99 Shares 1049 views

Prosty dozymetr własne ręce: schemat. dozymetrów promieniowania z rękami

Dozymetrów nazywane są urządzeniami, które są wymagane do pomiaru mocy promieniowania jonizującego. Należy również pamiętać, że niektóre modele są dodatkowo w stanie ocenić skuteczność dawki. Rentgenmetry nie stosuje się do dozymetrii. Głównym elementem urządzenia przyjemność rozważyć detektor. Czułość parametr to jest całkiem inna. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia te można podzielić na profesjonalnych i domowych modyfikacjami.

specjalne modele, które są przeznaczone do ciężkich warunków użytkowania stosuje się do wojska. Z kolei, modyfikacja przemysłowy przeznaczony do ciągłego pomiaru promieniowania. Zbierz dozymetrów promieniowania z rękami jest dość prosta. Dotyczy to jednak tylko do urządzeń konsumenckich. Aby uczynić profesjonalnego modelu, należy przeanalizować schemat tych urządzeń.

Model konsumenta w 3 minuty

Zmontować monitor z rękami na 3 minuty jest dość prosta. Po pierwsze, trzeba wziąć kolby o minimalnej pojemności 1,5 litra. Po tym, urządzenie będzie potrzebował testera-pinowe typu single. Po pierwsze, plastikowe butelki należy wyciąć. W tym celu lepiej jest użyć noża. Następnym krokiem jest ustawiony w charakterze testera. Następnie, aby zbudować prosty monitorują swoje ręce, to jest podłączony do przewodu.

Kondensator w tym celu należy otworzyć. W górnej części otworów na szprychy. Najlepiej jest odebrać miedzi, o średnicy mniejszej niż 1,2 mm. Wskutek konieczności uszczelniania kolby za pomocą taśmy izolacyjnej. Gdy sygnał tester z igieł jest przekazywana do rezystora. W rezultacie, moc promieniowania jonizującego jest wyświetlany na urządzeniu.

Dozymetru cyny

Zrób dozymetr z rękami z puszki, można, jeśli zawczasu przygotować kondensatora sprzęgającego oraz tester jednobiegunowy. W tym przypadku, plastikowe butelki dla urządzenia nie jest wymagane. Na dnie puszki trzeba zrobić mały otwór na szprychy. Po tym, kondensator jest zainstalowany w pojemniku. Rezystor, z kolei, musi być podłączony bezpośrednio do testera. Po tym będzie naprawić tylko otwór igły w bankach.

Urządzenie z detektora dwuprzewodowej

Z dwuprzewodowej czujki dozymetr jak zbudować własnymi rękami? W rzeczywistości, jeśli zebrać wszystkie niezbędne składniki, to zadanie jest wykonalne. Głównie zbierane pojemności do urządzenia. Z reguły jest on wybrany rodzaj plastiku. Jego wielkość jest w dużej mierze zależny od wielkości detektora. Należy również pamiętać, że kondensator sprzęgający jest wymagane do budowy modelu. Z kolei, konieczne jest, aby przygotować trzy rezystory.

Ponadto, aby dozymetru z rękami, podjęte przepustnicy. Dla modeli z detektorem dwuprzewodowej, on wybrany tylko jeden kanał. Musisz go zainstalować bezpośrednio ze skraplacza. Prostowniki do dozymetrów tego typu są jak tylko rezonansu. Z kolei rozszerzające są wykorzystywane przez specjalistów raczej rzadko. Bezpośrednio do pomiaru efektywności jest kondensator dawki wskroś. Ponadto, należy zauważyć, że urządzenie musi być zainstalowany amortyzator dla detektora.

Zastosowanie detektorów trzy-przewodowych

Jak zrobić dozymetr z rękami trzy Pass Typ? Natychmiast należy zauważyć, że nie jest to łatwe zadanie. Czy urządzenie trzyciągowy dla profesjonalnych i modyfikacji mających na celu zmierzyć nie tylko dawka-odpowiedź, lecz także moc promieniowania. Zainstalować detektor jest konieczne tylko wtedy, gdy wszystkie przelotowe kondensatory są zamontowane w obudowie. W tym przypadku rezystory są wykorzystywane jedynie ogrodzony.

Z kolei, amortyzatory są przeznaczone do pojedynczego kanału. Extender w tym przypadku, trzeba niską częstotliwość. tylko prostowniki rezonansowe są używane do pomiaru mocy promieniowania. Do ich montażu jest wymagane do korzystania z lutownicy. Diody Zenera w takich urządzeniach są stosowane dość rzadko. Wynika to z faktu, że błąd w swoich pomiarów jest wysoka. Należy również pamiętać, że ustawienie moc promieniowania zależy od rodzaju rezystora wyjściowego. Najczęściej wybierany jest elektrolit.

Korzystanie rezystory wektorowej

Zmontować z rezystorów wektora monitorować własne ręce (schemat poniżej) mogą być połączone tylko z czujek podłączonych do sieci. Do tej pory je kupić w sklepie jest trudne. Należy również pamiętać, że ten produkt w naszych czasach jest wiele warte, w porównaniu do innych typów detektorów. Zainstalować rezystory potrzebne tylko po uzyskaniu przejście skraplacza. W niektórych modelach lutowanych dwóch jednostek. W tym przypadku, obwód ujemny opór może czasami osiągnąć 30 omów. Dokładność pomiaru jest znacznie ograniczona. Również na dokładność urządzenia może mieć wpływ na pojemność. Najczęściej są one wybierane przez 20 pF. Wszystko to wystarczy, aby zapewnić doskonałą modelu wrażliwości.

Ponadto, aby dozymetru własnymi rękami, ustaw prostownik. On jest w tym przypadku odpowiedniego typu rezonansowego. Jednak pozycyjny model jest również uważany przez wielu ekspertów. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby obliczyć parametry zakłóceń elektromagnetycznych. Aby zmniejszyć wpływ środowiska, wielu ekspertów zaleca zainstalowanie bloków elektrostatycznych w urządzeniu. Kupić je w sklepie może być całkiem proste. Możliwe jest również użycie spust niskiego poboru energii. Jednak w takiej sytuacji negatywna opór w dozymetr może znacznie wzrosnąć. Do zmiany częstotliwości nie występują często, to zaleca się stosowanie zintegrowanych wyzwala.

Zastosowanie zintegrowanych rezystorów

Z rezystorów integralnych do prostych monitorują swoje ręce (schemat poniżej) może być bardzo szybka. Przede wszystkim zajmie, aby podnieść ciało. W tym przypadku można użyć plastikowe pudełko. Ponadto, aby dozymetru ze swoimi rękami, trzeba zainstalować tłumik. Najczęściej jest wybrany typ wielokanałowego. Z kolei model jednokanałowy odczytów wysokiej dokładności nie dają.

Należy również zauważyć, że wielu ekspertów zaleca się stosowanie liczników. Z reguły są one wybrany typ binarny. należy je zainstalować bezpośrednio na detektorze. W tym przypadku, po kondensatory są przylutowane rezystory. Ich łączna dla dozymetru wymagać będzie trzy jednostki. Pierwszym z nich jest ustawiony bezpośrednio na detektorze. Jego wrażliwość zależy w dużej mierze od rodzaju ekspandera. Pozostałe dwa kondensatory są zamontowane na zewnętrznej stronie prostownika. Będzie musiał użyć do blowtorch.

Prosty model tranzystora PP20

Do zbierania tego typu dozymetrów promieniowania własnymi rękami nie jest łatwe, ale należy rozumieć, że detektor jest w tym przypadku pasuje tylko rodzaj impulsu. Zestaw musi tranzystorowe prostownik. Przedłużacze do tego celu wybiera się rodzaj głównie analogowego. Wszystko to jest niezbędne w celu dokładniejszego pomiaru mocy promieniowania. Między innymi, ważne jest, aby wybrać licznik jakości dla dozymetru. Najczęściej stosuje się go we wskaźnik segmentu. Najczęstsze modyfikacje są sprzedawane w sklepach z oznaczeniem K17. Diody LED dla tego typu urządzeń są używane bardzo rzadko. Z kolei testerzy mogą zainstalować tylko rodzaj niskiej częstotliwości. Czułość mają dość niski.

Korzystanie tranzystor PP30

Tranzystory tego typu montowane są zazwyczaj na profesjonalnego modelu. Przewodność im całkiem nieźle, ale są w stanie pracować z detektorów dwuprzewodowych tylko pisać. Aby zamontować monitor z rękami w pierwszej kolejności zrobić obudowę dla urządzenia. Po tym, trzeba wybrać standard jakości dozymetr towarzysza kondensatora.

Jego pojemność powinna wynosić co najmniej na poziomie 40 pF. Wszystko to jest niezbędne w celu zapewnienia, że ujemna rezystancja obwodu jest utrzymywana na poziomie 20 omów. Przesunięcia częstotliwości w tym przypadku może być sterowany przez prostownik. W celu pomiaru mocy zastosowanego promieniowania za pomocą konwencjonalnego amortyzatora. Ustaw P30 tranzystor jest możliwe dopiero po zamka ekspandera. Emiternye diody zenera są używane często, jednak, aby określić dawka-odpowiedź, brzmią niczym złym.

Model kondensatora błonowego

membranowe urządzenia typu do tej pory są dość powszechne. W porównaniu z kondensatorami turystycznych, różnią się w zmniejszonej wrażliwości. Kiedy ta negatywna obwód oporność nie jest zwykle więcej niż 3 omy. Wszystko to sugeruje, że dokładność mocy promieniowania takich urządzeń jest dość wysoki. Należy również pamiętać, że w tym przypadku detektory są tylko odpowiedni rodzaj dwuprzewodowy. Ogólnie rzecz biorąc, model kompaktowy, ale cechy są bardzo różne. Polepszające dla tych kondensatorów nadają typu elektrostatycznego. Z kolei prostowniki służą zarówno analogowe, jak i rezonansu.

Jednak wiele eksperci radzą, aby zatrzymać drugą opcję dla poprawy dokładności odczytów. Wyzwala tych dozymetrów odpowiednia średnia moc. Należy również pamiętać, że diody zenera są wykorzystywane w urządzeniach rzadko. W tym przypadku, przepustnice, aby zwiększyć czułość powinna być ustawiona z dwóch rezystorów.

Korzystanie kondensatory szerokopasmowych

data modyfikacji szerokopasmowe są rzadkie. Czułość nie są najlepsze. Należy również pamiętać, że nie są w stanie określić moc promieniowania. Detektory są często wybrane dla urządzeń typu trzy przejścia. Tak więc, pod względem wielkości, są one dość duże. Amortyzatory są instalowane na szerokiej gamy dozymetrów. W celu zwiększenia dokładności pomiarów często wykorzystują modyfikacje wielokanałowego. Częstotliwość EMI w danym przypadku zależy od klasy prostownika. Wiele z nich stają się specjalistami z niskiej przepustowości.

Najczęściej można je znaleźć oznaczony MP30. Dalsze modyfikacje znane klasy MR40. Odpowiedź wejście z nich jest dość wysoka, ale ujemny opór, że są w stanie wytrzymać niskie. Kondensatory zainstalować na urządzeniu powinien tylko po zamontowaniu czujnika bezpośrednio. Należy również pamiętać, że rezystory do programu zajmie trzy. Pierwszy z nich ma być przylutowane na początku łańcucha. W tym przypadku, pozostałe dwa rezystory są potrzebne przy ekspandera.

mała wrażliwość na dozymetr

Dozymetrów niska czułość jest najczęściej używany przez wojsko. Aby złożyć model tego typu, należy najpierw wybrać czujnik jakości. Na tych samych liczników są stosowane najczęściej ze wskaźnikami segmentowych. Z kolei kondensatory takich modyfikacji są bardziej odpowiednie typ transmisji. Rezystory, wielu ekspertów zaleca, aby analog.

Wszystko to jest niezbędne w celu zwiększenia czułości urządzenia, do pożądanego poziomu. Wyzwala w modelach małej mocy są coraz częściej stosowane. Maksymalna odporność na ujemne są one niezbędne do utrzymania przy 4 omach. W tym celu czujnik musi być zaprojektowany do 5 omów. Stawka wyjściowa zależy wyłącznie od pojemności kondensatora. Tłumiki w urządzeniach tego typu są nieobecne.