875 Shares 3581 views

Fizyczna pamięć komputera jest załadowany, co robić? Sposoby oczyszczania pamięci komputera

Wśród użytkowników technologii komputerowej panuje przekonanie, że dużo pamięci RAM nigdy nie jest … A z tym, drogi czytelniku, nie kłóć się, zwłaszcza jeśli chodzi o nowoczesne maszyny z konfiguracji sprzętowej odpowiada stałej wydajności, a zainstalowane na pokładzie Windows PC-System 64 wersja -bitowa. Jednakże, „pacjent” problem wielu – „fizycznej pamięci komputera obciążonego, co robić” – nadal kontynuuje swoją niesławną istnienia, zaskakujący przeciętnego użytkownika, a czasem zmuszając doświadczonego komputerowego guru rozbić głowę nad rozwiązaniem problemu, „brak pamięci RAM.” Jednak nie będą realizowane w bardzo trudnym „neponyatok operacyjnego” i uciekają się do prostych, ale skutecznych metod diagnostyki i optymalizacji systemu komputerowego wymiany. Cóż, artykuł będzie pamiątką. RAM-tajemnice czekają na rewelacje!

Guard, pamięć fizycznego komputera jest załadowany!

Co robić i jak sobie z tym poradzić? Prawdopodobnie te pytania przychodzą do głowy użytkownikowi, kiedy staje się nieświadomie świadkiem potwornego hamowania z systemem operacyjnym Windows.

 • Z każdym kolejnym włączeniem wszystkich komputerach uruchomić OS opóźnia i spowalnia.
 • systemu operacyjnego przy starcie i klikać podczas użytkowania staje się nie do zniesienia ze względu na „long-playing procesie oczekiwania.”
 • Po „latających” aplikacji, delikatnie mówiąc, ciągle zacząć.
 • Nieustalonym Wiadomości usług atakujące monitorować ich „dyskretną” obecność.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy z powyższych scenariuszy (nie wspominając o kompleks ich manifestacji) może szybko doprowadzić do głowy każdemu użytkownikowi. Ale nie każdy jest „oczekiwanie” rozumie, że wszystkie wymienione powyżej mogą być wynikiem naszych własnych niedociągnięć. I jest mało prawdopodobne, jak upewnić się, że użytkownik wie wszystko niezwykłego w tym, że fizyczna pamięć komputera jest załadowany?

Co należy zrobić w pierwszej kolejności, jeśli komputer traci wydajność?

Oczywiście, przede wszystkim, trzeba postawić diagnozę. I wszystko, co trzeba zrobić w góry, o ile deweloperzy maykrosoftovskih. Cóż, nadszedł czas, aby przejść do części praktycznej naszej historii.

 • Kliknij na pasku zadań (dolnej części ekranu) prawym klawiszem myszy.
 • Z listy rozwijanej wybierz „Menedżer …”.
 • Złowione w obszarze roboczym z tego samego okna serwisowego nazwę, użyj zakładki „Wydajność”.

 • Wizualnie, harmonogram pozwoli Ci ocenić wykorzystanie pamięci RAM. Jeśli komputer jest uruchomiony Vista lub nowsza wersja systemu Windows, wartość zużycie pamięci nie powinna przekraczać 70-75% łącznej wartości nominalnej fizycznej wymiany. W przeciwnym razie, należy rozładować-obszar pamięci RAM.

Problemy z pamięcią zacząć z uruchomieniem systemu operacyjnego

Kiedy widzisz, że fizyczna pamięć komputera ładowane na 80% lub wyższa od tej wartości, należy zanotować jego uruchomienie. Najprawdopodobniej w momencie uruchomienia systemu Windows wspomniano usługa umożliwia liczne aplikacje w tle i różne programy. Często z tego powodu pamięć i przeładowane, dosłownie „rozdarty” między żądaniami wielu programów dotyczących przydziału niezbędnych do pamięci. Jednakże, w celu skorygowania takiej nieprzyjemnej sytuacji może być dość łatwe.

 • W polu wyszukiwania, okna rozpocząć listę menu polecenie «msconfig».
 • Po naciśnięciu przycisku «Enter» sprowadza cię do „Konfiguracja systemu” w menu serwisowym.
 • Uaktywnić zakładkę „Startup” i edytować listę priorytetową programu wykonywalnego.

Będziesz zaskoczony, jak system operacyjny zostanie załadowany wkrótce po przeprowadzonym restarcie. Nic nie stoi ćwiczyć, aby upewnić się, że problematyczna sytuacja, w której fizyczna pamięć komputera załadowanego na „windose 7”, zostaną wyczerpane, po usunięciu wszystkich niepotrzebnych od uruchomienia.

Jak wyczyścić pamięć RAM: dwa „podstawowym” metody optymalizacji

Zacznijmy najważniejsze – konieczne jest wyłączenie nieużywanego oprogramowania. Zgodnie z ogólną zasadą, aby zobaczyć, jakie programy są uruchomione w tle, trzeba spojrzeć w specjalnym obszarze systemu operacyjnego – w zasobniku systemowym – i bezpośrednio stamtąd (wskazując znacznik obiektu i prawym przyciskiem myszy), aby wyłączyć wybrane oprogramowanie. Równie dobrze może być tak, że jak najszybciej wdrożyć proponowane zalecenia, kwestia „fizycznej pamięci komputera jest ładowany jako wyraźna” zostanie całkowicie rozwiązany. Po pewnym pracującym w tle aplikacji jest niezwykle „żarłoczne” w zakresie korzystania z systemu RAM-zasobów.

Innym sposobem, aby zwolnić pamięć

Tak więc, aby zobaczyć, jakie programy lub „potajemnie” narzędzia zużywają tak pożądane skorzystać kilobajtów i megabajtów pamięci RAM, wykonaj następujące kroki:

 • Naciśnij kombinację klawiszy «Alt + Ctrl + Del».
 • Gdy dojdziesz do już znanego okna narzędziowego, zakładka „Procesy”.
 • Przeanalizować przedstawioną listę i sposobu sterowania ręcznego, wyłącz aplikacji w tle, że nie trzeba w tej chwili.

Ale nie spiesz się do dezaktywacji „przedmioty żrące”, jak wyłączenie niektórych usług Windows krytyczne może mieć niekorzystny wpływ na ogólny stan swojej stabilności systemu operacyjnego.

"Miracle" RAM -optimizatory

Gdy fizyczna pamięci komputera ładowany jest o 90 procent (z wcześniej zgłoszonych artykułów w tej sekcji, dowiedział się, że wartość jest odchylenie od normy), niektórzy ludzie są w pośpiechu, aby wyczyścić RAM-region za pomocą różnych narzędzi. Jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę, że tego rodzaju optymalizacji pamięci RAM – to strata czasu, bo nic konkretnego, nie przyczyni się do rozwiązania problemu. „Mam nadzieję, że funkcjonalne” takie optymalizujące jedynie stwarza iluzję, że pamięć jest uwalniany jednocześnie przynosząc do systemu operacyjnego pewne trudności … Bądźcie pewni: metoda Instrukcja jest bardziej wydajny i bardziej celowe przeprowadzenie niż wyobrażonej „pomocy” od innych deweloperów. Nawiasem mówiąc, to (druga) metoda RAM-optymalizacji, proponujemy po prostu zapomnieć …

Złośliwy kod i metody jego wykrycia

Często użytkownik zadaje pytanie: „Fizyczna pamięć komputera jest załadowany: wirus czy nie”. Szczególnie dotkliwy problem jest, gdy wszystkie powyższe kroki zostały wdrożone w praktyce. Co się stało i dlaczego RAM nadal traci swoją zdolność do pracy? Załóżmy zbadać.

 • Pobrać z Internetu jednym z narzędzi antywirusowych: Dr.Web CureIt, Malwarebytes Anti-Malware lub HitmanPro.
 • Po uruchomieniu aplikacji zakończeniu skanowania systemy zainfekowane obiekty są wyczyszczone i złośliwe wirusy przechodzą proces usuwania.

Należy zauważyć, że nie zawsze jest zainstalowany na komputerze program antywirusowy tradycyjne jest w stanie w pełni chronić system przed wnikaniem i późniejszego negatywnego wpływu tej czy innej „cyfrowego efektu domina”. Dlatego warto sprawdzać swój system operacyjny z zastosowaniem powyższych narzędzi.

Gdy ilość pamięci RAM odpowiada pojęciu „niezbyt”

Jeśli pracujesz w „Słowo”, a jednocześnie słuchać muzyki, korzystając z przeglądarki internetowej, można zobaczyć, że fizyczna pamięci komputera ładowany jest o 77%, nie ma powodu do niepokoju. Ale jeśli sytuacja jest inaczej, to ma sens, aby rozważyć problem z technicznego punktu widzenia i zadać kilka pytań: Ile zainstalowane wszystkie moduły pamięci RAM w komputerze i jakie są ich oceny „zdolność”? Warto zauważyć ważny fakt: W zależności od wersji systemu Windows systemem do kwoty wymagań RAM mogą się różnić od 256 MB do 2 GB (tylko dla „potrzeby” większości systemów operacyjnych). Cóż, jeśli zdecydujesz się korzystać z programów wymagających dużej ilości zasobów na komputerze z ograniczoną RAM, a potem po prostu prawo, aby odzwierciedlić rozszerzenie pliku stronicowania.

Reasumując

Tak więc, z pewnym zaufaniem możemy powiedzieć, że nie ma czasu dla ciebie kłopotliwej sytuacji „pamięci fizycznej komputera jest załadowany, co robić” jest teraz włączona. Niemniej jednak o jednym ważnym „operacyjne” Chodzi o to, nadal warto wspomnieć.

 • Jeśli używasz nowsze wersje produktu „Microsoft”, że gdy nie ma wystarczającej ilości pamięci RAM można spróbować wyłączyć «SuperFetch» usługę Windows Vista, siódmy OS lub.

I wreszcie: nie przegap okazji, aby uaktualnić swój komputer – dodawanie dodatkowych modułów RAM-znacznie rozszerzyć funkcjonalność i „zdolności bojowej” swojego sprzętu komputerowego. Nie pozwól, by wpaść w zapomnienie komputer!