799 Shares 8692 views

Sok z selera. Uzdrawiająca moc natury

Seler to popularna roślina dla ludzi, którzy chcą schudnąć, i, odpowiednio, dietetycy. sok seler jest niezwykle przydatny dla organizmu. W tym samym seler mogą być wykorzystane w jakiejkolwiek formie – smażone, surowe, gotowane na parze, a każdy z nich to oszczędza dużo witamin i cennych substancji.


Jednak jest lepiej wchłaniane przez organizm jest sok z selera. On dostaje się do organizmu niemal na poziomie komórkowym, a dostać się do krwi i limfy, przynosi nie tylko składniki odżywcze, ale również energię. Świeżo wyciśnięty sok z selera jest stosowany jako środek przeczyszczający, antyalergiczny i środkiem oczyszczającym krew. Napój ten poprawia ogólny ton, wzmacnia wydajność intelektualną i fizyczną. Ponadto sok z selera może być również stosowany miejscowo, ma właściwości przeciwzapalne, a także promuje szybkie gojenie się ran.

Seler jest przydatna dla osób, które cierpią z powodu chorób naczyń i chorób serca, ponieważ jest bogata w kwas askorbinowy. Jest to również wybawieniem dla specjalnej kategorii ludzi – palacze. Nikotyna zwiększa wydalanie witaminy C, która kompensuje braki i selera. Zawiera również witaminy A, B, C, wapń, potas i fosfor. W związku z tym, na podstawie selera diety nie wpływa na kondycję włosów, skóry i ogólnego stanu zdrowia w kraju.

Świeżo wyciśniętego soku selera stosuje się w leczeniu trudne oddawanie moczu, w obecności kamieni pęcherza i nerek. Ponieważ jest to lek moczopędny, przeciw jego aplikacja wyświetla nadmiaru płynów z organizmu. Najważniejszą zaletą selera jest to, że nie tylko nie wymaga przestrzegania jego tryb odbioru, ale nie ogranicza głośność jego spożycia.

Jak zrobić sok z selera? Najbardziej skuteczne jest stosowanie sokowirówki, sok otrzymuje się szybko i bez większego wysiłku. Ale ponieważ dużo soku na 1 raz nie pić, można użyć prostszych opcji – seler przetarł na tarce i przez bandaż lub gazę wycisnąć miąższ z otrzymanego soku. Sok z selera można bezpiecznie łączyć z soków z innych owoców i warzyw – bez ograniczeń, to współdziała doskonale smakują z każdym produktem.

Ważne jest nie tylko, aby sok z selera, a także jak go pić. Będzie to zależało od tego, co swoje cele. Aby poprawić ogólny ton wystarcza do picia świeżego soku z selera 1 szklanka dziennie. Aby usprawnić proces trawienia w pół godziny przed piciem posiłku przez 3 godziny. Łyżki soku. Dokładnie ta sama zasada stosowania, jeśli chcesz stracić kilka dodatkowych kilogramów. Jeśli masz cel, aby schudnąć znacznie, oprócz soku trzeba wprowadzić do diety różnorodnych dań z selera.

Jak w przypadku każdego innego produktu w soku z selera istnieją przeciwwskazania. To nie powinno być spożywane bardzo słaby i osób starszych, jak usuwanie dużych ilości płynów nie jest to zalecane. Nie można też użyć soku w chorobie wrzodowej dwunastnicy, choroby wrzodowej z. Jeśli masz wątpliwości, że sok skorzysta i nie zaszkodzić organizmowi, nie jest zbędny, aby skonsultować się z lekarzem.

Kilka recepty selera dla zdrowej diety:

  • Do zwalczania osadzania soli należy wziąć 4 g seler (roztartych), dodać wody – 1 litr. Nie mniej niż 8 godzin i filtra. Weź nalewki wymagane jest 3 razy dziennie przez 1 h. Łyżka.
  • Do zwalczania bezsenność – wynosi około 35 gramów, selera (cięte), wlać 1 litr wody, który jest potrzebny do zagotowania i schłodzić przed nim. Nalegaj potrzeba około 8 godzin, a następnie obciążenie. Porcja nalewki 3 razy dziennie przez 1 h. Łyżką.
  • W celu zneutralizowania kwaśnego środowiska w organizmie muszą pić mieszaninę soku jabłkowego i soku z selera.