliku, a następnie pokryty kilkoma warstwami jasnym nitroemali.

Dokonaj nadmuchiwanych pływaków, materiał, który posłuży jako gumowanej tkaniny. Proces tworzenia pracochłonne, ale masa całego katamaranu co zostanie znacznie zredukowana.

Zaletą tego pierwszego sposobu wytwarzania przed drugi pływak jest drewniana konstrukcja jest o wiele prostszy w celu dostosowania do karmienia, a także mechanizm napędowy.

Siłą napędową w tym katamaran będzie zwykły pedał od prostych rowerze. Do ich montażu w otworach wyciętych most. W celu spowodowania takiej techniki, w praktyce, konieczne jest wytworzenie koło łopatkowe i ostrze, przez obrót, którego prędkość może być zwiększana. Zazwyczaj są one wykonane ze stali i przyspawane do metalowych tylnej piaście. Aby sterować katamaran także zainstalować kierownicę, która umożliwia urządzeniu obracają się w różnych kierunkach.

I w końcu, wszystkie główne prace nad utworzeniem self-made łodzi nad. Teraz powinien doświadczyć tego urządzenia, aby zobaczyć, jak zachowuje się na wodzie.

Wodolotem do roweru wodnego: jak to jest?

Jak złożyć rower wodny, teraz wiemy. coś o akvaskipere słyszałeś? Okazuje się, że jest to tak zwany rower wodny wodolot. Brzmi nieźle, prawda?

A jego lekka aluminiowa konstrukcja, wykonana z materiału stosowanego w samolocie, zapewnia minimalny wodolotem oporu, co pozwala osiągnąć prędkość prawie 30 km / h. I to działa bez żadnych silników na paliwo, to trwa tylko siłę mięśni.

Czy to możliwe?

Czy to możliwe, aby zbudować rower wodny z rąk? Tak, z łatwością! Byłoby zręczne ręce i głowa, reszta ma dobry mistrz musi istnieć. Starannie rozważyć ten niezwykły środek transportu. Mężczyzna siedzi na vodolete przypomina jeźdźca, podskakują w górę iw dół, jakby jazda na bardzo niebezpieczne drogi. W tym przypadku za pomocą kierownicy, może prowadzić do każdego boku, i, co najważniejsze, to wszystko nie stanie na ziemi i na powierzchni wody. Szczególną uwagę do stworzenia tego roweru należy zwrócić do mocowania nóg, trzeba także dokonać prawidłowych obliczeń dla wodolotów, aby w końcu zapewnić pełne bezpieczeństwo „jeźdźca”.

Patrząc z boku na taką osobę skoki śmieszne i zabawne, i wydaje się, że stało się to szybko i łatwo. W rzeczywistości, aby ślizgać się po wodzie płynnie i pewnie, wymaga dużo wysiłku i umiejętności, to nic dziwnego, ten rower jest uważany symulator sportowy.

Dlaczego nie kupić?

Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu na wodzie, które mają wielkie pragnienie, aby mieć taką technikę, ale nie jest to możliwe do samodzielnego skonstruowania lub kupić w sklepie ze względu na wysokie ceny, mogą również pochodzić wariant jej nabycia za pośrednictwem różnych mediów. Wprowadzające rower b / y, jeśli to jest, oczywiście, być wystarczająco wiarygodne i użyteczne może być długi czas, aby zadowolić właściciela i dać mu dużo przyjemności. Bo ktoś może sprzedać rower nie jest ze względu na fakt, że jest zużyty, a właściciel postanowił szybko się go pozbyć. Jest możliwe, że były właściciel innego powodu, nie związanej z kategorii technicznych, zdecydował się na ten krok. Oczywiście, przy zakupie tego trzeba starannie rzemiosła i lepiej w obecności osoby, są zaznajomieni z tego typu technologii, aby zbadać wszystkie węzły rower wodny, a następnie podejmie ostateczną decyzję.

Cóż, nie schłodzić?

Trudno oprzeć takiego zakupu, niczym roweru wodnego, który waży zaledwie 14 kilogramów, a oprócz tego także można zrozumieć. Złożył go na chwilę w torbie (rozłożonym), będzie można podróżować z nim wszędzie i doświadczenie na wszystkich zbiornikach. Maksymalne obciążenie jakie może wytrzymać projekt takiej akvaskipera, wynosi 110 kg, minimalny – 35. Dlatego też, ze względów bezpieczeństwa dorastających do 11-13 lat jeździć na nim nie powinno być.

Zalecenia te są w granicy wiekowej dla rowerów kupujących wodolotem. Dla tych, którzy odważą się kupić katamaran rower na zwiedzanie okolicy wody, nie istnieją takie ograniczenia. W tym przypadku wszystko zależy od osoby dorosłej, czy pozwala on swoje dziecko do niego zatem ufa, a nie wątpi w jego siły i wytrzymałości. Ale opieka i kontrola dzieci i młodzieży są zawsze potrzebne i nie będą odrzucane. Bądź ostrożny na wodzie!